skarbówki

Artykuły - Skarbówki (38)

 • Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami

  Urzędnicy zbierają dane o obrocie kryptowalutami. Każą wykazywać dochody w zeznaniach i płacić podatek - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
 • Komu zawdzięczamy sukces w VAT. Czy na pewno tylko urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki?

  Komu zawdzięczamy sukces w VAT. Czy na pewno tylko urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki?

  W ubiegłym roku z tytułu podatku od towarów i usług do kasy państwa wpłynęło rekordowe 156,8 mld zł - o ponad 30 mld więcej niż w 2016 i jednocześnie o 13,3 mld zł więcej, niż zapisano w ustawie budżetowej. Rząd przekonuje, że ten sukces należy przypisać urzędnikom Ministerstwa Finansów i skarbówki. Ale czy na pewno tylko im? Uszczelnienie faktycznie poprawiło dochody z podatku, choć nie tak mocno, jak chwali się fiskus. - Odpowiada ono za 12,5 mld zł wpływów ekstra - szacuje Credit Agricole.
 • PiS: Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień

  PiS: Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień

  - Reforma administracji skarbowej i służb celnych spowoduje lepsze warunki pracy i wyższe wynagrodzenia dla ich pracowników - przekonują politycy PiS. - Nie będzie redukcji zatrudnienia - zapewniają. Jeszcze 1 czerwca br. minister finansów Paweł Szałamacha nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.
 • Skarbówka będzie wszechpotężna!

  Skarbówka będzie wszechpotężna!

  Skarbówka ma dostać nowe uprawnienia. Będzie mogła między innymi arbitralnie decydować o tym, czy ktoś ma zapłacić karę za omijanie płacenia podatków. Już w przyszłym tygodniu nową, kontrowersyjną ordynację podatkową ma przyjąć rząd - dowiedział się reporter RMF FM.
 • Skarbówka znowu przegrywa!

  Skarbówka znowu przegrywa!

  Trybunał Konstytucyjny kolejny raz zarzucił polskiemu ustawodawcy niejasność w kształtowaniu przepisów i zaniżanie standardów poprawności legislacyjnej. Tym razem Trybunał unieważnił przepisy dotyczące podstawy ustalania podatku od dochodów nieujawnionych. Okazały się one nieprecyzyjne i niejednoznaczne.
 • Kopniak od skarbówki

  Kopniak od skarbówki

  Na co może liczyć przedsiębiorca, który zwróci się o pomoc do fiskusa? Na cios w plecy.
 • Znikającą firmą zainteresuje się fiskus

  Znikającą firmą zainteresuje się fiskus

  Podmioty, które nie rejestrują firm, nagle znikają z wykazów urzędniczych lub zawieszają biznes, wzmagają czujność skarbówki.
 • Wrobiony w zaniedbania skarbówki

  Wrobiony w zaniedbania skarbówki

  "Rzeczpospolita" ustaliła, że urzędnik, który podpalił się przed kancelarią premiera pół roku temu, jest obciążany błędami z czasu, gdy nie było go w skarbówce.
 • Ile zarabia armia urzędników fiskusa?

  Ile zarabia armia urzędników fiskusa?

  Pracownicy izb i urzędów skarbowych oraz kontroli skarbowej zaliczają się do korpusu służby cywilnej. Poza nimi zaliczają się do niej osoby zajmujące stanowiska urzędnicze m.in. w ministerstwach, urzędach statystycznych, kuratoriach oświaty czy też urzędach wojewódzkich i centralnych. Ile zarabiają osoby zatrudnione w "skarbówce"?
 • Nowe prawo: Kontrolerzy skarbówki z... granatami

  Nowe prawo: Kontrolerzy skarbówki z... granatami

  Inspektorzy kontroli skarbowej w razie konieczności będą mogli użyć broni z pociskami gumowymi i granatów ogłuszających. Takie zmiany przewiduje projekt rozporządzenia resortu finansów do znowelizowanej niedawno ustawy o kontroli skarbowej.