rzeczy

Artykuły - Rzeczy (1560)

 • TVP testuje nowe badania oglądalności. Nadawca będzie wykorzystywać internet rzeczy i specjalne opaski do analizy zachowań widzów

  TVP testuje nowe badania oglądalności. Nadawca będzie wykorzystywać internet rzeczy i specjalne opaski do analizy zachowań widzów

  Telewizja Polska pracuje nad udoskonaleniem własnego systemu pomiarów oglądalności. Publiczny nadawca korzysta w tej chwili z rozwiązania bazującego na danych z dekoderów Netii. Równolegle prowadzi pilotażowe testy nowego systemu telemetrycznego opartego o internet rzeczy i specjalne opaski dokładnie rejestrujące zachowania widzów przed telewizorami.
 • Action stawia na rozwój Internetu Rzeczy

  Action, wiodący polski dystrybutor sprzętu IT, RTV/AGD podjął decyzję o utworzeniu nowej spółki Action Innovative Solutions zajmującej się rozwojem branży beaconów.
 • Jak reklamować rzeczy z wyprzedaży

  Jak reklamować rzeczy z wyprzedaży

  W wielu sklepach wisi wywieszka, że przecenionego towaru nie można zwrócić. Czy to zgodne z prawem? Wyjaśniamy!
 • Internet Rzeczy - rewolucja w biznesie

  Internet Rzeczy - rewolucja w biznesie

  Internet of Things (IoT) jest jednym z najpopularniejszych terminów w IT, przedmiotem wielu badań i konferencji. Mimo wczesnej fazy rozwoju komunikacja między inteligentnymi maszynami w niedalekiej przyszłości może zmienić oblicze wielu przedsiębiorstw.
 • Rewolucja w VAT od rzeczy używanych

  Rewolucja w VAT od rzeczy używanych

  Od stycznia 2014 roku polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług będą musieli zapłacić podatek VAT przy sprzedaży każdego towaru wykonywanego w działalności - przestanie bowiem obowiązywać przepis umożliwiający przedsiębiorcom uzyskanie zwolnienia z podatku VAT przy sprzedaży towarów użytkowanych minimum sześć miesięcy.
 • 50 złotych progiem dla znaleźnego

  50 złotych progiem dla znaleźnego

  Odnalezienie zagubionego portfela czy kluczy ma być teraz łatwiejsze. Rząd przyjął dziś projekt ustawy o rzeczach znalezionych. Zakłada on między innymi, że odnalezione rzeczy przekazywać trzeba będzie staroście, reguluje też obowiązki znalazców.
 • Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Musisz wrócić do pracy. Przed tobą trudna decyzja - komu powierzyć opiekę nad dzieckiem? Zatrudnić nianie, posłać dziecko do żłobka, a może lepiej poprosić o pomoc babcie? Do każdego z tych wariantów trzeba się przygotować.
 • Swobodne ubrania dodają seksapilu

  Swobodne ubrania dodają seksapilu

  Rzeczy wyglądające na za duże co najmniej o rozmiar są bardzo modne i wbrew pozorom nie pogrubiają, ale wyszczuplają figurę.
 • Grabowski: Ten, kto znalazł, płaci podatek od znaleźnego

  Grabowski: Ten, kto znalazł, płaci podatek od znaleźnego

  Po wejściu w życie nowej ustawy o rzeczach znalezionych nie zmieni się zasada, że od znaleźnego, wynoszącego 1/10 wartości znalezionej rzeczy, trzeba zapłacić podatek - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski w odpowiedzi na interpelację.
 • Pięć najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o e-fakturze

  Pięć najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o e-fakturze

  Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r., przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury w formie papierowej lub elektronicznej. Mogłoby się wydawać, że z racji licznych korzyści jakie dają e-dokumenty, wiele firm zdecyduje się zrezygnować z papierowych dowodów sprzedaży. Niestety, jak wynika z raportu "E-faktura w Polsce" , zrealizowanego przez PKPP Lewiatan w 2012 r., jedynie 10 proc. faktur w naszym kraju wystawianych jest w formie elektronicznej. W Europie odsetek ten jest dwa razy wyższy.

Filmy - Rzeczy (5)

 • "Rzeczy mają być wyjątkowe"

  Stylizacja przez internet? Nie, dziękuję! O tajnikach pracy projektanta rozmawialiśmy z Plichem, który stawia na unikalność oraz jakość.
 • "Lepsze rzeczy do roboty"

  Senne angielskie miasteczko Cotswolds jest tłem opowieści o problemach dorastającej w nim młodzieży, a także pokolenia ich rodziców.
 • Ulubione rzeczy i dni Piaska

  "Każdy dzień może przynieść coś nowego, coś dobrego, nie należy myśleć o tym, co mogłoby być, lecz o tym co może sie stać" - mówił Piasek w rozmowie z INTERIA.TV.
 • Tam można robić rzeczy niemożliwe!

  Zbliża się kolejna edycja największego festiwalu Europy, a nawet i świata - Przystanek Woodstock Jurka Owsiaka.