Rzymianie

Artykuły - Rzymianie (15)

 • U wybrzeży Tanzanii odkryto zaginione rzymskie miasto

  U wybrzeży Tanzanii odkryto zaginione rzymskie miasto

  Czyżby udało się odnaleźć ruiny zaginionego, rzymskiego miasta o nazwie Rhapta? Była to starożytna metropolia powszechnie uznawana za pierwsze duże miasto Afryki.
 • Lawenda - idealna do pielęgnacji ciała

  Lawenda - idealna do pielęgnacji ciała

  Roślina ta ma przyjemny zapach i korzystne działanie na skórę.
 • Rzymianie to świnie? Premier uspokaja sytuację

  Rzymianie to świnie? Premier uspokaja sytuację

  Premier Włoch Silvio Berlusconi podjął się próby uspokojenia bardzo gorących nastrojów w Rzymie i protestów wielu polityków po tym, gdy minister z jego rządu, lider koalicyjnej Ligi Północnej Umberto Bossi nazwał rzymian świniami.
 • Włochy: Minister dalej obraża rzymian

  Włochy: Minister dalej obraża rzymian

  Włoski minister Umberto Bossi, który wywołał oburzenie nazywając rzymian "świniami", nie tylko za to nie przeprosił, ale po dyskusji na temat jego obraźliwych słów dodał następne. Powiedział, że reakcja ta świadczy o tym, że rzymianie "poczuwają się do winy".
 • Rzymianie masowo wyrzucają telewizory

  Rzymianie masowo wyrzucają stare telewizory, a służby komunalne nie nadążają z ich wywozem. Taki jest rezultat poniedziałkowego przejścia na system naziemnej telewizji cyfrowej w stołecznym regionie Lacjum.
 • Rzymianie nie zwiedzają Koloseum

  Rzymianie nie zwiedzają Koloseum

  Co trzeci mieszkaniec Rzymu nie zwiedził nigdy Koloseum - wynika z sondażu przeprowadzonego przez miejską Izbę Turystyki. Rezultaty te potwierdzają, że rzymianie nie znają w większości najsłynniejszych zabytków, którymi szczycą się przed turystami.
 • Wszystkiemu winne wino

  Wszystkiemu winne wino

  Od kiedy ludzie piją wina? Być może winorośl zaczęto uprawiać już kilka tysięcy lat temu.
 • Brat brud

  Brat brud

  Rzymianie siedzieli godzinami w łaźni, św. Agnieszka nie kąpała się nigdy, a Król Słońce zmieniał co najwyżej koszule. Historia czystości to również dzieje stosunku człowieka do własnego ciała.
 • Włosi chcą Podolskiego i Klose

  Włosi chcą Podolskiego i Klose

  AS Roma jest zdeterminowana, aby w letnim okienku transferowym pozyskać wysokiej klasy napastnika. Po fiasku sprowadzenia na "Stadio Olimpico" Adriana Mutu, Rzymianie skierowali swą uwagę na Bawarię. Z Bayernu Monachium chcą ściągnąć Lukasa Podolskiego lub Miroslava Klose!
 • Rzymianie oddali hołd Antonioniemu

  Rzymianie oddali hołd Antonioniemu

  Rzymianie oddali w środę hołd zmarłemu w poniedziałek w wieku 94 lat wybitnemu reżyserowi Michelangelo Antonioniemu. Setki ludzi przeszły koło trumny z jego ciałem, wystawionej przed południem na Kapitolu.