silnik diesla

Artykuły - Silnik diesla (52)

 • Jakub Faryś (PZPM): Polacy nie tak szybko zrezygnują z diesli. Elektryczna konkurencja nie podoła wymaganiom

  Jakub Faryś (PZPM): Polacy nie tak szybko zrezygnują z diesli. Elektryczna konkurencja nie podoła wymaganiom

  Czysty transport, w tym samochody napędzane prądem, to priorytet dla Unii Europejskiej. Ale jeszcze za wcześnie na radykalne zmiany w motoryzacji. We flotach firmowych królują pojazdy z silnikami wysokoprężnymi. Klienci prywatni już od nich odchodzą i wybierają auta benzynowe, względnie hybrydowe, ale nie elektryczne. Te ostatnie przy licznych zaletach wciąż mają wiele wad. Za mały zasięg, bardzo wysoka cena zakupu i ograniczona liczba stacji ładowania utrudniają ich upowszechnienie. Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wyjaśnia, dlaczego popularne diesle nie ustąpią pola i jak rysuje się przyszłość rynku samochodowego w tym zakresie.
 • Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  U naszych zachodnich sąsiadów sądy zezwalają miastom na wprowadzanie zakazu ruchu starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Skutkiem tej decyzji może być zwiększony napływ używanych pojazdów do Polski. Prawdopodobnie będą mniej szkodliwe dla środowiska, niż te dotychczas sprowadzane. Są młodsze i znacznie mniej emisyjne. Wiele z nich spełnia normy Euro-4 i Euro-5, czyli stosunkowo wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Dla Polaków o skromniejszych portfelach mogą być dobrym wyborem. Wzrost podaży raczej nie wpłynie na ceny nowych aut. O niemieckim i polskim rynku diesli, a także o podejściu do ekologicznych stref ruchu mówi Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
 • Początek końca silników Diesla. Będą zakazy wjazdu!

  Początek końca silników Diesla. Będą zakazy wjazdu!

  Cztery metropolie chcą zakazać wjazdu samochodom z silnikiem Diesla. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać w 2025 roku. Wygląda na to, że to początek otwartej walki z silnikami wysokoprężnymi.
 • Giulietta w odświeżonej wersji, w tej samej cenie!

  Giulietta w odświeżonej wersji, w tej samej cenie!

  Nowy silnik Diesla 2.0 JTDM 2 o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380 Nm.
 • Masz auto z silnikiem Diesla? Szykuj się na wydatki

  Masz auto z silnikiem Diesla? Szykuj się na wydatki

  Dobra informacja dla kierowców. Ceny na stacjach benzynowych powinny w najbliższym czasie spaść o kilka groszy na litrze. Wszystko dzięki niższym cenom w hurcie.
 • Auto Moto: Silniki Diesla bez tajemnic

  Auto Moto: Silniki Diesla bez tajemnic

  W najnowszym "Auto Moto" obszerny poradnik dla użytkowników, a także dla osób zainteresowanych zakupem samochodu z silnikiem wysokoprężnym.
 • Diesel na gaz ziemny? Dostali na to 3 mln

  Diesel na gaz ziemny? Dostali na to 3 mln

  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej biorą się za instalacje zasilania silników Diesla gazem ziemnym. Dostali na to 3 mln zł rządowej dotacji - informuje "Dziennik Wschodni".
 • Mitsubishi outlander. Po co komu silnik Diesla?

  Mitsubishi outlander. Po co komu silnik Diesla?

  Siedem dni, kilkadziesiąt godzin jazdy, przeszło 2,2 tys. kilometrów oraz... 4 punkty karne. Tak, w matematycznym skrócie, wyglądał nasz redakcyjny test benzynowego mitsubishi outlandera. Czy warto go kupić?
 • SQ5 TDI. Pierwszy model S z silnikiem Diesla

  SQ5 TDI. Pierwszy model S z silnikiem Diesla

  Przy okazji dwudziestoczterogodzinnego wyścigu Le Mans, Audi zaprezentuje najnowszy model serii Q5 - audi SQ5 TDI. Montowany w nim silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 313 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min.
 • Maserati z silnikiem Diesla! A w głośnikach zabrzmi V8...

  Maserati z silnikiem Diesla! A w głośnikach zabrzmi V8...

  Jak już informowaliśmy, w 2015 roku z salonów Maserati na całym świecie wyjeżdżać ma nawet 60 tysięcy pojazdów. To dziesięć razy więcej, niż wynosi obecna sprzedaż.