sieć 5G

Artykuły - Sieć 5G (43)

 • W jednej z polskich parafii modlą się o "unicestwienie 5G"

  W jednej z polskich parafii modlą się o "unicestwienie 5G"

  "O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" - w takiej intencji prowadzone są nabożeństwa w tym tygodniu w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.
 • 12 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa

  12 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa

  Plus zasięgiem swojej sieci 5G objął już 12 milionów mieszkańców Polski. Sieć 5G 2600 TDD Plusa jest obecna w ponad 160 miejscowościach we wszystkich 16 województwach. Budowa i rozwój sieci w całej Polsce będą kontynuowane.
 • Z 5G wszyscy będziemy "smart"

  Z 5G wszyscy będziemy "smart"

  Rozwój sieci światłowodowej i bezprzewodowej czwartej generacji (4G/LTE) stał się podstawą dla cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Sieć piątej generacji (5G) nie tylko te trendy przyśpieszy, ale pozwoli również na powszechne wdrażanie inteligentnych rozwiązań, dzięki którym dom, firma, praca, zakupy, służba zdrowia, sport i kultura staną się rzeczywiście "smart".
 • Nasze ciała w sieci

  Nasze ciała w sieci

  Internet ciała - Internet of Body - to kolejny etap w rozwoju internetu rzeczy. W tym przypadku jednak do sieci podłączone zostają urządzenia, które za pomocą choćby noszonej technologii czy sensorów umieszczonych w ciele człowieka zbierają informacje o ludzkim organizmie i mogą korygować jego funkcjonowanie.
 • Ponad 5,2 mln mieszkańców Polski w zasięgu 5G Plusa na koniec listopada

  Ponad 5,2 mln mieszkańców Polski w zasięgu 5G Plusa na koniec listopada

  Plus - zgodnie z zapowiedziami - uruchomił w listopadzie w całym kraju kolejne stacje 5G. Tym samym obecnie już ponad 5,2 mln ludzi może korzystać z prawdziwego 5G w Plusie. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa 2600 MHz TDD w 2021 roku znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców Polski.
 • Sieć 5G. KE chce certyfikowania dostawców sprzętu

  Sieć 5G. KE chce certyfikowania dostawców sprzętu

  Rewolucja technologiczna związana z upowszechnieniem sieci 5G już trwa. KE chce zapewnić bezpieczeństwo sieci 5G w Europie. Będzie certyfikować dostawców sprzętu.
 • Standard 5G - Polska wykluczy chińskich dostawców?

  Standard 5G - Polska wykluczy chińskich dostawców?

  Polska na razie nie wyklucza chińskich dostawców z budowy infrastruktury 5G. Sytuacji nie powinna zmienić wizyta amerykańskiego sekretarza stanu.
 • Wykluczenie cyfrowe coraz bardziej bolesne

  Wykluczenie cyfrowe coraz bardziej bolesne

  Prawie połowa światowej populacji wciąż nie korzysta z internetu. W czasie pandemii utrudnia to lub uniemożliwia dostęp do wielu dóbr i świadczeń socjalnych, pogłębiając społeczne wykluczenie. Potrzeba więcej inicjatyw, aby ten stan zmienić.
 • #Polskie5G: Model hurtowy sieci 5G możliwy do realizacji

  #Polskie5G: Model hurtowy sieci 5G możliwy do realizacji

  Utworzenie spółki #Polskie5G jest ekonomicznie i technicznie możliwe do realizacji - wynika z informacji Interii. Po prawie 9 miesiącach analiz powstał raport, który został wysłany do premiera Mateusza Morawieckiego.
 • Aukcja 5G w tym roku? "Bardzo nam na tym zależy"

  Aukcja 5G w tym roku? "Bardzo nam na tym zależy"

  Czy do aukcji 5G dojdzie jeszcze w tym roku? - Takie jest założenie. Przyjmujemy, że prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - nowy lub któryś z wiceprezesów pełniący obowiązki - uruchomi aukcję tak szybko, jak to będzie możliwe - mówi w rozmowie z Interią minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Filmy - Sieć 5G (4)

 • Technologia 5G będzie wykorzystana w naszych butach.

  W technologii 5G najważniejsze jest to, że bardzo obniża finansowy próg wejścia, a więc bardzo wiele firm może stać się udziałowcami tego systemu.
 • Co zyskamy po powstaniu spółki Polskie 5G?

  Obecnie pracujemy nad analizą biznesową pomysłu, żeby powołać nową spółkę pod roboczą nazwą Polskie 5G. Państwo wnosiłoby do niej częstotliwość - pasmo 700 megaherców, operatorzy komercyjni, dysponujący infrastrukturą mobilną i masztową mogliby wnosić infrastrukturę lub po prostu finansowanie. Exatel z PFR koordynują projekt od kilku miesięcy - mówi Szymon Ruman, dyrektor sprzedaży w EXATEL
 • Sieć 5G w Polsce? Nie z obecną infrastrukturą telekomunikacyjną

  Każdego dnia miliardy ludzi na świecie korzystają z dostępu do Internetu. Nie wyobrażamy sobie dnia bez sprawdzenia Facebooka czy Instagrama na naszych smartfonach. Dostęp do międzynarodowej sieci zapewniają nam technologie przesyłania danych. O sytuacji telekomunikacyjnej w Polsce oraz raporcie Fundacji Republikańskiej dotyczącym zagrożeń w kwestii przesyłania danych, rozmawiamy z wiceprezesem zarządu Fundacji, Dominikiem Mazurem.
 • Rewolucja 5G – kto będzie bezpiecznie świadczyć usługę?

  Cyfryzacja rozszerzająca się na wszystkie sfery życia powoduje coraz większą wrażliwość na cyberprzestępczość. Ta może pochodzić od aktorów niepaństwowych – chcących zarobić pieniądze, zaszkodzić komuś albo zrobić żart. Pojawiły się także ataki na instytucje państwowe. Przykładami celów są instalacje jądrowe w Iranie, czy placówki w Stanach Zjednoczonych. To także napiętnowane już, choć obecnie trudne do zbadania, działania dotyczące firmy Huawei – pracownicy w Polsce zostali zatrzymani za podejrzenie szpiegostwa. Cyfryzacja obejmuje coraz więcej obszarów naszego życia. Rewolucja 5G ma polegać na scyfryzowaniu praktycznie wszystkiego – etykiet na produktach, reklam, informacji w otoczeniu publicznym. Tym samym ataki hakerskie będą mogły znacznie wpłynąć na życie dowolnego człowieka.