rzecznik rządu

Artykuły - Rzecznik rządu (154)

Filmy - Rzecznik rządu (4)

 • Rzecznik rządu: Polska gospodarka przechodzi kryzys gospodarczy jako jedna z najlepszych w Europie

  Rzecznik rządu Piotr Müller, dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego, jaką pomoc otrzymają przedsiębiorcy, którzy stracą z powodu obostrzeń, odparł: "Podobnie jak było wiosną tego roku, dodatkowe środki finansowe na tę pomoc zostaną skierowane". - Dzięki temu polska gospodarka przechodzi kryzys gospodarczy jako jedna z najlepszych w Europie. To właśnie wynika z tej pomocy, która była udzielona na wiosnę. Podobne instrumenty chcemy zastosować teraz, ale celować je w te branże, które faktyczne są dotknięte tymi obostrzeniami - dodał "Gość Wydarzeń".
 • Rzecznik rządu Piotr Müller: Nie planujemy drugiego lockdownu

  - Podejmujemy takie działania, które są niezbędne w danym czasie. Oczywiście każdy wariant musi być brany pod uwagę, ale robimy wszystko, aby liczba łóżek i respiratorów była na tyle duża, żeby nie wprowadzać tak daleko idących rozwiązań, jak wiosną tego roku - tłumaczył w programie "Graffiti" rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany przez Grzegorza Kępkę o karetki z pacjentami oczekujące po kilka godzin przed szpitalami przyznał, że "liczba respiratorów i łóżek jest na ten czas wystarczająca, natomiast najważniejsze jest koordynowanie działań - tutaj trzeba wyciągać wnioski z błędów, które się pojawiają". Piotr Müller podkreślał, że rząd musi analizować przede wszystkim liczbę dostępnych łóżek i respiratorów. - Dlatego podejmujemy działania, aby jednocześnie te możliwości pod kątem ochrony osób chorych zwiększać - tłumaczył, mówiąc przy tym m.in. o przekształcaniu oddziałów i budowie szpitali tymczasowych.
 • Cezary Tomczyk: Na szczycie Unii polski fotel będzie pusty. Ewa Kopacz będzie tego dnia w Sejmie

  "12 listopada Ewa Kopacz będzie tam, gdzie mówi konstytucja - na sali sejmowej. Ona też jest posłem i będzie ślubowała na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Będzie chciała również wystąpić. Data pierwszego posiedzenia została przez kancelarię prezydenta wybrana bardzo niefortunnie, bo mógł to być 10 albo 16 listopada" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Chodzi o pierwsze posiedzenie Sejmu, które odbędzie się w tym samym czasie, co szczyt Rady Europejskiej. "Albo data została wybrana przez przypadek, przez przeoczenie kancelarii prezydenta, albo jest tak, że dochodzi do rywalizacji między Pałacem Prezydenckim a drugim ośrodkiem - nie wiem, czy to Beatą Szydło, czy Jarosławem Kaczyńskim - o prymat w polskiej polityce zagranicznej" - komentuje Tomczyk. "Na szczycie RE będą się ważyły bardzo ważne sprawy, dotyczące uchodźców i polski przedstawiciel przez decyzję Andrzeja Dudy nie będzie mógł w tym uczestniczyć. Pusty fotel to będzie symbol polskiej dyplomacji na tym szczycie" - mówi rzecznik rządu. "Na sam szczyt może polecieć polski przedstawiciel, ale na spotkanie szefów państw i rządów może polecieć albo szef państwa, albo szef rządu" - zaznacza. Dodaje, że prezydent nie wystąpił jeszcze do rządu o takie pozwolenie. "Jeżeli wystąpi, że chce lecieć na szczyt, to tak będzie" - zapowiada. Pytany o to, czy kancelaria premiera próbowała skontaktować się z kancelarią prezydenta i ustalić inną datę pierwszego posiedzenia Sejmu, odpowiada: "Od 6 sierpnia wielokrotnie próbowaliśmy nawiązać kontakt".
 • Przesłuchanie RMF

  Gościem Agnieszki Burzyńskiej był rzecznik rządu Paweł Graś.