Skuteczni

Artykuły - Skuteczni (86)

 • Pakiet stymulacyjny EBC nieskuteczny?

  Pakiet stymulacyjny EBC nieskuteczny?

  Pakiet stymulacyjny, który zaproponował w czwartek EBC, jest nieproporcjonalny do obecnych warunków makroekonomicznych i istnieje obawa, że może być nieskuteczny - powiedział w piątek członek Rady Prezesów EBC Klaas Knot. Bankier skrytykował zwłaszcza wznowienie programu luzowania ilościowego (QE).
 • Floating - skuteczny sposób na stres?

  Floating - skuteczny sposób na stres?

  Stres ma istotny wpływ na psychikę i naszą efektywność zawodową. Polacy należą w Europie do jednych z najbardziej zestresowanych pracowników.
 • Jak pożyczać skutecznie i odpowiedzialnie?

  Jak pożyczać skutecznie i odpowiedzialnie?

  Chwilówki i pożyczki ratalne cieszą się wyjątkową popularnością w okresie świątecznym. Dzięki nim możemy szybko i wygodnie uzupełnić nadszarpnięty budżet oraz zachować płynność finansową. Aby jednak nie doprowadzić do finansowej zapaści, powinniśmy zachować dużą dozę zdrowego rozsądku oraz racjonalności. Artur Więckowski - ekspert serwisu Chwilowo.pl - pokaże nam cztery filary, które stanowią podstawę odpowiedzialnego pożyczania.
 • Jak skutecznie sprzedać działkę?

  Jak skutecznie sprzedać działkę?

  Sprzedaż działki bywa nieraz trudniejsza niż sprzedaż mieszkania. Wielomiesięczne czekanie na klienta, negocjacje przerywane w połowie, głuche telefony... Gdy zależy nam na czasie, warto znać techniki skutecznej sprzedaży. Jak szybko znaleźć nabywcę i sprzedać grunt z zyskiem? Podpowiada serwis Homla.pl.
 • Jak skutecznie optymalizować trasy przejazdów?

  Jak skutecznie optymalizować trasy przejazdów?

  Utrzymywanie firmowej floty często nie jest tanie. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy nieustannie szukają sposobów na zmniejszenie kosztów jazdy. Można to zrobić dzięki nowoczesnym systemom monitoringu aut - wystarczy optymalizować trasy przejazdu.
 • NIK o programie bioasekuracji ASF - nieskuteczny

  NIK o programie bioasekuracji ASF - nieskuteczny

  Program bioasekuracji ASF okazał się nieskuteczny, bo nie udało się zahamować rozwoju tej choroby w Polsce - oceniła Najwyższa Izba Kontroli (NIK) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.
 • Zagraniczna fundacja prywatna - skuteczne narzędzie ochrony majątku firm rodzinnych

  Zagraniczna fundacja prywatna - skuteczne narzędzie ochrony majątku firm rodzinnych

  Polityczna ingerencja w prawa majątkowe, która utrudnia sukcesję rodzinnych firm, może pozbawić majątku gromadzonego z pokolenia na pokolenie. Jednak rodzinny majątek można skutecznie chronić przez właściwe zarządzanie.
 • Ostrzeżmy babcię. Metoda "na wnuczka" to przeżytek

  Ostrzeżmy babcię. Metoda "na wnuczka" to przeżytek

  Choć osoby starsze to potencjalnie łatwy cel, złodzieje wymyślają coraz bardziej wyrafinowane metody, by pozbawić ich oszczędności. Niestety, są skuteczni w wyzyskiwaniu ich łatwowierności.
 • Nowe możliwości skutecznej ochrony podatnika

  Z początkiem 2017 r. zbiór narzędzi ochrony podatnika został poszerzony o dodatkowe instrumenty, którymi można się posłużyć przed zakwestionowaniem przez organy podatkowe rozliczeń dokonanych przez podatnika. Objaśnienia podatkowe i utrwalona praktyka interpretacyjna mają stanowić dodatkową pomoc w inteligentnym zarządzaniu podatkami. W katalogu narzędzi ochrony podatnika bez zmian pozostały ogólne i indywidualne interpretacje podatkowe, porozumienia dotyczące cen transakcyjnych oraz opinie zabezpieczające.
 • APA, czyli skuteczne zabezpieczenie transakcji podatników

  Na początku 2017 r. zaostrzono obowiązki podatnika dotyczące dokumentowania transakcji przeprowadzanych z podmiotami powiązanymi. Wynika to z intensyfikacji działań organów w zakresie kontroli tego rodzaju transakcji. Skutecznym narzędziem zabezpieczającym przed zakwestionowaniem stosowanych cen transferowych jest APA - uprzednie porozumienie cenowe.