SKOK

Synonimy:
Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe,
Inne znaczenia:
Skok (Film (1999)[The Heist] Reż.Kurt Voss) , skok Skok (Film (2001)[The Heist] Reż.David Mamet)

Artykuły - SKOK (218)

 • SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  Posiadacze rachunków w SKOK Stefczyka muszą pamiętać o zmianie ich numeracji. Osoby, które otrzymują emeryturę czy rentę na rachunek w tej kasie, mają czas na zaktualizowanie numeru do 27 stycznia. Jeśli tego nie zrobią, pieniądze wrócą do ZUS.
 • SN: Podwyższonej odpowiedzialności członków SKOK-u nie ma

  SN: Podwyższonej odpowiedzialności członków SKOK-u nie ma

  Jak wszyscy dobrze wiemy, wokół upadających SKOK-ów ogniskują się kłopoty zarówno natury prawnej, jak i społecznej. W dniu 12 grudnia 2019 r. SN zajął się problematyką odpowiedniej interpretacji przepisów mających zastosowanie w sprawach upadających SKOK-ów; co ważne, nie tylko tych zawartych w ustawie o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ale również Prawa upadłościowego i Prawa spółdzielczego.
 • SKOK-i z zyskiem w 2018 roku

  SKOK-i z zyskiem w 2018 roku

  Wynik finansowy spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w 2018 r. wyniósł 57,8 mln zł, a wynik finansowy netto - 47,2 mln zł. Wartość depozytów członkowskich według stanu w końcu 2018 r. wynosiła 9,0 mld zł, a zadłużenie członków kas - 5,9 mld zł. W porównaniu z poprzednim rokiem wynik finansowy netto lepszy o 6,3 mln zł.
 • Bez ofert w drugim przetargu na SKOK Wołomin

  Bez ofert w drugim przetargu na SKOK Wołomin

  Sąd Rejonowy w Warszawie zobowiązał w poniedziałek syndyka SKOK Wołomin do poddania pod głosowanie na radzie wierzycieli uchwały o odstąpieniu od jego sprzedaży. Sąd poinformował, że w drugim przetargu na zakup upadłego SKOK Wołomin do Sądu nie wpłynęły oferty kupna.
 • SKOK-i chcą się uwolnić od regulacji prawnych

  SKOK-i chcą się uwolnić od regulacji prawnych

  Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe (SKOK) są przeregulowane, świadczone przez nie usługi są obłożone nadmiernymi restrykcjami, nieadekwatnymi do ich działalności. Obowiązujące przepisy prawa są nieadekwatne do działalności kas - takie wnioski płyną z Białej Księgi, opracowanej przez Instytut Staszica, poświęconej SKOK-om, którą zaprezentowano podczas XXVII Krajowej Konferencji SKOK-ów w Gdańsku.
 • Alior Bank złożył wniosek w UOKiK w sprawie zgody na przejęcie SKOK-u Jaworzno

  Alior Bank złożył wniosek w UOKiK w sprawie zgody na przejęcie SKOK-u Jaworzno

  Alior Bank złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym przejęciem SKOK-u Jaworzno - podał urząd w komunikacie.
 • PO zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. nadzoru Kasy Krajowej nad SKOK-ami

  PO zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. nadzoru Kasy Krajowej nad SKOK-ami

  Politycy PO zapowiedzieli we wtorek złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. nadzoru Kasy Krajowej nad SKOK-ami. Jak podkreślają, Kasa Krajowa i politycy PiS robili przez lata wszystko, żeby nie dopuścić państwowego nadzoru do SKOK-ów.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne. Problem w tym, że jedynie do określonej kwoty...
 • Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych nie zachwycają

  Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych nie zachwycają

  Badaniem objęte zostały 34 spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, które prowadziły działalność operacyjną w końcu 2017 r. Wartość pożyczek udzielonych członkom SKOK w ciągu 2017 r. wyniosła 3 016 mln zł, jednocześnie kasy przyjęły depozyty na kwotę 5 921 mln zł. SKOK-i udzieliły w 2017 r. pożyczek o wartości 3 016 mln zł. Członkami SKOK było 1,7 mln osób, spośród 34 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych zysk netto w 2017 r. osiągnęło 24 z nich, a 10 poniosło stratę.
 • Bierecki: Balcerowicz atakuje SKOK-i i mnie, stosując insynuacje

  Bierecki: Balcerowicz atakuje SKOK-i i mnie, stosując insynuacje

  Leszek Balcerowicz od wielu lat atakuje SKOK-i i mnie, stosując insynuacje i szaleńcze porównania - napisał senator Grzegorz Bierecki (PiS) w oświadczeniu. Według Balcerowicza, Bierecki jest twórcą układu politycznego, który chronił SKOK-i przed nadzorem państwowym.

Filmy - SKOK (11)

 • Brejza (PO) o aferze SKOK i powiązaniach z nią polityków PiS (TV Interia)

  Brejza (PO) o aferze SKOK i powiązaniach z nią polityków PiS (TV Interia).
 • Może nie starczyć pieniędzy banków na ratowanie SKOK-ów

  2 mld zł banki musiały wpłacić do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, aby ratować upadające SKOK-i, ale to może nie wystarczyć, ponieważ lista SKOK-ów z kłopotami wzrosła do kilkunastu.
 • Kierwiński: SKOK-i mogą być największą aferą finansową 25-lecia

  - Jeżeli PiS chce powiedzieć, że środowisko SKOK-ów związane było z PO, to kłamie. Jestem przekonany, że SKOK-i mogą być jedną z największych afer finansowych w 25-leciu – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz Marcin Kierwiński. - PiS bardzo mocno bronił SKOK-ów. Przez długie lata blokował objęcie SKOK-ów nadzorem KNF-u – dodaje Kierwiński. Zaznacza, że Lech Kaczyński i Andrzej Duda w 2009 roku zablokowali ustawę stworzoną przez Platformę, która to ustawa miała objąć SKOK-i nadzorem gwarancji bankowych i KNF-u. Komisja śledcza ws. SKOK-ów? - Nigdy nie mówi się nigdy w polityce – odpowiada Marcin Kierwiński. Jego zdaniem sprawa jest o tyle poważna, że „mamy do czynienia z senatorem PiS, który uwłaszcza się do majątku SKOK-ów”. - To musi być dokładnie sprawdzone – ocenia minister w Kancelarii Premiera.
 • Bielan: Imperium kontratakuje. PO boi się

  „Sprawę senatora Biereckiego Platforma chce wykorzystać w kampanii. Boi się porażki wyborczej i imperium kontratakuje” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM polityk Polski Razem Adam Bielan. „Politycy PO, w większości związani z panią Kopacz, mówili, że będą chcieli ruszyć tę sprawę w kampanii wyborczej i tak się stało" - dodaje.