Sąd Najwyższy

Artykuły - Sąd Najwyższy (356)

 • Sędzia Zabłocki: SN nie jest naszpikowany komunistycznymi oprawcami

  Sędzia Zabłocki: SN nie jest naszpikowany komunistycznymi oprawcami

  Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego sędzia Stanisław Zabłocki podczas senackiej debaty zarzucił prezydenckiej ustawie o SN niekonstytucyjność.
 • ​PO: To nie koniec walki o SN i KRS

  ​PO: To nie koniec walki o SN i KRS

  Platforma Obywatelska będzie walczyć w Senacie, aby powstrzymać "niekonstytucyjne" ustawy o SN i KRS; mamy przygotowane poprawki, będziemy też zgłaszać wnioski formalne - zapowiedział w poniedziałek poseł PO Krzysztof Brejza.
 • Bój o prezydenckie ustawy. Relacja na żywo

  Bój o prezydenckie ustawy. Relacja na żywo

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka - pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza - zajmuje się prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.
 • ​Założenia prezydenckich ustaw o sądownictwie. Co zrobi PiS?

  ​Założenia prezydenckich ustaw o sądownictwie. Co zrobi PiS?

  Już we wrześniu do Sejmu wpłyną prezydenckie projekty ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa - informuje tygodnik "Sieci Prawdy", który ujawnia, co w tych ustawach się znajdzie.
 • Wiceminister sprawiedliwości ostrzega Sąd Najwyższy

  Wiceminister sprawiedliwości ostrzega Sąd Najwyższy

  "Jestem zdziwiony, że Sąd Najwyższy nie zawiesił swojego postępowania w sprawie byłych szefów CBA" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "Jeżeli SN nie zawiesi postępowania, może to skutkować nawet odpowiedzialnością karną" - dodał.
 • RMF: Prezydent usłyszy od szefa KRS propozycję

  RMF: Prezydent usłyszy od szefa KRS propozycję

  ​Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa będzie prosił prezydenta o zwołanie ponadpartyjnego okrągłego stołu w sprawie reformy sądownictwa i apelował o zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym - dowiedział się reporter RMF FM. O godz. 11 prezydent spotka się z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, a potem z Dariuszem Zawistowskim, szefem KRS.
 • ​Kolejny błąd w ustawie o Sądzie Najwyższym

  ​Kolejny błąd w ustawie o Sądzie Najwyższym

  Artykuł 63 ustawy o Sądzie Najwyższym jest sprzeczny z artykułem 92 - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Krótki przewodnik po zmianach w sądownictwie

  Krótki przewodnik po zmianach w sądownictwie

  Dlaczego opozycja tak mocno protestuje, a obóz rządzący tak mocno upiera się przy zmianach w sądownictwie? I co właściwie wydarzyło się w ostatnich dniach? Uporządkujmy.
 • Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi polskiej gospodarce. Będzie mieć negatywny wpływ na inwestycje, które zmniejszyły się już w minionym roku, z powodu ryzyka związanego ze zmianami prawnymi.
 • Spór o Sąd Najwyższy [NA ŻYWO, CZĘŚĆ II]

  Spór o Sąd Najwyższy [NA ŻYWO, CZĘŚĆ II]

  W czwartek Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym. W piątek to samo ma zrobić Senat. W całej Polsce odbyły się protesty. Przed Pałacem Prezydenckim domagano się od Andrzeja Dudy weta. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Filmy - Sąd Najwyższy (9)