Film - sławy

Artykuły - Sławy (57)

 • Jak śpiewać, polować i tresować

  Jak śpiewać, polować i tresować

  Tylko trzy filmy wchodzą na ekrany polskich kin w piątek, 20 czerwca. To animacja "Jak wytresować smoka 2", dokument "O krok od sławy" oraz thriller "Łowca". Wciąż granych jest jednak wiele tytułów, które z pewnością warto zobaczyć.
 • "O krok od sławy" [recenzja]: Bohaterki drugiego planu

  "O krok od sławy" [recenzja]: Bohaterki drugiego planu

  W fabularnym kinie biograficznym panuje ostatnio trend portretowania osób z otoczenia wielkich postaci. Głównymi bohaterkami filmów stały się nieoczekiwanie kopistka Ludwiga van Beethovena czy muza Johannesa Vermera. "O krok od sławy" popycha w tym kierunku kino dokumentalne, znajdując temat i bohaterów w utalentowanych chórzystkach muzyków będących u szczytu kariery w ubiegłym wieku.
 • Natalia Siwiec nauczycielką

  Natalia Siwiec nauczycielką

  Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o sławie i pieniądzach. Od nowego roku akademickiego Uniwersytet Śląski otwiera pierwszy na świecie Wydział Celebrycki. Studenci będą kształceni przez takie sławy jak Paris Hilton i Natalia Siwiec.
 • "O krok od sławy" na inaugurację DocFilmMusic 2014

  "O krok od sławy" na inaugurację DocFilmMusic 2014

  Projekcją filmu "O krok od sławy", tegorocznego laureata Oscara w kategorii pełnometrażowego filmu dokumentalnego, rozpocznie się 7 kwietnia w Krakowie edycja wiosenna DocFilmMusic 2014.
 • "Przyjaciele": Co u nich słychać?

  "Przyjaciele": Co u nich słychać?

  Podbili świat, udowadniając, że przyjaźń jest ważniejsza od pieniędzy i sławy. Niestety - po zakończeniu "Przyjaciół" nie wszyscy sobie bez tej sławy radzą.
 • Marzena Kipiel-Sztuka: Twarda z niej sztuka

  Marzena Kipiel-Sztuka: Twarda z niej sztuka

  Zaznała już i sławy, i wielkich namiętności. Ale także wielkich życiowych dramatów i porażek.
 • Sława jest dla silnych

  Sława jest dla silnych

  Jest modelką, aktorką i piosenkarką. Ale przede wszystkim... superbohaterką.
 • Seanse na dachu, sławy wśród gości

  Seanse na dachu, sławy wśród gości

  Festiwal Off Plus Camera w Krakowie jest prawie na półmetku, pokazy filmów odbywają się m.in. na dachu kamienicy. W tym tygodniu widzowie spotkają się i porozmawiają z zagranicznymi aktorami, m.in. Joshem Hartnettem i Johnem Rhysem-Daviesem.
 • Olga Kurylenko i jej droga do sławy

  Olga Kurylenko i jej droga do sławy

  Najbardziej pamiętamy ją jako dziewczynę Bonda w filmie "Quantum of Solace". Olga Kurylenko nie chce być jednak kojarzona jedynie z tą rolą. Urodzona na Ukrainie aktorka i modelka stopniowo podbija Hollywood. Niebawem zaskoczy nas w nowym filmie Terrence'a Malicka, twórcy głośnego "Drzewa życia".
 • Helen Mirren w Alei Sław

  Helen Mirren w Alei Sław

  Brytyjska aktorka Helen Mirren odsłoniła w czwartek, 3 stycznia, swoją gwiazdę w słynnej Hollywoodzkiej Alei Sław. Odtwórczyni roli brytyjskiej królowej Elżbiety II ze zdumieniem odkryła, że jej gwiazda sąsiaduje z tą należącą do Colina Firtha, filmowego Jerzego VI z "Jak zostać królem".