Sergio Marchionne

Artykuły - Sergio Marchionne (8)

 • Formuła 1. Niepewny los Raikkonena w Ferrari

  Formuła 1. Niepewny los Raikkonena w Ferrari

  Prezes koncernu Ferrari Sergio Marchionne nie jest zadowolony z wyników, jakie w sezonie uzyskiwał w Formule 1 Fin Kimi Raikkonen. "Ice Man" uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji końcowej. Jeżeli nie poprawi się w 2018 roku, jego kontrakt może nie zostać przedłużony.
 • Prezydent Ferrari grozi odejściem z Formuły 1

  Prezydent Ferrari grozi odejściem z Formuły 1

  Królowa sportów motorowych bez charakterystycznych czerwonych samochodów z czarnym rumakiem? Prezydent Ferrari Sergio Marchionne ponownie zagroził wyjściem włoskiej stajni z Formuły 1, jeśli zmiany w serii pójdą w złym kierunku.
 • Formuła 1. Ferrari ostrzega przed możliwym rozstaniem

  Formuła 1. Ferrari ostrzega przed możliwym rozstaniem

  Prezes włoskiego koncernu samochodowego Ferrari Sergio Marchionne przyznał, że jeżeli szefowie Formuły 1 będą chcieli "na siłę" wprowadzić od sezonu 2021 nowe przepisy techniczne dotyczące silników, team Ferrari może się definitywnie wycofać z rywalizacji.
 • Formuła 1. Alfa Romeo wraca po 30 latach

  Formuła 1. Alfa Romeo wraca po 30 latach

  Zespół Sauber F1 podpisał wieloletnią umowę dotyczącą partnerstwa technicznego i komercyjnego z Alfa Romeo. Oznacza to, że włoski producent samochodów wróci do Formuły 1 po 30 latach nieobecności.
 • Piechociński chce się spotkać z szefami koncernów samochodowych

  Piechociński chce się spotkać z szefami koncernów samochodowych

  - W najbliższym czasie planuję spotkania z szefami wszystkich liczących się koncernów motoryzacyjnych mających zakłady produkcyjne w Polsce, w tym z szefem Fiata Sergio Marchionne - powiedział w piątek wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
 • Skutki kryzysu w strefie euro uderzają także w Polskę

  Skutki kryzysu w strefie euro uderzają także w Polskę

  Zakład Fiat Auto Poland w Tychach przez lata zaliczany był do czołówki europejskich fabryk samochodów. Jego wydajność często chwalił sam dyrektor generalny włoskiego koncernu, słynący z wysokich wymagań Sergio Marchionne. Podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu Marchionne mówił: - Zawsze mogłem liczyć na polskich pracowników Fiata. Czuję się za nich szczególnie odpowiedzialny.
 • Szef Fiata zapowiada zmianę strategii

  Szef Fiata zapowiada zmianę strategii

  Dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne zapewnił, że koncern pozostanie we Włoszech, mimo że - jak przyznał - w swej ojczyźnie znalazł się w stanie agonii. Zaprotestował też przeciwko wykorzystywaniu sprawy firmy przez polityków i związkowców.
 • Szef Fiata: Najwyższa jakość produkcji w Polsce

  Szef Fiata: Najwyższa jakość produkcji w Polsce

  Dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne wyraził w piątek opinię, że żadna włoska fabryka koncernu nie osiągnęła tak wysokiego poziomu jakości produkcji, jak zakład w Tychach.