Biznes - rządy

Artykuły - Rządy (1251)

 • Rząd przyjął strategię zarządzania długiem

  Rząd przyjął strategię zarządzania długiem

  Rada Ministrów przyjęła w środę strategię zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2017-20 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
 • Rząd Szydło przyjął projekt budżetu na 2017 r.

  Rząd Szydło przyjął projekt budżetu na 2017 r.

  Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. - poinformowała w środę na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło. Podkreśliła, że wskaźniki projektu budżetu na przyszły rok się nie zmieniły, a tegoroczne wyniki budżetu są bardzo dobre.
 • Zmiany w rządzie PiS:Morawiecki będzie miał problemy z koordynacją resortów

  Zmiany w rządzie PiS:Morawiecki będzie miał problemy z koordynacją resortów

  Rząd Beaty Szydło to grupa rekonstrukcyjna, która udaje rząd; zapowiadana przez premier głęboka zmiana okazała się żartem i niewykorzystaną szansą - tak zmiany w rządzie ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. W tej chwili Morawiecki będzie miał pod nadzorem kilkadziesiąt departamentów, pewnie z 15 wiceministrów, więc koordynacja będzie bardzo trudna.
 • Kiedy kolejne zmiany w rządzie?

  Kiedy kolejne zmiany w rządzie?

  Zapowiedziane przez premier Beatę Szydło przetasowania w rządzie i uczynienie z wicepremiera Mateusza Morawieckiego superministra - ministra finansów i rozwoju - nie rozwiązują zasadniczych problemów, z którymi ma do czynienia jej gabinet.
 • Wielkie zmiany gospodarcze w rządzie

  Wielkie zmiany gospodarcze w rządzie

  Najważniejszą z zaprezentowanych w środę przez premier Beatę Szydło zmian w Radzie Ministrów jest odwołanie ministra finansów Pawła Szałamachy i powierzenie tej funkcji wicepremierowi, ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu, który ma łączyć stanowiska szefa MR i MF. Morawiecki stanie też na czele Komitetu Ekonomicznego, którego utworzenie zapowiedziała premier. Ministerstwo rozwoju przyjmuje na siebie większość ciężaru dotyczącego spraw związanych z gospodarką - zapowiedziała po środowym posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. Wprowadzane zmiany w rządzie wynikają wprost z programu PiS - dodała.
 • Rząd za ułatwieniem sprzedaży żywności przez rolników

  Rząd za ułatwieniem sprzedaży żywności przez rolników

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy ułatwiający rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
 • Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia programu Mieszkanie Plus

  Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia programu Mieszkanie Plus

  Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego. Poinformował o tym w komunikacie po zakończonym posiedzeniu. Program przewiduje między innymi udostępnienie tanich mieszkań na dawnych gruntach Skarbu Państwa - na własność lub na wynajem.
 • Podatek od handlu: Rząd przegląda nowe wersje daniny. Będzie rezygnacja z progresji?

  Podatek od handlu: Rząd przegląda nowe wersje daniny. Będzie rezygnacja z progresji?

  Liniowy bez kwoty wolnej, progresywny bez zwolnień albo pobierany od powierzchni sprzedażowej. Trwa przegląd wszystkich modeli nowej daniny.
 • W środę rząd zajmie się projektem budżetu na 2017 r.

  W środę rząd zajmie się projektem budżetu na 2017 r.

  Na posiedzeniu w przyszłą środę rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na 2017 r. Przyjęty pod koniec sierpnia wstępny projekt zakłada dochody państwa w wys. 324,1 mld zł i wydatki w kwocie 383,4 mld zł. Deficyt ma być nie większy niż 59,3 mld zł (w tegorocznym budżecie planowano 54,7 mld zł).
 • W sprawie tzw. podatku handlowego rząd zachował się nieodpowiedzialnie - Nowoczesna

  W sprawie tzw. podatku handlowego rząd zachował się nieodpowiedzialnie - Nowoczesna

  - W sprawie tzw. podatku handlowego rząd zachował się nieodpowiedzialnie sięgając po rozwiązanie, o którym z góry było wiadomo, że zostanie zakwestionowane przez Komisję Europejską - stwierdziła posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska odnosząc się do ogłoszonej w poniedziałek decyzji KE.