Sławomir Nowak

Synonimy:
Nowak Sławomir,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sławomir Nowak (270)

 • Sławomir Nowak: Żadna korupcja, tylko błąd formalny

  Sławomir Nowak: Żadna korupcja, tylko błąd formalny

  Były polski minister transportu, a obecnie szef ukraińskiej agencji budowy dróg odpowiada w RMF FM na publikacje dotyczące tzw. zauważenia, jakie Narodowa Agencja Ukrainy ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) skierowała do jego firmy.
 • ​"Fakt": Sławomir Nowak zarabia krocie na Ukrainie

  ​"Fakt": Sławomir Nowak zarabia krocie na Ukrainie

  Sławomir Nowak, szef ukraińskiej agencji budującej drogi - Ukrawtodor, dostał podwyżkę, dzięki której zarabia ok. 18 tys. złotych miesięcznie - podaje "Fakt".
 • "Fakt": Współpracownicy Tuska szykują jego powrót?

  "Fakt": Współpracownicy Tuska szykują jego powrót?

  Współpracownicy Donalda Tuska liczą na powrót przewodniczącego Rady Europejskiej. Były premier miałby stanąć na czele dwóch frontów: anty-PIS i anty-Schetyna – twierdzi dziennik.
 • "Fakt": Czy dlatego Sławomir Nowak nie składał mandatu?

  "Fakt": Czy dlatego Sławomir Nowak nie składał mandatu?

  Sławomir Nowak trzymał się stołka, by zarobić na studia? – zastanawia się kolorowy dziennik.
 • "Fakt": Bieńkowska załatwiła Nowakowi pracę w Brukseli

  "Fakt": Bieńkowska załatwiła Nowakowi pracę w Brukseli

  Sławomir Nowak - były minister transportu, który po aferach taśmowej i zegarkowej na dobre pożegnał się z polską polityką, dostanie pracę w Komisji Europejskiej - informuje środowy „Fakt”. Według tabloidu, posadę załatwiła mu była koleżanka z rządu, a dziś unijna komisarz, Elżbieta Bieńkowska.
 • Sąd: Nowak musi przeprosić Fotygę

  Sąd: Nowak musi przeprosić Fotygę

  Były poseł PO i były minister transportu w rządzie Donalda Tuska Sławomir Nowak musi przeprosić europosłankę PiS i byłą szefową MSZ Annę Fotygę za słowa o "obsesji antyniemieckiej" - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku.
 • "Fakt": Sławomir Nowak znów będzie modelem?

  "Fakt": Sławomir Nowak znów będzie modelem?

  Kolorowy dziennik sprawdza, co porabia były poseł Sławomir Nowak. "Fakt" spotkał byłego ministra transportu na siłowni.
 • Afera taśmowa: Umorzone śledztwo ws. rozmowy Parafianowicza i Nowaka

  Afera taśmowa: Umorzone śledztwo ws. rozmowy Parafianowicza i Nowaka

  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozmowy b. ministra transportu Sławomira Nowaka i b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza - powiedziała rzeczniczka prasowa prokuratury Renata Mazur.
 • Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka

  Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka

  Sąd Rejonowy w Warszawie zakończył proces karny byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska. Prokurator zażądał uznania winy i łącznie 20 tysięcy zł grzywny dla Sławomira Nowaka za złożenie pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił wartościowego zegarka.
 • "Fakt" o Sławomirze Nowaku: "Żałosny"

  "Fakt" o Sławomirze Nowaku: "Żałosny"

  "Zrobił z gęby cholewę" - "Faktowi" wtóruje "Super Express".

Filmy - Sławomir Nowak (36)

 • Rafał Trzaskowski: Rządzący zapewniają, że sztab wyborczy nie był inwigilowany. Zobaczymy, czy to się potwierdzi

  Słyszymy, że (Sławomir Nowak – red.) był inwigilowany przez cały czas. Rządzący twierdzą, że nie podczas kampanii wyborczej. Ja rozumiem, że tutaj jest twarde stanowisko rządu i że na 100 proc. rządzący potwierdzają i że nie było żadnej inwigilacji członków sztabu. Zobaczymy, czy te informacje i te zapewnienia rzeczywiście się potwierdzą – stwierdził Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej. Prezydent Warszawy odniósł się w ten sposób do spekulacji, że służby specjalne mogły inwigilować jego sztab wyborczy, a wcześniej sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński napisał w oświadczeniu, że "oskarżanie CBA o wykorzystanie śledztwa ws. zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Sławomira N. do inwigilowania sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego należy oceniać jako zupełnie bezpodstawne". Sławomir Nowak został aresztowany na trzy miesiące i usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Sprawa dotyczy jego działalności jako szefa ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. x-news
 • Graś: Nowak powinien poczekać ze składaniem mandatu posła

  O to, kiedy Sławomir Nowak złoży mandat poselski, trzeba pytać Sławomira Nowaka. Uważam, że to jest jego decyzja. Ja specjalnie bym go nie naciskał. Rozumiem, że jest w trudnej sytuacji - mówi sekretarz generalny PO Paweł Graś.
 • Nowak: Biernacki i Gowin zmienią zdanie o koalicji z SLD

  Dziś jest koalicja PO-PSL i jesteśmy z niej zadowoleni - mówi minister transportu Sławomir Nowak, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Ja nie powiem, jak minister Biernacki czy Gowin, że ewentualny rząd PO-SLD to beze mnie. Uważam, że w 2015 roku zarówno Biernacki, jak i Gowin, którzy dziś nie są zwolennikami takiej koalicji, nie będą już tak ostro formułowali swoich poglądów. Dziś robią to dla czytelności politycznej - tłumaczy Nowak.
 • Nowak: Jeżdżą za mną. Uprzedzono mnie, że będę celem ataków

  Już parę miesięcy temu ostrzegano mnie, że będą różne akcje przeciwko mnie. Nie będę dramatyzował, ale od dłuższego czasu docierają do mnie informacje, że będę celem ataków. Zdarza się, że jeżdżą za mną, ale ja to wytrzymam. Uczciwy człowiek nie ma powodów do obaw - mówi minister transportu Sławomir Nowak w Kontrwywiadzie RMF FM. - Przez lata wypłynęły setki milionów złotych. Przecięliśmy wiele niejasnych interesów. Mimo ataków, nie zejdę z drogi czyszczenia i walki z patologiami - zapowiada gość RMF FM.