skarbówka

Artykuły - Skarbówka (120)

Filmy - Skarbówka (3)

  • Czy Urząd Skarbowy ma prawo wejść na prywatne konto bankowe?

    Czy Urząd Skarbowy ma prawo bez uprzedzenia i wyjaśnienia sprawy pobrać pieniądze z prywatnego konta? Dlaczego przed zajęciem środków urząd nie próbował wyjaśnić sprawy? Adwokat Eliza Kuna wyjaśniła w jaki sposób działa Urząd Skarbowy i kiedy możemy spodziewać się kontroli skarbowej. Czy w przypadku spadku lub darowizny musimy odprowadzać podatek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Opłata 2000 zł za interpretację od skarbówki nie na kieszeń przedsiębiorców

    Od prawie trzech lat przedsiębiorcy czekają na nową Ordynację Podatkową - akt prawny, którego jednym z głównych celów jest ochrona praw podatnika w relacjach z organami podatkowymi. Proponowana opłata za interpretację w skomplikowanej sprawie w wysokości 2000 zł przeczy dobrym intencjom resortu finansów i utrudni firmom dostęp do interpretacji przepisów.
  • Koniec problemów ze skarbówką?

    Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział zmiany w ordynacji podatkowej. Chodzi m.in. o interpretacje przepisów. Wszelkie wątpliwości mają być rozstrzygane na korzyść podatnika. Projekt nowelizacji ustawy przygotowywany jest przez Kancelarie Prezydenta. - Czekamy na to. Ordynacja dzisiejsza nie wytrzymuje słów krytyki jeśli chodzi o funkcjonowanie przedsiębiorstw – powiedział Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.