skóra

Artykuły - Skóra (1100)

 • Skóra – chroni i łączy nas ze światem

  Skóra – chroni i łączy nas ze światem

  Jest największym narządem ludzkiego organizmu. Powierzchnia skóry człowieka to półtora do dwóch metrów kwadratowych. Jej stan warunkuje komfort spotykania naszego ciała ze światem zewnętrznym.
 • Tusze do tatuaży są rakotwórcze?

  Tusze do tatuaży są rakotwórcze?

  Najnowsze badania sugerują, że tusze stosowane do wykonywania tatuaży na Wyspach Brytyjskich są szkodliwe. Chemikalia używane do wytwarzania tatuaży zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory.
 • Selfie są szkodliwe

  Selfie są szkodliwe

  Dermatolodzy przestrzegają, że regularne wystawianie twarzy na działanie promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego ze smartfona, może uszkadzać skórę, przyspieszać starzenie i powstawanie zmarszczek.
 • RMF 24: Druga skóra na zmarszczki

  RMF 24: Druga skóra na zmarszczki

  Naukowcy z MIT, Massachusetts General Hospital oraz laboratoriów Living Proof i Olivo Labs proponują nowy sposób na zmarszczki. Na stronie internetowej czasopisma "Nature Materials" prezentują metodę, która ma czasowo zwiększać sprężystość skóry. Preparat jest polimerem opartym na silikonie, który po nałożeniu na skórę ma tworzyć niewidzialną, naprężającą warstwę. Są szansę, że po udoskonaleniu metoda pomoże też w podawaniu na skórę leków, czy ochronie przed promieniowaniem UV.
 • Stworzono najbardziej zaawansowaną sztuczną skórę

  Stworzono najbardziej zaawansowaną sztuczną skórę

  W japońskim laboratorium po raz pierwszy udało się wyhodować sztuczną skórę, która funkcjonuje tak, jak prawdziwa. Po wszczepieniu jej do organizmu myszy, wyrastają z niej włosy i powstaje pot. Przełom daje nadzieje na nowe zabiegi, które pozwolą leczyć ludzi po ciężkich oparzeniach.
 • Zanieczyszczenia powietrza przenikają przez skórę

  Zanieczyszczenia powietrza przenikają przez skórę

  O tym, że zanieczyszczenia obecne w powietrzu są niebezpieczne, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Większość z nich dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, ale najnowsze badania wskazują także na duży udział skóry w transporcie szkodliwych substancji.
 • Czerniak wciąż groźny. Raport o stanie nowotworów skóry na świecie

  Czerniak wciąż groźny. Raport o stanie nowotworów skóry na świecie

  Wzrasta liczba zachorowań na czerniaka. Tymczasem nowe badanie Ipsos dla La Roche-Posay wykazuje, że 52 proc. populacji świata nigdy nie kontrolowało znamion u dermatologa.
 • Skóra i włosy zadbane po lecie

  Skóra i włosy zadbane po lecie

  Słońce, wiatr i woda wpływają na nasz wygląd. Zmian, które nas nie cieszą, łatwo się pozbyć, by pokazać, jak piękne jesteśmy u progu jesieni!
 • Czy perfumy mogą podrażniać skórę?

  Czy perfumy mogą podrażniać skórę?

  Zauważyłam, że w miejscach, które spryskuję perfumami, pojawiły się plamy i swędzące krostki. Stosuję ten zapach od kilku miesięcy i nigdy nie miałam takich problemów. Słyszałam, że mogą uczulać kremy, ale perfumy? Czy muszę zrezygnować z mojego ulubionego zapachu?
 • Jak dbać o skórę przy klimatyzacji

  Jak dbać o skórę przy klimatyzacji

  Klimatyzacja, rozgrzany sprzęt biurowy i stres sprawiają, że twoja skóra jest wysuszona. A taki stan sprzyja podrażnieniom. Dlatego pomóż urodzie!

Filmy - Skóra (47)

 • Philips Pedi Advanced

  Sezon na odsłonięte stopy jest już w pełni! Po długich miesiącach spędzonych w ciężkich butach, przyszedł czas na sandały i klapki, a wraz z nimi - odwieczny problem popękanej, suchej, szorstkiej skóry na stopach. Zobaczcie, jak się jej pozbyć w parę chwil - to dziecinnie proste!
 • Najczęstsze błędy Polek w pielęgnacji

  Bożena Społowicz jest pierwszym w Polsce skin coachem i autorką książki "Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Specjalistka zdradziła, że jest mnóstwo mitów, w które wierzą Polki, przez które niszczymy swoją skórę. Opowiedziała o najpopularniejszych z nich. - Powszechnym błędem jest inspirowanie się i gonienie za trendami. Codzienne pielęgnowanie skóry nie będzie jej służyć. Stosowanie balsamów po kąpieli i osobnych kremów na każdą partię ciała też nie jest dobre - powiedziała. Z czego powinniśmy zrezygnować? (Agencja TVN/x-news)
 • Jak chronić twarz przed słońcem?

  Słońce uwielbia każdy - któż nie lubi wylegiwać się na pełnym słońcu, opalać się i odpoczywać w letnie dni! Niestety, słońce sprawia, że nasza skóra wysusza się w ekspresowym tempie, szybciej robią się zmarszczki, pojawiają się też zaczerwienienia. Jak chronić twarz przed szkodliwym wpływem światła słonecznego? Zobaczcie parę naszych trików - to dziecinnie proste!
 • Domowa emulsja dla cery trądzikowej - jak ją zrobić?

  Cera trądzikowa to delikatna skóra, wymagająca zupełnie innej pielęgnacji nie tylko po to, by zapobiegać kolejnym wypryskom i bolesnym krostom, ale także po to, by wspomagać gojenie się naruszonej skóry. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa, dlatego z ogromną ostrożnością należy podchodzić do wszystkich kosmetyków. Pomocną w rozwiązywaniu problemu trądziku może być domowej roboty emulsja, która pomoże wam utrzymać kondycję swojej skóry w doskonałym stanie!