Singapur

Artykuły - Singapur (132)

 • Singapur wprowadza urządzenia śledzące Covid-19 dla osób bez smartfonów

  Singapur wprowadza urządzenia śledzące Covid-19 dla osób bez smartfonów

  Śledzenie kontaktów za pośrednictwem smartfona, to jedna z obecnie najbardziej obiecujących metod w kontekście powstrzymania koronawirusa. Co jednak z osobami nie posiadającymi telefonów?
 • Singapur chce być centrum technologicznym Azji

  Singapur chce być centrum technologicznym Azji

  Singapur od lat bryluje w rankingach międzynarodowych, a w zeszłym roku został uznany za najbardziej konkurencyjny kraj świata. To rezultat konsekwentnej polityki i postawienia na cyfrowe technologie. Perspektywy ich rozwoju wzbudzają jednak obawy mieszkańców państwa-miasta.
 • Singapur: ​Drastyczny wzrost zachorowań na dengę

  Singapur: ​Drastyczny wzrost zachorowań na dengę

  Upalna i deszczowa pogoda, pandemia koronawirusa i nakaz pozostawania w domu spowodowały, że w Singapurze szybciej rozprzestrzenia się denga - tropikalna gorączka przenoszona przez komary. Zdaniem ekspertów to największy atak wirusa DENV-3 od 7 lat.
 • Mieszkańcy Singapuru przeciwko narzędziom do śledzenia zarażonych

  Mieszkańcy Singapuru przeciwko narzędziom do śledzenia zarażonych

  Już ponad 17 500 podpisów widnieje na internetowej petycji wzywającej do odrzucenia technologii pozwalającej na śledzenie COVID-19. Wszystko z powodu obaw o prywatność.
 • Singapur wydał wyrok śmierci poprzez aplikację Zoom

  Singapur wydał wyrok śmierci poprzez aplikację Zoom

  Azjatycki kraj jest pierwszym na świecie, gdzie sąd orzekł wyrok śmierci korzystając z pomocy komunikatora internetowego Zoom, aplikacji, która stała się bardzo popularna podczas pandemii.
 • Robotyczny pies patroluje parki w Singapurze

  Robotyczny pies patroluje parki w Singapurze

  Rząd Singapuru umieścił w lokalnym parku psa-robota, który ma przypominać odwiedzającym o zachowaniu dystansu społecznego. Za projekt psa-robota odpowiada firma Boston Dynamics.
 • Koronawirus. To czeka światowe gospodarki

  Koronawirus. To czeka światowe gospodarki

  ​Cały świat zastanawia się, w jaki sposób wirus uderzy w gospodarkę i poszukuje szklanej kuli. Ale żadna szklana kula nie zastąpi twardych danych, a te mamy właśnie z USA i Singapuru. W USA w poprzednim tygodniu po zasiłki dla bezrobotnych zgłosiło się 3,28 mln osób. PKB maleńkiego Singapuru w I kwartale skurczył się o 10,6 proc. w porównaniu z poprzednim.
 • Najwyższy na świecie budynek stworzony z prefabrykatów

  Najwyższy na świecie budynek stworzony z prefabrykatów

  W Singapurze stanął najwyższy na świecie budynek wykonany z prefabrykatów. Clement Canopy składa się z dwóch 140-metrowych wież mieszkalnych, a do ich budowy wykorzystano 1899 modułów.
 • "Szokujące potrawy" w Singapurze

  "Szokujące potrawy" w Singapurze

  Zupa z ptasich gniazd, deser z najbardziej śmierdzącego owocu na ziemi a może barani mózg? Jakich "Szokujących potraw" można spróbować w Singapurze? Zapraszamy w kulinarną podróż po najdziwniejszych kuchniach świata!
 • Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Firma Siemens Mobility otrzymała zlecenie od Zarządu Transportu Lądowego w Singapurze na elektryfikację 6 etapu rozbudowy linii Circle Line oraz przedłużenia linii North East Line w Singapurze. Zlecenie jest warte około 70 milionów euro. To trzecie zlecenie Siemens Mobility w Singapurze w ciągu ostatniego roku.

Filmy - Singapur (5)

 • Michał Cessanis i kulinarne przygody w Singapurze

  Podczas pobytu w Singapurze podróżnik Michał Cessanis spotkał się z mistrzynią tamtejszej kuchni i blogerką kulinarną Roqxaną Vasanwalą. Postanowili razem ugotować laksę - typową singapursko-malezyjską potrawę. Po produkty wybrali się na jeden z największych i najlepszych singapurskich targów. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zakaz żucia gumy w Singapurze

  Lubicie żuć gumę? W takim razie pod żadnym pozorem nie róbcie tego w Singapurze! Mało tego, że nie kupicie ich w żadnym sklepie, to nawet gdybyście chcieli przemycić paczkę, by móc spokojnie pożuć, czeka was wysoki mandat. Zakaz wydaje się niedorzeczny, prawda? Mimo to ma swoje uzasadnienie – w Singapurze temperatura powietrza nie spada zazwyczaj poniżej 20 stopni Celsjusza, w związku z czym zapewne wyobrażacie sobie, że wypluta na ulicę guma od razu zamienia się w czarną, nieestetyczną plamę.
 • Zwycięstwo Radwańskiej i awans do półfinałów WTA Finals!

  Zwycięstwo Radwańskiej i awans do półfinałów WTA Finals!
 • Singapurski samolot w ogniu

  W trakcie lotu jednego z samolotów singapurskiej linii lotniczej doszło do awarii silnika. Okazało się, że doszło do wycieku oleju. Samolot już po lądowaniu stanął w ogniu. Żaden z pasażerów nie ucierpiał.