samochód ciężarowy

Artykuły - Samochód ciężarowy (6)

 • Star - legendarna polska ciężarówka. Wóz do zadań specjalnych

  Star - legendarna polska ciężarówka. Wóz do zadań specjalnych

  Ciężarówki Star, wytwarzane w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, przeszły do historii polskiej motoryzacji. Powstały i używane były przez cały okres PRL stając się jedną z ikon nie tylko ówczesnego przemysłu, ale całego 45-lecia.
 • Nie tylko akcyza, także sąd dla sprowadzających auta

  Nie tylko akcyza, także sąd dla sprowadzających auta

  Właściciele kupionych za granicą samochodów ciężarowych, które celnicy uznali za osobowe, muszą zapłacić zaległy podatek i grzywnę.
 • Od przyszłego roku wyższy podatek od nieruchomości

  Od przyszłego roku wyższy podatek od nieruchomości

  W 2013 roku należy liczyć się z podwyżkami podatków i opłat lokalnych. Chociaż ostatnie słowo w tej sprawie mają gminy, to zmiany mogą dotknąć właścicieli nieruchomości, samochodów ciężarowych, handlujących na targowiskach, czy wyjeżdżających do miejscowości o korzystnych właściwości klimatycznych. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy. Zmiany mogą ich kosztować około 200 zł rocznie.
 • Skutki przerobienia samochodu ciężarowego na osobowy

  Podatnicy chcąc skorzystać z prawa do pełnego odliczenia VAT przy nabyciu samochodów na potrzeby prowadzonej działalności opodatkowanej VAT nabywali pojazdy, które spełniały ustawowe warunki do jego uzyskania. Skutkowało to także prawem do odliczania VAT przy nabyciu paliwa do ich napędu. Jednak niekorzystna dla nich zmiana przepisów od 2011 r. spowodowała, że prawo to zostało ograniczone.
 • Dwie dziewczynki potrącone przez ciężarówkę

  Dwie dziewczynki zostały potrącone w poniedziałek na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Golina (Wielkopolska) przez samochód ciężarowy volvo. Obie przebywają w szpitalu, stan jednej jest ciężki.
 • Korekta podatku naliczonego od nabycia samochodów - po wyroku ETS

  W czerwcu 2008 r. nabyłem samochód ciężarowy o dopuszczalnej ładowności przekraczającej 500 kg, ale dopuszczalnej masie całkowitej mniejszej niż 3,5 t. Samochód ten nie spełniał również innych warunków ustawy o VAT w jej obecnie obowiązującym brzmieniu umożliwiających pełne odliczenie podatku naliczonego. W rozliczeniu za czerwiec 2008 r. dokonałem odliczenia 60% podatku naliczonego od zakupu tego samochodu. Czy w związku z wyrokiem ETS w sprawie C-414/07 z 22 grudnia 2008 r. mam prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego od zakupu samochodu? W jaki sposób mogę dokonać tego odliczenia?

Filmy - Samochód ciężarowy (2)

 • Przeładowany samochód przechyla się na bok i wywraca na zakręcie

  Ten kierowca to niezły ryzykant. Na samochodzie ułożył tak olbrzymią stertę worków ze zbożem, że gdy pokonywał zakręt, siła grawitacji nie pozwoliła mu jechać dalej, lecz wywróciła auto na bok. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerowi, który cieszył się świeżym powietrzem na szczycie bagażowej piramidy, nic się nie stało.
 • Jak pan Henryk zablokował pół Warszawy

  Nietypową formę protestu wybrał sobie kierujący samochodem ciężarowym, który zablokował przejazd Rondem Radosława w dniu 17.09.2013. O godzinie 16:00 zatrzymał swój pojazd na rondzie w poprzek torowiska tramwajowego twierdząc, że czas pracy mu się skończył i musi stać tam do godziny 20, protestując w ten sposób przeciwko jakości życia w Polsce i towarzyszącemu jej wyzyskowi. Na nic się zdały perswazje Nadzoru Ruchu, kierowca pozostawał nieugięty. Na miejsce wezwano policję oraz straż pożarną, gdyż kierujący zagroził, że w przypadku próby wdarcia się do kabiny podpali samochód. Jak zakończyła się ta sprawa? Zobaczcie!