sanktuarium

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sanktuarium (Film (1997)[Sanctuary] Reż.Tibor Takács) ,

Artykuły - Sanktuarium (73)

 • Wambierzyce: Jerozolima Dolnego Śląska

  Wambierzyce: Jerozolima Dolnego Śląska

  - Czułam się tam, jakbym wjechała do innego kraju. A to nasz. Piękny – o jakim miejscu w Polsce pisze w ten sposób Marta Manowska? O Wambierzycach. W tej wiosce, położonej w powiecie kłodzkim, słynącej z niezwykłej bazyliki, odnalazła klimat Włoch albo Grecji.
 • "Nasz Dziennik": Profanacja sanktuarium Matki Boże w Ostrożanach

  "Nasz Dziennik": Profanacja sanktuarium Matki Boże w Ostrożanach

  W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do profanacji sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach koło Drohiczyna. Ukradziono zabytkową sukienkę z łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej - donosi "Nasz Dziennik".
 • Rodzina Perquisa zachwycona Polską

  Rodzina Perquisa zachwycona Polską

  Babcia oraz rodzice reprezentanta Polski na Euro Damiena Perquisa odwiedzili w czwartek Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym (Wielkopolska). "Widzę kraj, który jest bardzo piękny. Wyjadę stąd naprawdę zachwycona" - powiedziała PAP pani Józefa, babcia piłkarza.
 • Kraina Zapomnienia

  Kraina Zapomnienia

  "Sanktuarium 3D" ("Hidden 3D"), reż. Antoine Thomas, Jack Frost, Włochy/Kanada 2011, dystrybutor Kino Świat, premiera kinowa 28 października 2011 roku.
 • Kard. Nycz: Nie można zamknąć Kościołowi ust

  Kard. Nycz: Nie można zamknąć Kościołowi ust

  Nie można zamknąć Kościołowi ust do głoszenia Ewangelii - powiedział metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w Sanktuarium św. Stanisława Kostki podczas mszy św. odprawionej w 27. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
 • 27. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

  27. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

  W rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki Kościół obchodzi dziś jego liturgiczne wspomnienie. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium błogosławionego na Żoliborzu w Warszawie, gdzie znajduje się jego grób.
 • Codzienność dopełniona mistyką

  Rano wchodzi do świątyni. Ma do niej kilkadziesiąt metrów. Klęka, potem całuje kamienną posadzkę.- Robię to z wdzięczności za to, że Jezus tu fizycznie objawił się św. s. Faustynie - mówi ks. Janusz Kowalski, kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu w Świnicach Warckich.
 • Papież przewodniczył nieszporom w sanktuarium w Etzelsbach

  Papież przewodniczył nieszporom w sanktuarium w Etzelsbach

  W drugim dniu wizyty w Niemczech Benedykt XVI przewodniczył wieczorem nieszporom w sanktuarium maryjnym w Etzelsbach w Turyngii. W homilii papież skoncentrował się na kulcie maryjnym, podkreślając, że dzięki niemu "dobro szerzy się na świecie".
 • Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców w Piekarach Śląskich

  Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców w Piekarach Śląskich

  Około stu tysięcy pątników przybyło w niedzielę do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich z doroczną Pielgrzymką Mężczyzn i Młodzieńców. Przyszli podziękować za dar beatyfikacji papieża Jana Pawła II.
 • Hazardem w sanktuarium

  W sąsiedztwie znanego w świecie sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku i tamtejszego klasztoru ma powstać kasyno, alarmuje "Nasz Dziennik".

Filmy - Sanktuarium (2)