Skup jabłek

Artykuły - Skup jabłek (7)

 • Jest śledztwo w sprawie skupu jabłek zorganizowanego przez resort rolnictwa

  Jest śledztwo w sprawie skupu jabłek zorganizowanego przez resort rolnictwa

  ​Jest śledztwo w sprawie nieprawidłowości podczas zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa interwencyjnego skupu jabłek - dowiedział się reporter RMF FM. Po zawiadomieniu CBA prowadzi je warszawska Prokuratura Regionalna.
 • MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustali cenę referencyjną dla jabłek, kilku rodzajów zbóż, porzeczek, aronii, wiśni, truskawek i malin - wynika z projektu rozporządzenia. Przepis ma mieć charakter odstraszający dla skupujących owoce od rolników.
 • Sadownicy: skup jabłek przez spółkę Eskimos ustabilizował cenę jabłek

  Sadownicy: skup jabłek przez spółkę Eskimos ustabilizował cenę jabłek

  Skup jabłek przemysłowych, którego podjęła się spółka Eskimos, ustabilizował cenę jabłek - oceniają sadownicy. Nie został on jeszcze zakończony, a spółka płaci za jabłka do 30 groszy za kilogram, podczas gdy zakłady przetwórcze na jesieni proponowały ok. 10 gr/kg.
 • Ardanowski: Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru

  Ardanowski: Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru

  Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapowiedział, że zaproponuje rządowi skup jabłek od sadowników, które byłyby rozdawane dzieciom w szkołach.
 • Klęska urodzaju szkodzi sadownikom. Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Klęska urodzaju szkodzi sadownikom. Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Rozpoczyna się skup jabłek w ramach pomocy sadownikom. Poprzez firmy współpracujące rząd zamierza zakupić pół miliona ton tych owoców po cenie prawie dwukrotnie wyższej, niż oferowana przez zakłady przetwórcze. Tegoroczne rekordowo duże zbiory jabłek, które mają sięgnąć 4,5 mln ton, paradoksalnie są problemem dla sadowników, ponieważ przekładają się na niskie ceny skupu. Te nie rekompensują kosztów produkcji i zbioru owoców.
 • Interwencyjny skup jabłek: Znamy ważne szczegóły

  Interwencyjny skup jabłek: Znamy ważne szczegóły

  Dopiero we wtorek, a nie - jak zapowiadano - w poniedziałek, sadownicy poznają listę punktów, w których prowadzony będzie interwencyjny skup jabłek. Firma Eskimos, która ma prowadzić tę akcję, tłumaczy, że zwłoka wynika z przyczyn organizacyjnych. W ramach pomocy sadownikom firma ma wykupić pół miliona ton owoców.
 • Skup jabłek w ramach pomocy sadownikom.

  Raport bieżący nr 1/10Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Eskimos S.A. ("Spółka”, "Emitent”) informuje, że w porozumieniu z Ministerstwem Rolnictwa od poniedziałku 8 października 2018 rozpocznie się skup pół miliona ton jabłek, za którego koordynację odpowiedzialna będzie Spółka. Emitent wraz z firmami współpracującymi będzie kupował jabłka na własny rachunek z rządowymi gwarancjami. Cena kilograma, po którym realizowany będzie skup,