Saxo Bank

Artykuły - Saxo Bank (43)

 • Saxo Bank: Sześć kluczowych tematów na 2020 rok

  Saxo Bank: Sześć kluczowych tematów na 2020 rok

  Początek roku to dobry moment na omówienie najistotniejszych tematów makroekonomicznych na nadchodzący czas. Poniższa lista nie wyczerpuje wszystkich z nich, ale jest dobrym podsumowaniem tego, czego możemy spodziewać się w 2020 roku.
 • Szokujące prognozy na 2020 r.: Chaos, światowe banki centralne i rządy tracą kontrolę

  Szokujące prognozy na 2020 r.: Chaos, światowe banki centralne i rządy tracą kontrolę

  Saxo Bank opublikował 10 szokujących prognoz na 2020 rok. To szereg mało prawdopodobnych, ale często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami finansowymi. Jednym z bardziej ciekawych jest to, że Węgry opuszczą UE
 • Obligacje rynków wschodzących zabłyszczą w czasie bessy?

  Obligacje rynków wschodzących zabłyszczą w czasie bessy?

  Jeżeli myśleliście, że 2018 r. był wyjątkowo ciężki, macie realne powody, by obawiać się tego, co nadejdzie w 2019 r. Rok rozpoczyna się spowolnieniem światowej gospodarki. Niepokojące sygnały zaczynają się pojawiać nie tylko na rynkach wschodzących, ale także w wielu spółkach działających na rynkach rozwiniętych, ze względu na ryzyko związane z najnowszymi doniesieniami na temat chińsko-amerykańskiej wojny handlowej oraz niepewności politycznej w strefie euro.
 • Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Ubiegłoroczne decyzje podjęte w Waszyngtonie oraz przez banki centralne w dalszym ciągu kształtują ceny surowców na początku 2019 roku. Zaczynają być odczuwalne ekonomiczne konsekwencje wojny handlowej Donalda Trumpa z Chinami.
 • Napięcia handlowe i radar ryzyka nad G20

  Napięcia handlowe i radar ryzyka nad G20

  Radar ryzyka G20 Saxo Banku wskazuje zdarzenia w państwach grupy G20, które potencjalnie mogą spowodować zwiększenie ryzyka politycznego, wpływając na sytuację na rynkach. Jest on regularnie aktualizowany, aby uwzględnić najnowsze wydarzenia.
 • Saxo Bank - na rynkach robi się niebezpiecznie!

  Saxo Bank - na rynkach robi się niebezpiecznie!

  Tzw. Goldilocks economy się rozpada: globalne odczyty PMI spadają, na amerykańskich rynkach pieniężnych widać stres dotyczący płynności, w Stanach Zjednoczonych można dostrzec pierwsze oznaki recesji, a ryzyko geopolityczne pozostaje wysokie ze względu na zagrożenia w postaci wojny handlowej i konflikty pomiędzy sunnitami i szyitami na Bliskim Wschodzie.
 • Prognozy makro - synchronizacja światowego wzrostu nie nastąpi

  Prognozy makro - synchronizacja światowego wzrostu nie nastąpi

  Zdaniem głównego analityka Saxo Banku światowy wzrost gospodarczy mógł już osiągnąć wartość szczytową. Stany Zjednoczone zbliżają się do końca bieżącego cyklu, spowolnienie w Chinach jest już widoczne a wzrost gospodarczy w UE osiągnął już szczyt możliwości.
 • 10 szokujących prognoz Saxo Banku na rok 2018 rok

  10 szokujących prognoz Saxo Banku na rok 2018 rok

  Szokujące Prognozy Saxo Banku: rok 2018 będzie przejażdżką kolejką górską w porównaniu do relatywnie spokojnego 2017. Analitycy banku przedstawili 10 "Szokujących Prognoz" na 2018 rok. To lista mało prawdopodobnych, ale często lekceważonych wydarzeń, które mogłyby okazać się prawdziwym szokiem dla rynków finansowych.
 • Dziesięć szokujących prognoz Saxo Banku na 2017 rok

  Dziesięć szokujących prognoz Saxo Banku na 2017 rok

  Czy 2017 będzie rokiem, w którym Chiny zaskoczą wzrostem gospodarczym, Brexit zamieni się w Bremain, meksykański peso silnie zyska na wartości, a sektor włoskich banków okaże się najlepiej radzącą sobie klasą aktywów?
 • Polska nie ma czasu na samozadowolenie

  Polska nie ma czasu na samozadowolenie

  Rozczarowujący wzrost gospodarczy Polski w pierwszym kwartale to tylko lekka czkawka. Warunki gospodarcze pozostają wyraźnie pozytywne, wspierane przez solidne ekonomiczne fundamenty oraz napływające z zewnątrz środki finansowe.