skutery

Artykuły - Skutery (10)

 • "Rzeczpospolita": Pojazdy na minuty zaleją polskie miasta

  "Rzeczpospolita": Pojazdy na minuty zaleją polskie miasta

  Do 2025 r. liczba współdzielonych skuterów i hulajnóg wzrośnie o 500 proc. Z kolei flota rowerów i aut zwiększy się o ok. 130 proc. Przychody operatorów tych systemów sięgną 1,2 mld zł - wynika z prognoz, które opublikowała środowa "Rzeczpospolita".
 • Rynek skuterów czeka rewolucja. Zniknie wiele modeli!

  Rynek skuterów czeka rewolucja. Zniknie wiele modeli!

  Po wrześniowym pogromie samochodowych jednostek napędowych (wprowadzenie normy Euro 6) blady strach padł na producentów jednośladów. Do końca przyszłego roku z rynków Starego Kontynentu zniknąć muszą niemal wszystkie, popularne w świecie dwóch kółek, silniki dwusuwowe!
 • "Przyspieszyłeś" skuter? Możesz trafić przed sąd!

  "Przyspieszyłeś" skuter? Możesz trafić przed sąd!

  W Polsce na popularności zyskują ostatnio motorowery. Do ich prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii AM, o które ubiegać się można już po skończeniu 14. roku życia.
 • Skutery, tablety, bajery za PIT-y

  Skutery, tablety, bajery za PIT-y

  Auta, rowery, zegarki, tablety - takimi prezentami miasta chcą nas przekonać, abyśmy rozliczyli w nich podatek. Ale do gry włączają się też podmiejskie gminy, które mają chrapkę na PIT-y bogaczy, uciekających na przedmieścia - pisze "Metro".
 • Prezydent na skuterze, czyli jak francuska gospodarka sięgnęła dna

  Prezydent na skuterze, czyli jak francuska gospodarka sięgnęła dna

  Jak się okazało, kryzys ekonomiczny nad Sekwaną przejawia się nie tylko w coraz dłuższych kolejkach po zasiłki. Również sam prezydent Hollande dotknięty fatalnymi wynikami francuskiej gospodarki, postanowił zamienić limuzynę na kultowy już skuter, którym odwiedzał swoją kochankę. Rewolucyjne hasło głoszące wolność, równość i braterstwo, w końcu stało się rzeczywistością.
 • Rower i skuter w firmie najbardziej atrakcyjne podatkowo

  Rower i skuter w firmie najbardziej atrakcyjne podatkowo

  Przedsiębiorcy do swoich firmowych pojazdów mogą zaliczyć także rower, skuter czy motocykl, jeżeli profil działalności na to pozwala. W dwóch pierwszych przypadkach korzyści podatkowe będę większe niż przy zakupie samochodu.
 • Zamiast stać w korkach, kup skuter i odliczaj VAT

  Zamiast stać w korkach, kup skuter i odliczaj VAT

  Zakup skutera na potrzeby firmy jest atrakcyjniejszy podatkowo niż zakup nawet małego samochodu. Nie tylko można zaliczyć całość wydatku do kosztów uzyskania przychodu, ale także skorzystać na pełnym odliczeniu VAT. Dotyczy to także zakupu paliwa.
 • Roboty, skutery, auta...

  Roboty, skutery, auta...

  Wojna zaawansowanych technicznie robotów w "Transformersach", czy przejażdżka zwykłym skuterem u boku Toma Hanksa w komedii "Larry Crowne Uśmiech losu"? Wśród kinowych premier tygodnia znalazł się jeszcze m.in. sequel animowanych "Aut".
 • Skuter już za 2 tys. zł

  Skuter już za 2 tys. zł

  Polacy coraz chętniej kupują skutery i motorowery, chętnie wybierają modele z Chin. Importerzy obawiają się, że nowe przepisy ograniczą sprzedaż wśród młodych ludzi.
 • Kup skuter Jamesa Blunta!

  Kup skuter Jamesa Blunta!

  Brytyjski wokalista James Blunt wystawił na aukcji internetowej swój ulubiony skuter. Cena wywoławcza to 999 funtów.