Sławomir Nowak

Synonimy:
Nowak Sławomir,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sławomir Nowak (271)

 • Córka Nowaka wpłaciła 1 mln zł poręczenia. Dlaczego wciąż grozi mu areszt?

  Córka Nowaka wpłaciła 1 mln zł poręczenia. Dlaczego wciąż grozi mu areszt?

  Sławomirowi Nowakowi wciąż grozi areszt, pomimo że jego córka wpłaciła do depozytu milion złotych tytułem poręczenia majątkowego. Prokuratura przekazała, że wpłynął 1 mln zł poręczenia, ale prokurator nie sporządził protokołu przyjęcia z uwagi na złożony sprzeciw. Chodzi o zażalenie śledczych na decyzję stołecznego Sądu Okręgowego z 2 czerwca, który pozwolił byłemu ministrowi transportu opuścić areszt po wpłaceniu poręczenia.
 • Sławomir Nowak: Żadna korupcja, tylko błąd formalny

  Sławomir Nowak: Żadna korupcja, tylko błąd formalny

  Były polski minister transportu, a obecnie szef ukraińskiej agencji budowy dróg odpowiada w RMF FM na publikacje dotyczące tzw. zauważenia, jakie Narodowa Agencja Ukrainy ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) skierowała do jego firmy.
 • ​"Fakt": Sławomir Nowak zarabia krocie na Ukrainie

  ​"Fakt": Sławomir Nowak zarabia krocie na Ukrainie

  Sławomir Nowak, szef ukraińskiej agencji budującej drogi - Ukrawtodor, dostał podwyżkę, dzięki której zarabia ok. 18 tys. złotych miesięcznie - podaje "Fakt".
 • "Fakt": Współpracownicy Tuska szykują jego powrót?

  "Fakt": Współpracownicy Tuska szykują jego powrót?

  Współpracownicy Donalda Tuska liczą na powrót przewodniczącego Rady Europejskiej. Były premier miałby stanąć na czele dwóch frontów: anty-PIS i anty-Schetyna – twierdzi dziennik.
 • "Fakt": Czy dlatego Sławomir Nowak nie składał mandatu?

  "Fakt": Czy dlatego Sławomir Nowak nie składał mandatu?

  Sławomir Nowak trzymał się stołka, by zarobić na studia? – zastanawia się kolorowy dziennik.
 • "Fakt": Bieńkowska załatwiła Nowakowi pracę w Brukseli

  "Fakt": Bieńkowska załatwiła Nowakowi pracę w Brukseli

  Sławomir Nowak - były minister transportu, który po aferach taśmowej i zegarkowej na dobre pożegnał się z polską polityką, dostanie pracę w Komisji Europejskiej - informuje środowy „Fakt”. Według tabloidu, posadę załatwiła mu była koleżanka z rządu, a dziś unijna komisarz, Elżbieta Bieńkowska.
 • Sąd: Nowak musi przeprosić Fotygę

  Sąd: Nowak musi przeprosić Fotygę

  Były poseł PO i były minister transportu w rządzie Donalda Tuska Sławomir Nowak musi przeprosić europosłankę PiS i byłą szefową MSZ Annę Fotygę za słowa o "obsesji antyniemieckiej" - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku.
 • "Fakt": Sławomir Nowak znów będzie modelem?

  "Fakt": Sławomir Nowak znów będzie modelem?

  Kolorowy dziennik sprawdza, co porabia były poseł Sławomir Nowak. "Fakt" spotkał byłego ministra transportu na siłowni.
 • Afera taśmowa: Umorzone śledztwo ws. rozmowy Parafianowicza i Nowaka

  Afera taśmowa: Umorzone śledztwo ws. rozmowy Parafianowicza i Nowaka

  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozmowy b. ministra transportu Sławomira Nowaka i b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza - powiedziała rzeczniczka prasowa prokuratury Renata Mazur.
 • Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka

  Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka

  Sąd Rejonowy w Warszawie zakończył proces karny byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska. Prokurator zażądał uznania winy i łącznie 20 tysięcy zł grzywny dla Sławomira Nowaka za złożenie pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił wartościowego zegarka.

Filmy - Sławomir Nowak (35)

 • Graś: Nowak powinien poczekać ze składaniem mandatu posła

  O to, kiedy Sławomir Nowak złoży mandat poselski, trzeba pytać Sławomira Nowaka. Uważam, że to jest jego decyzja. Ja specjalnie bym go nie naciskał. Rozumiem, że jest w trudnej sytuacji - mówi sekretarz generalny PO Paweł Graś.
 • Nowak: Biernacki i Gowin zmienią zdanie o koalicji z SLD

  Dziś jest koalicja PO-PSL i jesteśmy z niej zadowoleni - mówi minister transportu Sławomir Nowak, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Ja nie powiem, jak minister Biernacki czy Gowin, że ewentualny rząd PO-SLD to beze mnie. Uważam, że w 2015 roku zarówno Biernacki, jak i Gowin, którzy dziś nie są zwolennikami takiej koalicji, nie będą już tak ostro formułowali swoich poglądów. Dziś robią to dla czytelności politycznej - tłumaczy Nowak.
 • Nowak: Jeżdżą za mną. Uprzedzono mnie, że będę celem ataków

  Już parę miesięcy temu ostrzegano mnie, że będą różne akcje przeciwko mnie. Nie będę dramatyzował, ale od dłuższego czasu docierają do mnie informacje, że będę celem ataków. Zdarza się, że jeżdżą za mną, ale ja to wytrzymam. Uczciwy człowiek nie ma powodów do obaw - mówi minister transportu Sławomir Nowak w Kontrwywiadzie RMF FM. - Przez lata wypłynęły setki milionów złotych. Przecięliśmy wiele niejasnych interesów. Mimo ataków, nie zejdę z drogi czyszczenia i walki z patologiami - zapowiada gość RMF FM.
 • Rostowski: Gdyby fotoradary nie przyniosły ani grosza...

  Nie są ważne wpływy do budżetu. Ważne, żebyśmy nie zabijali ludzi na drogach. Gdyby fotoradary miały nie przynieść ani grosza i drogi były przez to bezpieczniejsze, nie byłoby szczęśliwszej osoby niż ja. Podobnie byłbym szczęśliwy z zerowych wpływów z akcyzy na papierosy. Przyłączam się do akcji Sławomira Nowaka: „Zero pieniędzy z fotoradarów dla Rostowskiego” - deklarował w Kontrwywiadzie RMF FM minister finansów Jacek Rostowski.