seksualne niewolnice

Filmy - Seksualne niewolnice (4)

 • Mężczyźni szli na front, a kobiety… No właśnie - kim były „pocieszycielki” ?

  Każda z tych kobiet ma za sobą wstrząsające przeżycia. Zdjęcia przedstawiają Filipinki, które w czasie II wojny światowej były ofiarami niewolnictwa seksualnego na rzecz japońskiej armii. Estelita Dy miała zaledwie 14 lat, kiedy została tak zwaną „pocieszycielką”. – Przyszedł jakiś japoński żołnierz, złapał mnie i zgwałcił. Potem przyszedł drugi. Usiłowałam z nimi walczyć, ale jeden z nich uderzył moją głową w stół i straciłam przytomność – przywołuje bolesne wspomnienia Estelita, była niewolnica seksualna. Niedawno mieszkanki Korei Południowej, które mają za sobą podobne przeżycia, otrzymały oficjalne przeprosiny ze strony japońskiego rządu. Niestety byłe „pocieszycielki” z Filipin wciąż czekają na taki gest.
 • Dramat sióstr! Siłą zrobiono z nich prostytutki

  Kiedy siostry Zunera i Shaista Bibi znalazły ofertę pracy w salonie kosmetycznym w Dubaju, nie posiadały się ze szczęścia. Spakowały się i opuściły rodzinny dom w Pakistanie. Niestety, na miejscu okazało się, że ogłoszenie było pułapką zastawioną na naiwne dziewczęta. Zunera i Shaista trafiły do domu publicznego prowadzonego przez bezwzględną kobietę o imieniu Ayesha, która okrutnymi sposobami potrafiła zmusić nawet najodważniejsze dziewczyny do usługiwania klientom…
 • Patologia! Brakowało im kobiet, więc…

  Przez stulecia na północy Indii mężczyznom zabraniano żenić się z kobietami z pobliskich wiosek. Miało to zapobiegać kazirodczym związkom. Ale „mądrzy inaczej” ustawodawcy wpadli we własne sidła. Ponieważ w Indiach faworyzuje się chłopców, niezwykle często dochodzi tam do zabijania noworodków płci żeńskiej. Doprowadziło to do poważnego zaburzenia proporcji płci. Potencjalnych żon zaczęło ubywać… Brak kobiet doprowadził na północy Indii do licznych patologii: kupowania nastoletnich żon (w istocie seksualnych niewolnic), dzielenia się kobietami wśród krewnych – a także sprowadzania kandydatek na małżonki z odległych zakątków kraju, co wiąże się z bolesnym dla kobiet rozłączeniem z bliskimi.
 • Były seksualnymi niewolnicami! "Służyły" żołnierzom

  Było ich około 200 tysięcy. Pochodziły z Korei, Chin, Filipin... W czasie II wojny światowej "służyły" żołnierzom japońskiej armii cesarskiej w tak zwanych "domach pocieszenia"... Sprawa seksualnych niewolnic znów podzieliła boleśnie doświadczone przez historię kraje Dalekiego Wschodu. Japoński premier Shinzo Abe zlecił komisji historyków analizę oficjalnych przeprosin złożonych "seksualnym niewolnicom" w 1993 r. przez ówczesny rząd w Tokio. Dla znacznej części południowokoreańskiego społeczeństwa tamto oświadczenie nie jest satysfakcjonujące. Padają żądania pełnych przeprosin, a także zadośćuczynienia dla żyjących jeszcze „seksualnych niewolnic”. Z kolei w Japonii nie brak głosów, że nadmierna skrucha jest zbędna.