Muzyka - Śląsk

Artykuły - Śląsk (8)

 • Najciekawsi muzycy ze Śląska. Posłuchaj!

  Najciekawsi muzycy ze Śląska. Posłuchaj!

  W serwisie Muzzo.pl możecie posłuchać utworów z płyty kompilacyjnej "Sealesia 2" prezentującej najciekawszych artystów z województwa śląskiego, którzy 2011 w roku nagrali i wydali swoje nowe piosenki.
 • "Jadymy na bogato": Śląsk na hiphopowo

  "Jadymy na bogato": Śląsk na hiphopowo

  W czwartek odbyła się w Katowicach premiera promującego Śląsk teledysku pod tytułem "Jadymy na bogato". Wystąpili w nim znani Ślązacy m.in. poseł i reżyser Kazimierz Kutz.
 • GrubSon: Jadymy na bogato

  GrubSon: Jadymy na bogato

  Rozpoczęły się zdjęcia do teledysku, w którym poseł i reżyser Kazimierz Kutz wystąpi m.in. z raperem Grubsonem. Klip pod tytułem "Jadymy na bogato" będzie promować Śląsk.
 • "Polski rap nie żyje już od dawna"

  "Polski rap nie żyje już od dawna"

  HST to niewątpliwie ikona śląskiego rapu. Jest kwintesencją szczerego przekazu podanego słuchaczowi za pomocą oryginalnego flow. Z Hastem rozmawialiśmy o niespełnionych obietnicach dotyczących płyty, o miłości do Śląska i o zaskakujących planach na założenie nowego zespołu. Rapera przepytała Aneta Błażejczyk ("Magazyn Hip Hop").
 • "Śląski" Goran Bregović

  "Śląski" Goran Bregović

  W piątek, 12 września, Goran Bregović zagra z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk".
 • Bregović dopiero we wrześniu

  Bregović dopiero we wrześniu

  Wspólny koncert bałkańskiego muzyka i kompozytora Gorana Bregovicia oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" przesunięto na 12 września - poinformowała w poniedziałek (16 czerwca) rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.
 • "Będzie coraz lepiej"

  "Będzie coraz lepiej"

  Zespół Pogodno istnieje od 1996 roku. Nazwa pochodzi od jednej z najładniejszych dzielnic Szczecina. Jako trio (w chwili obecnej są kwartetem), rozpoczęli swoją działalność od koncertów w Berlinie, Hamburgu i innych miastach w Niemczech. Dopiero później dali poznać polskiej publiczności swoje niebagatelne możliwości łączenia inteligentnych, poetyckich tekstów i nowocześnie zaaranżowanej muzyki gitarowej. Trzecia płyta grupy, zatytułowana "Hajle Silesia" (2002), z pewnością zaskoczyła fanów zespołu. Nie ma już na niej skomplikowanych podziałów rytmicznych i brzmieniowych brudów, a klimat całości jest bardziej zabawowy. Współwórcą większości repertuaru z "Hajle Silesia" jest bowiem charyzmatyczny muzyk z Tychów, Hrabia Fochmann. Z Jackiem Szymkiewiczem, wokalistą i gitarzystą Pogodno, i Hrabią Fochmannem, rozmawiał Wojciech Kozielski.
 • "Końca świata nie ma..."

  "Końca świata nie ma..."

  Bez dwóch zdań śląska formacja Alkatraz to najlepszy polski metalowy debiutant w 2001 roku. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że konkurencja nie była uczciwa - za nową nazwą stoją bowiem starzy wyjadacze. Trzon Alkatraz stanowią Roman Kostrzewski (śpiew) i Krzysztof Oset (bas), byli muzycy legendarnej już grupy Kat oraz Valdi Moder, jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów młodego pokolenia, znany dotychczas głównie z działalności solowej. Efekt ich wspólnej pracy to wydany własnym sumptem album "Error", nawiązujący do metalowej tradycji, ale jednocześnie elektryzujący nowoczesnym brzmieniem i świeżością aranżacji. Z Romanem Kostrzewskim i Valdim Moderem rozmawiał Jarosław Szubrycht.