sankcje USA wobec Rosji

Artykuły - Sankcje USA wobec Rosji (9)

 • Bloomberg: Nowy projekt sankcji na Nord Stream 2 w Senacie USA

  Bloomberg: Nowy projekt sankcji na Nord Stream 2 w Senacie USA

  Projekt ewentualnych dalszych amerykańskich sankcji na rurociąg Nord Stream 2 , który jest przygotowywany przez senatorów USA, wymierzony jest m.in. w ubezpieczycieli - pisze w środę portal Bloomberg, który zapoznał się z jego treścią.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
 • Rosja wprowadza kontrsankcje

  Rosja wprowadza kontrsankcje

  Niższa izba rosyjskiego parlamentu, Duma Państwowa, przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu projekt ustawy o krokach odwetowych w odpowiedzi na sankcje USA.
 • Nie tylko Bank Anglii w centrum uwagi

  Nie tylko Bank Anglii w centrum uwagi

  Premier Rosji Miedwiediew podgrzał atmosferę, pisząc, że Stany zadeklarowały wojnę handlową przeciwko Rosji. Stało się to kilka godzin po tym, jak Trump podpisał nowe sankcje na Rosję, które zresztą nie podobają się wiodącym krajom UE, jak Niemcy i Francja.
 • Trump podpisał ustawę o sankcjach wobec Rosji

  Trump podpisał ustawę o sankcjach wobec Rosji

  Prezydent Donald Trump podpisał wczoraj ustawę o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji - poinformował Biały Dom. Ustawa, która została przyjęta w Kongresie miażdżącą przewagą głosów w ubiegłym tygodniu, jest reakcją na ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w USA.
 • USA uderzają nowymi sankcjami

  USA uderzają nowymi sankcjami

  Zatwierdzony wczoraj przez Izbę Reprezentantów pakiet nowych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Płn. jest jednym z najszerszych w historii - uważa przewodniczący niższej izby Kongresu USA Paul Ryan. Nowe sankcje uderzają głównie w rosyjską gospodarkę.
 • Kongres USA będzie głosował za sankcjami

  Kongres USA będzie głosował za sankcjami

  Izba Reprezentantów ma dziś przegłosować przepisy umożliwiające zaostrzenie sankcji wobec Rosji w sektorze energetycznym. Unia Europejska jest tym zaniepokojona i zabiega o złagodzenie restrykcji. Nie wyklucza także działań odwetowych. Sankcje mogą bowiem uderzyć w koncerny z kilku unijnych krajów, które planują budowę Nord Stream 2, gazociągu łączącego Rosję z Niemcami, poprowadzonego po dnie Bałtyku.
 • Ogromna awantura o dodatkowe sankcje wobec Rosji

  Ogromna awantura o dodatkowe sankcje wobec Rosji

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel podziela krytyczną ocenę uchwalonych przez Senat USA nowych sankcji wobec Rosji - zapowiedział wczoraj jej rzecznik Steffen Seibert. Decyzję senatorów skrytykowali wcześniej szef MSZ Sigmar Gabriel i kanclerz Austrii Christian Kern.
 • USA przedłuża sankcje wobec Rosji

  USA przedłuża sankcje wobec Rosji

  Prezydent USA Barack Obama przedłużył w środę o kolejny rok dekrety prezydenckie z marca 2014 roku, na podstawie których rząd zastosował sankcje przeciwko Rosji w związku z jej polityką wobec Ukrainy - poinformował Biały Dom.