Sąd Najwyższy

Artykuły - Sąd Najwyższy (362)

 • Obowiązek wykonywania tzw. innych poleceń pracodawcy

  Obowiązek wykonywania tzw. innych poleceń pracodawcy

  Co do zasady, polecenia pracodawcy mogą dotyczyć wyłącznie pracy, do wykonywania której zobowiązał się pracownik, a do polecenia innej pracy niż określona w umowie dojść może tylko wyjątkowo.
 • SN doprecyzuje zakaz handlu. Lotto i sklepy z tytoniem będą zamknięte?

  SN doprecyzuje zakaz handlu. Lotto i sklepy z tytoniem będą zamknięte?

  Sąd Najwyższy ma zdecydować, czy w niedziele mogą być otwarte np. sklepy z tytoniem i kolektury Lotto. Przy okazji może dokonać interpretacji wyjątków od zakazu.
 • Kiedy poznamy nazwiska kandydatów do Sądu Najwyższego?

  Kiedy poznamy nazwiska kandydatów do Sądu Najwyższego?

  Obecnie kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego znajdują się w Krajowej Radzie Sądownictwa; następnie wraz z opiniami KRS trafią do prezydenta; na pewnym etapie wszystkie te nazwiska będą jawne - powiedział we wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • Upływa termin zgłaszania kandydatur do Sądu Najwyższego

  Upływa termin zgłaszania kandydatur do Sądu Najwyższego

  ​Poniedziałek jest ostatnim dniem zgłaszania kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Zgodnie z obwieszczeniem prezydenta Andrzeja Dudy z 29 czerwca, do obsadzenia są 44 wakaty sędziowskie.
 • Józef Iwulski negatywnie zaopiniowany przez KRS

  Józef Iwulski negatywnie zaopiniowany przez KRS

  Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 5 sędziów Sądu Najwyższego, którzy mimo ukończenia 65. roku życia wyrazili wolę dalszego orzekania; 7 sędziów, w tym prezes Józef Iwulski, zostało zaopiniowanych negatywnie - poinformował rzecznik KRS Maciej Mitera.
 • Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy tym razem nie podzielił prokonsumenckiego podejścia zaprezentowanego w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w sprawie skutków przekroczenia terminu odpowiedzi na reklamację - podał Rzecznik Finansowy na profilu FB.
 • Sąd Najwyższy odrzucił kasacje w sprawie Brunona Kwietnia

  Sąd Najwyższy odrzucił kasacje w sprawie Brunona Kwietnia

  ​Sąd Najwyższy oddalił - jako "oczywiście bezzasadne" - kasacje w sprawie Brunona Kwietnia skazanego na dziewięć lat więzienia za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm. Sprawa była rozpoznana we wtorek na posiedzeniu w składzie jednoosobowym - poinformował w czwartek SN.
 • Sędzia Zabłocki: SN nie jest naszpikowany komunistycznymi oprawcami

  Sędzia Zabłocki: SN nie jest naszpikowany komunistycznymi oprawcami

  Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego sędzia Stanisław Zabłocki podczas senackiej debaty zarzucił prezydenckiej ustawie o SN niekonstytucyjność.
 • ​PO: To nie koniec walki o SN i KRS

  ​PO: To nie koniec walki o SN i KRS

  Platforma Obywatelska będzie walczyć w Senacie, aby powstrzymać "niekonstytucyjne" ustawy o SN i KRS; mamy przygotowane poprawki, będziemy też zgłaszać wnioski formalne - zapowiedział w poniedziałek poseł PO Krzysztof Brejza.
 • Bój o prezydenckie ustawy. Relacja na żywo

  Bój o prezydenckie ustawy. Relacja na żywo

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka - pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza - zajmuje się prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Filmy - Sąd Najwyższy (56)