Salzburg

Artykuły - Salzburg (74)

Filmy - Salzburg (5)

 • Ale pudło Erlinga Haalanda! Jak wypadnie w meczu z Liverpoolem?

  Red Bull Salzburg zmierzy się z Liverpoolem w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Aby awansować do kolejnej fazy austriacki klub musi wygrać i liczyć na korzystny wynik w meczu Napoli - Genk. Na treningu jeden z najskuteczniejszych napastników tej edycji LM Erling Haaland zaliczył małą wpadkę. Jak zaprezentuje się przeciwko "The Reds"?
 • Podróże marzeń - Salzburg

  Salzburg, miejsce urodzin Mozarta, jest położony w ośnieżonych Alpach, wśród wzgórz i jezior krainy Salzkammergut. Na wzgórzach za miastem stoi dostojnie zamek Hohensalzburg. Nieopodal miasta można odprężyć się na plaży nad Attersee, usiąść w słynnej "Oberży pod białym koniem" w Sankt Wolfgang czy odwiedzić dawny cesarski resort spa Bad Ischl, gdzie nadal można usłyszeć muzykę Franza Lehára. Słoneczne wzgórza, jeziora i zielone lasy sosnowe kuszą nas do powrotu...
 • M. Morawiecki w Salzburgu: W niektórych miejscach zrozumienie dla naszej reformy wymiaru sprawiedliwości jest dobre

  "Rozmowa z profesor Małgorzatą Gersdorf była dobra, jednak nie zapadły żadne ustalenia" - poinformował premier Mateusz Morawiecki przed rozpoczęciem nieformalnej kolacji unijnych liderów w Salzburgu. (TVN24/x-news)
 • M. Morawiecki o polskich celach unijnego szczytu w Salzburgu nt. migracji i brexitu: Chcemy zapewnić przewidywalność dla naszych obywateli

  Dzisiaj rozpoczyna się nieformalny szczyt liderów państw Unii Europejskiej w Salzburgu. Tematem rozmów ma być przede wszystkim migracja i Brexit. W szczycie bierze także udział premier Mateusz Morawiecki. - To jest szczyt dotyczący migracji, bezpieczeństwa, ochrony granic, ale także brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, bo tutaj rysują się różne trudne scenariusze na horyzoncie, a my chcemy zapewnić przewidywalność dla naszych obywateli, dla naszych przedsiębiorców. Próbujemy te dwie strony, tę nerwową dyskusję, trudne negocjacje wokół wyjścia Wielkiej Brytanii jakoś łagodzić, bo rzeczywiście zależy nam na przełamaniu tego impasu pomiędzy UE a W. Brytanią - mówił premier przed rozpoczęciem obrad. (TVN24/x-news)