Saturn

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Saturn (producent samochodów ) ,

Artykuły - Saturn (200)

 • Niezwykłe zdjęcie Tytana

  Niezwykłe zdjęcie Tytana

  NASA ujawniła niesamowite zdjęcie jednego z księżyców Saturna - Tytana - który jest uważany za jedno z najbardziej podobnych do Ziemi miejsc w Układzie Słonecznym.
 • Pierścienie Saturna rzucają dziwne cienie

  Pierścienie Saturna rzucają dziwne cienie

  Mimo że misja Cassini już się zakończyła, dane przez nią przesłane jeszcze długo będą analizowane przez naukowców. Sonda odkryła efekt dziwnego cienia pierścienia w jonosferze Saturna, co widać na załączonym zdjęciu.
 • Spektakularne pożegnanie z Saturnem

  Spektakularne pożegnanie z Saturnem

  NASA opublikowała właśnie niezwykłe, pożegnalne zdjęcie Saturna, wykonane przez sondę Cassini 13 września tego roku, na dwa dni przed spektakularnym, samobójczym upadkiem w atmosferę planety. Obraz, będący złożeniem 42 zdjęć wykonanych w różnym zakresie widma światła, pokazuje prócz samej planety i jej pierścieni także 6 z jej księżyców: Prometeusza, Pandorę, Janusa, Epimeteusza, Mimasa i Enceladusa.
 • Ekstremalne burze na Tytanie

  Ekstremalne burze na Tytanie

  Na Tytanie - jednym z księżyców Saturna - intensywne burze występują znacznie częściej niż do tej pory myśleliśmy.
 • Sonda Cassini rozpoczyna ostatni etap misji

  Sonda Cassini rozpoczyna ostatni etap misji

  Sonda Cassini rozpoczęła ostatnią fazę swojej misji, zanurzając się w atmosferze Saturna.
 • Na Tytanie nie ma wiatru

  Na Tytanie nie ma wiatru

  ​Technika radarowa wykorzystywana do pomiaru gęstości śniegu na biegunach Ziemi została wykorzystana do analizy metanowych jezior na największym księżycu Saturna - Tytanie. Badania potwierdziły, że powierzchnie jezior są praktycznie gładkie i pozbawione fal.
 • Pierścienie Saturna przetrwają miliard lat

  Pierścienie Saturna przetrwają miliard lat

  ​Pierścienie Saturna znikną dopiero za ok. 1 mld lat, czyli 1/4 pozostałego życia Słońca. Poprzednie szacunki wskazywały, że tej niezwykłej strukturze pozostało zaledwie ok. 100 mln lat.
 • RMF 24: Portret pierścienia F Saturna

  RMF 24: Portret pierścienia F Saturna

  NASA opublikowała nowe zdjęcie pierścienia F Saturna, wykonane przez sondę Cassini niespełna dwa miesiące temu, 18 grudnia 2016 roku. Na obrazie zarejestrowanym przez kamerę długoogniskową sondy widać zarówno zasadniczy pierścień, jak i trzy dodatkowe pasy kosmicznego gruzu. Te trzy słabsze "pierścienie" nie są jednak niezależnymi strukturami, lecz obrazem otaczających główny pas spiral pyłu, wyrwanych z głównego pierścienia przez oddziałujące z nim księżyce.
 • RMF 24: Pierścienie Saturna, jak ich jeszcze nie widzieliśmy

  RMF 24: Pierścienie Saturna, jak ich jeszcze nie widzieliśmy

  Ostatni etap misji sondy Cassini i kolejne przeloty tuż obok pierścieni Saturna przynoszą coraz bardziej spektakularne zdjęcia. NASA opublikowała właśnie kolejne obrazy, pokazujące charakterystyczne pierścienie z niezwykłą dokładnością. Do drugiej połowy kwietnia Cassini będzie poruszać się po orbitach zbliżających się do zewnętrznej krawędzi pierścieni, po czym 26 kwietnia po raz pierwszy rzuci się w obszar miedzy wewnętrzną krawędzią pierścieni a samym Saturnem. Po przebyciu 22 takich orbit misja sondy się zakończy.
 • Niezwykłe zdjęcie jednego z najmniejszych księżyców Saturna

  Niezwykłe zdjęcie jednego z najmniejszych księżyców Saturna

  Sonda Cassini wykonuje właśnie serię niezwykłych zdjęć pierścieni Saturna. Na jednym z nich można zobaczyć Daphnis - jeden z małych księżyców najbardziej niezwykłej planety Układu Słonecznego.

Filmy - Saturn (1)

 • Nowe technologie wymagają innowacyjnej sprzedaży

  Strefy innowacji, nowoczesna ekspozycja produktów i rozwój usług związanym z finansowaniem i gwarancją zakupów – to najnowsze trendy w salonach sprzedaży elektroniki użytkowej. Światowe standardy zostały wykorzystane m.in. w nowo otwartym salonie Saturna w Bydgoszczy. Klienci mają dostęp tu do technologicznych nowości, a poza tym mogą się napić kawy, naładować telefon czy spersonalizować własne urządzenia mobilne. Sklep stawia także na sprzedaż przez internet. – Saturn w Bydgoszczy jest najnowocześniejszym sklepem elektroniki użytkowej w Polsce i wykracza daleko poza granice definicji zwykłego sklepu. Zastosowane rozwiązania są innowacyjne pod względem ekspozycji produktów. Same produkty również są bardzo innowacyjne. Na każdym dziale możemy znaleźć jakieś nowości technologiczne – mówi Sławomir Uherek, dyrektor zarządzający siecią Saturn.