SdPl

Synonimy:
Socjaldemokracja Polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - SdPl (311)

 • Ponad stu członków SdPl przeszło do Ruchu Palikota

  Ponad stu członków Socjaldemokracji Polskiej (SdPl), głównie z Podkarpacia, przeszło do Ruchu Palikota - poinformowali na środowej konferencji prasowej politycy RP. Przechodzący do Ruchu argumentowali, że jest to partia najbliższa im ideowo i programowo.
 • Lewandowski i zarząd SdPl: Chcemy współpracy z SLD

  Lewandowski i zarząd SdPl: Chcemy współpracy z SLD

  Zarząd SdPl na czele z wybranym dwa tygodnie temu p.o. szefa partii Bogdanem Lewandowskim opowiedział się w czwartek za współpracą z SLD. W środę szef SdPl o takiej współpracy rozmawiał również z liderem Sojuszu Grzegorzem Napieralskim.
 • Filemonowicz usunięty z SdPl

  Szef SdPl Wojciech Filemonowicz został przez sąd partyjny usunięty z Socjaldemokracji, m.in. za wielokrotne łamanie przepisów statutu. Zdaniem Filemonowicza jednak, zarówno niedzielne posiedzenie sądu, jak i konwentu, który się tego dnia odbył, są nieważne.
 • Rzeszów: Szefostwo SdPl odeszło z partii. Chcą do SLD

  Wszyscy członkowie kierownictwa Socjaldemokracji Polskiej (SdPL) w okręgu rzeszowskim złożyli rezygnację z przynależności do partii. Jak powiedział b. szef struktur SdPl w Rzeszowie Wiesław Buż, większość osób postanowiła wstąpić do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Projekt uchwały w sprawie zabójstwa w biurze PiS

  Projekt uchwały w sprawie zabójstwa w biurze PiS

  Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski wraz z szefami kół poselskich SdPl i Stronnictwa Demokratycznego - Markiem Borowskim i Bogdanem Lisem - zaproponowali uchwałę, która ma być odpowiedzią Sejmu na tragiczne wydarzenia w łódzkim biurze PiS. Ich zdaniem tekst jest możliwy do zaakceptowania przez wszystkie ugrupowania.