Fakty - skutek

Artykuły - Skutek (47)

 • Tragedia w Afryce. 680 tysięcy poszkodowanych

  680 000 ludzi zostało poszkodowanych od początku października na skutek powodzi w Beninie w zachodniej Afryce - poinformował urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), który przygotowuje most powietrzny z pomocą humanitarną.
 • USA: Cztery ofiary śmiertelne pożaru w Kalifornii

  USA: Cztery ofiary śmiertelne pożaru w Kalifornii

  Co najmniej cztery osoby poniosły śmierć, a ponad 50 jest rannych na skutek potężnej eksplozji gazu na przedmieściu San Francisco, po której nastąpił gigantyczny pożar - poinformował zastępca gubernatora Kalifornii Abel Maldonado.
 • San Francisco: Eksplozja i pożar w pobliżu lotniska

  Co najmniej sześć osób poniosło śmierć na skutek potężnej eksplozji na przedmieściu San Francisco, po której nastąpił gigantyczny pożar - poinformowały miejscowe służby ratownicze.
 • W środę pozew zbiorowy powodzian

  W środę pozew zbiorowy powodzian

  W środę grupa 17 osób, - mieszkańców i przedsiębiorców z Sandomierza, Tarnobrzega i gminy Gorzyce - która ucierpiała w skutek powodzi złoży do sądu okręgowego w Krakowie pozew zbiorowy. Domagają się wysokich odszkodowań - donosi "Nasz Dziennik".
 • Chiny: Osunięcia ziemi na południowym zachodzie

  Do osunięć ziemi na skutek ulewnych deszczy doszło w górzystym rejonie miasta Puladi w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin. Okolice są odcięte od świata. Co najmniej 67 osób jest zaginionych.
 • Miller: Trzy ofiary powodzi na Dolnym Śląsku

  Na skutek powodzi na Dolnym Śląsku zginęły trzy osoby - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller na niedzielnej konferencji prasowej we Wrocławiu. Dodał, że sytuacja w regionie stabilizuje się, a woda nieznacznie opada.
 • Łowcy szpiegów

  Łowcy szpiegów

  Ich praca polega na neutralizowaniu wpływów obcych wywiadów w Polsce. Aby ją wykonywać, muszą zawsze pozostawać w ukryciu. Łowcy szpiegów często muszą działać na granicy prawa, posługując się szantażem, insynuacją lub prowokacją. Te metody z reguły okazują się skuteczne.
 • Belgia: Parlament się rozwiązał

  Na skutek dymisji rządu Yvesa Leterme'a belgijski parlament zadecydował w czwartek o swym rozwiązaniu, otwierając drogę do przedterminowych wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć 13 czerwca, krótko przed objęciem przez Belgię unijnej prezydencji.
 • Linie lotnicze mogą liczyć na wsparcie po zakazie lotów

  Linie lotnicze mogą liczyć na wsparcie po zakazie lotów

  Komisja Europejska ogłosiła w poniedziałek, że jest gotowa szybko zatwierdzać pomoc publiczną, jaką rządy państw UE będą mogły przekazać liniom lotniczym, by zrekompensować im straty na skutek zakazu lotów po wybuchu wulkanu na Islandii.
 • Największe katastrofy lotnicze

  Największe katastrofy lotnicze

  Wypadki w powietrzu zdarzają się nie tylko kilkaset raz rzadziej niż na drogach, ale także łączna liczba poszkodowanych w nich osób jest zdecydowanie mniejsza. Jednak to katastrofy lotnicze najbardziej przykuwają naszą uwagę...