skrzypce

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Skrzypce (Film (2006)[El Violin] Reż.Francisco Vargas) ,

Artykuły - Skrzypce (24)

 • Chiny największym eksporterem skrzypiec do UE, importerem - Wielka Brytania

  Chiny największym eksporterem skrzypiec do UE, importerem - Wielka Brytania

  W ubiegłym roku kraje UE zaimportowały 234 tys. 800 skrzypiec o wartości 15,7 mln euro. Największym eksporterem tych instrumentów do wspólnoty były Chiny, największym importerem - Wielka Brytania - wynika z danych opublikowanych przez Eurostat.
 • Dobrze zachowany Stradivarius kosztuje grubo ponad 10 mln dolarów

  - Cenne skrzypce to takie, które trudno zdobyć i które brzmią wyjątkowo dobrze. Ale też pięknie wyglądają - opowiada zajmujący się kolekcjonowaniem i handlem skrzypcami Florian Leonhard.
 • Skrzypce z "Titanica" sprzedane za milion funtów

  W Wielkiej Brytanii sprzedano na aukcji skrzypce z "Titanica". Po zaciętej licytacji ich cena doszła do 900 tysięcy funtów. Jest to najwyższa cena zapłacona kiedykolwiek za pamiątkę ze słynnego transatlantyku, który zatonął w dziewiczym rejsie w 1912 roku.
 • Potwierdzono autentyczność skrzypiec z Titanica

  Po siedmiu latach żmudnych badań eksperckich potwierdzono autentyczność skrzypiec należących oryginalnie do kierownika orkiestry na oceanicznym liniowcu Titanic Wallace'a Hartleya, jednej ze śmiertelnych ofiar katastrofy sprzed 101 lat.
 • Stradivarius skradziony w Londynie odnalazł się w Bułgarii?

  Brytyjscy detektywi sprawdzają, czy skrzypce skonfiskowane podczas operacji policyjnej w Bułgarii to wart 1,2 miliona funtów szterlingów stradivarius skradziony na dworcu kolejowym w Londynie ponad dwa lata temu - informuje w poniedziałek Reuters.
 • Miliony w futerale procentują

  Miliony w futerale procentują

  Są inwestycje, które w czasach kryzysu pozwalają nasłuchiwać wieści o pewnych zyskach. Przynosi je dźwięk skrzypiec. Ceny najlepszych z nich stale rosną, nie zważając na rynek papierów wartościowych.
 • Skrzypce z Auschwitz

  Skrzypce z Auschwitz

  Niezwykła historia opowiedziana bez patosu i sentymentalizmu. Narracja przeplata się z dokumentami historycznymi: listami funkcjonariuszy obozowych do swoich przełożonych, bezdusznymi raportami o liczbie zgonów, wykonanych egzekucji i zużytych nabojów, o pozyskanej odzieży, kosztach utrzymania więźniów oraz rezultatach pseudonaukowych eksperymentów na więźniach.
 • Royal String Quartet zainauguruje Warszawskie Spotkania Muzyczne

  XXIV edycja festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne Muzyka Dawna - Muzyka Nowa odbędzie się w maju w Warszawie. Festiwal rozpocznie się 9 maja koncertem Royal String Quartet na Zamku Królewskim; potrwa do 16 maja.
 • Inwestycje egzotyczne: Wyższa sztuka inwestowania

  Inwestycje egzotyczne: Wyższa sztuka inwestowania

  Kluby piłkarskie, dzieła sztuki, czołgi, autografy, samoloty, przeboje największych gwiazd muzyki, hazard i używki. O tym jak połączyć pasje z umiejętnym lokowaniem kapitału wiedzą już rzesze inwestorów na całym świecie. W Polsce ten segment wzbudza na razie jedynie ciekawość, a na jego rozwój przyjdzie nam czekać zapewne jeszcze kilka dobrych lat. Dla wszystkich poszukiwaczy wyrafinowanych obszarów inwestowania taka lokata kapitału będzie z pewnością nie lada wyzwaniem.
 • Wirtuoz skrzypiec Joshua Bell przybył do Polski

  Wirtuoz skrzypiec Joshua Bell przybył do Polski

  Amerykański wirtuoz skrzypiec Joshua Bell przybył dziś do Polski. Wystąpi na dwóch koncertach - w Filharmonii Częstochowskiej i w Teatrze Wielkim w Warszawie. Zagra na legendarnych, niezwykle cennych skrzypcach Stradivariusa z początków XVIII wieku.

Filmy - Skrzypce (2)

 • Grała na skrzypcach w trakcie operacji! Dla własnego zdrowia

  Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z londyńskich szpitali. Lekarze operowali kobietę z guzem mózgu. Żeby mieć pewność, że w trakcie zabiegu nie uszkodzą żadnego fragmentu mózgu, szczególnie odpowiadającego za funkcje motoryczne, poruszanie rękami, poprosili pacjentkę o granie na skrzypcach. Dzięki temu, że kobieta cały czas grała lekarze mieli pewność, że wszystko idzie zgodzie z planem. Skrzypaczka zaś będzie mogła pochwalić się wyjątkowym występem.
 • Zagrał na skrzypcach dla tygrysicy. Jej reakcja?

  Skrzypek przyszedł do zoo w Oklahomie i zagrał dla tygrysicy serenadę. Jaka była reakcja zwierzęcia?