sanepid

Synonimy:
Państwowy Inspektorat Sanitarny,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sanepid (51)

 • Prawo.pl: Sanepid tropi firmy obchodzące zakazy

  Prawo.pl: Sanepid tropi firmy obchodzące zakazy

  Wiele firm działa, choć zgodnie z rozporządzeniem rządu powinny być zamknięte. Państwowa Inspekcja Sanitarna znalazła sposób na zamykanie lokali łamiących obostrzenia - podaje serwis Prawo.pl. Takie decyzje zapadają w razie stwierdzenia naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych, które spowodowały bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi.
 • Strony sanepidów zostały zhackowane

  Strony sanepidów zostały zhackowane

  Jak donosi portal Niebezpiecznik – wiele witryn należących do Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zostało zhackowanych i obecnie udostępnia rosyjskie treści reklamowe.
 • Krzysztof Saczka: Wiadomości w ramach "Zapytaj Sanepid.pl" nie są wnioskami o dostęp do informacji publicznej

  Krzysztof Saczka: Wiadomości w ramach "Zapytaj Sanepid.pl" nie są wnioskami o dostęp do informacji publicznej

  W internecie pojawiła się inicjatywa "Zapytaj Sanepid.pl", która - jak wynika z wpisów jej pomysłodawców - jest reakcją na działanie GIS m.in. realizowane kontrole. "Wyślijmy tysiące wniosków do sanepidów, których pracownicy mają za dużo wolnego czasu i zamiast zajmować się wirusem chodzą po restauracjach i uprzykrzają życie przedsiębiorcom" - zachęcają organizatorzy.
 • Sąd uchylił karę sanepidu dla przedsiębiorcy za naruszenie ograniczeń podczas lockdownu

  Sąd uchylił karę sanepidu dla przedsiębiorcy za naruszenie ograniczeń podczas lockdownu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uchylił karę nałożoną przez lokalny sanepid na zakład fryzjerski, który obsługiwał klientów w kwietniu, mimo czasowego ograniczenia działalności salonów fryzjerskich. Opolski WSA uznał, że rozporządzenie w oparciu, o które wprowadzono obostrzenia dla przedsiębiorców, to niewystarczająca podstawa prawna do ograniczenia wolności działalności gospodarczej.
 • GIS dostanie wsparcie ubezpieczycieli

  GIS dostanie wsparcie ubezpieczycieli

  Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem i przebywających na kwarantannach osób to problem dla służby zdrowia, która jest już na granicy wydolności, jak i dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego, którego pracownicy nie są już w stanie obsłużyć tysięcy telefonów dziennie. Pomoc zaoferowało 18 firm ubezpieczeniowych, które zdecydowały się sfinansować dodatkowe call center dla GIS-u.
 • Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej otrzymają dodatek specjalny?

  Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej otrzymają dodatek specjalny?

  Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą mogli otrzymać dodatek specjalny - do 75 proc. ich wynagrodzenia zasadniczego - za wykonywanie czynności kontrolnych związanych z epidemią - wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie trybu jego przyznawania opublikowanym na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
 • "Rzeczpospolita": Sanepid zarządza dezynfekcję budynków mieszkalnych

  "Rzeczpospolita": Sanepid zarządza dezynfekcję budynków mieszkalnych

  ​Dezynfekować należy nie tylko klatki schodowe, ale też windy - pisze środowa "Rzeczpospolita". Jak dodaje, usuwanie wszelkich usterek w mieszkaniu osoby na kwarantannie trzeba przełożyć, chyba że chodzi o awarię.
 • Koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie: Sanepid wszczyna postępowanie

  Koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie: Sanepid wszczyna postępowanie

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie (Mazowieckie) wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie organizacji w tym mieście cyklu wydarzeń muzycznych "Koncertowanie pod blokami". W sprawie odrębne czynności prowadzi też policja i prokuratura.
 • Sanepid był przeciwny koncertowi Kasi Kowalskiej w Ciechanowie

  Sanepid był przeciwny koncertowi Kasi Kowalskiej w Ciechanowie

  Z uwagi na zagrożenia zdrowotne Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie (Mazowieckie) była przeciwna organizowaniu w tym mieście wydarzeń muzycznych w ramach cyklu "Koncertowania pod blokami". Jak podała w poniedziałek, o swym stanowisku informowała wcześniej Urząd Miasta.
 • Jak walczymy z koronawirusem? Polacy donoszą na sąsiadów i współpracowników

  Jak walczymy z koronawirusem? Polacy donoszą na sąsiadów i współpracowników

  ​Polacy dzwonią do sanepidu i donoszą na sąsiadów lub współpracowników, że mogą być nosicielami koronawirusa. Skargi składają również pracodawcy - na swoich pracowników. W skali kraju można już mówić o setkach takich telefonów dziennie.

Filmy - Sanepid (9)