Kobieta - sepsa

Artykuły - Sepsa (6)

 • Sepsa jest podstępna i bardzo niebezpieczna. Jak się chronić?

  Sepsa jest podstępna i bardzo niebezpieczna. Jak się chronić?

  Z jej powodu umiera więcej ludzi, w tym malutkich dzieci, niż łącznie na raka płuc i raka piersi. Jest bardzo groźna dla niemowląt i przedszkolaków. Mowa o sepsie, przed którą w pewnym zakresie można się chronić: poprzez szczepienia i znajomość pierwszych objawów.
 • Jak przebiega sepsa meningokokowa

  Jak przebiega sepsa meningokokowa

  Zaczyna się zwykłą infekcją. W kilka godzin może zabić. Sepsa to nie choroba, a zespół objawów towarzyszących ogólnoustrojowemu zakażeniu patogenem – może być to wirus, bakteria czy grzyb. Udostępniono wstrząsający film pokazujący historię Kacpra, który był leczony z powodu sepsy meningokokowej.
 • Sepsa – fakty, które trzeba znać

  Sepsa – fakty, które trzeba znać

  To nie choroba, a sieje śmierć. Może dopaść każdego. Ratunkiem jest świadomość istnienia sepsy i znajomość jej objawów, co daje szansę na szybkie podanie leków. Każda godzina zwłoki zmniejsza szanse pacjenta na zdrowie i życie.
 • Meningokoki zagrażają także młodzieży

  Meningokoki zagrażają także młodzieży

  Jak podkreślają specjaliści, wywołujące zapalenie opon mózgowych i sepsę meningokoki mogą się przenosić poprzez pocałunek lub picie z jednej szklanki. Menigokoki zagrażają nie tylko dzieciom, ale i młodzieży.
 • Szybka diagnoza ratuje życie

  Szybka diagnoza ratuje życie

  Sepsa to nie tylko przypadki nagłej śmierci młodych osób, ale także przyczyna zgonu co czwartego chorego. Ciężka sepsa i wstrząs septyczny występują u ok. 16 proc. pacjentów hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii.
 • Lekarze uspokajają

  Lekarze uspokajają

  Sepsą nie można się zarazić - nie jest to choroba, ale gwałtowna reakcja zapalna organizmu na zakażenie.