samochód zastępczy

Artykuły - Samochód zastępczy (9)

 • Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  Wynajął auto zastępcze na dwa miesiące za 27 tys. zł - zapłacić musi ubezpieczyciel OC sprawcy

  W sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie wypełnia obowiązku zapewnienia auta zastępczego, jaki wynika z odpowiedzialności ubezpieczeniowej, nie może on negować kosztów wynajmu takiego auta przez poszkodowanego, o ile mieszczą się one w granicach cen średnio rynkowych - orzekł sąd w sprawie przedsiębiorcy dochodzącego roszczenia o zapłatę od firmy ubezpieczeniowej (wyrok Sądu Rejonowego Szczecin - Centrum w Szczecinie, Wydział XI Gospodarczy z 4 marca 2019 r., sygnatura akt XI GC 911/18).
 • Rośnie popularność wypożyczalni aut na minuty

  Rośnie popularność wypożyczalni aut na minuty

  W Polsce dynamicznie przybywa wypożyczalni samochodów na minuty - po ulicach dziewięciu miast jeździ już blisko dwa tys. takich aut, ich liczba rośnie z każdym miesiącem. Podobnie jak liczba użytkowników, która sięga już kilkudziesięciu tysięcy.
 • Uszkodzili ci auto? Pamiętaj, masz prawo do zastępczego

  Uszkodzili ci auto? Pamiętaj, masz prawo do zastępczego

  Branża ubezpieczeniowa ma duży problem. Zaczął się po decyzji Sądu Najwyższego, że każdemu kierowcy, którego auto zostało uszkodzone w wyniku kolizji należy się samochód zastępczy z OC sprawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • "Puls Biznesu": Urzędowy cennik najmu aut

  "Puls Biznesu": Urzędowy cennik najmu aut

  Branża ubezpieczeniowa ma duży problem. Zaczął się po decyzji Sądu Najwyższego, że każdemu kierowcy, którego auto zostało uszkodzone w wyniku kolizji należy się samochód zastępczy z OC sprawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Miałeś stłuczkę? Ważny wyrok sądu ws. auta zastępczego

  Miałeś stłuczkę? Ważny wyrok sądu ws. auta zastępczego

  Firma ubezpieczeniowa musi zwrócić poszkodowanemu w wypadku drogowym koszty wynajęcia samochodu zastępczego i to nie tylko za czas naprawy jego auta, ale też za czas oczekiwania na części zamienne - orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumenta w Warszawie.
 • Samochód zastępczy może być fajny!

  Samochód zastępczy może być fajny!

  Samochód zastępczy większości z nas kojarzy się z rozklekotanym wrakiem, który w całości trzyma głównie szpachlówka i drut wiązałkowy.
 • Masz prawo do auta zastępczego. Walcz o nie!

  Mimo, że większość samochodów biorących udział w wypadkach jest ubezpieczona, firmy niechętnie przyznają poszkodowanym samochody zastępcze - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Kiedy można dostać samochód zastępczy?

  Kiedy można dostać samochód zastępczy?

  Twoje auto zostało rozbite, bądź uległo awarii? Jest szansa, że przysługuje ci samochód zastępczy. Sprawdź, na jakich zasadach możesz go otrzymać.
 • Kolizja i samochód zastępczy

  Kolizja i samochód zastępczy

  Zepsuł ci się samochód lub miałeś kolizję? Sprawdź, kiedy należy ci się pojazd zastępczy.