mobtech - rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (58)

 • SMS powiadomi o zagrożeniu

  SMS powiadomi o zagrożeniu

  Statystycznie każdy Polak posiada telefon komórkowy, więc jest on świetnym narzędziem do powiadamiania przed zagrożeniami (np. powodzią, gwałtowna burzą). Rząd pracuje nad specjalnym systemem.
 • Większy VAT - droższe SMS-y, internet i TV

  Większy VAT - droższe SMS-y, internet i TV

  We wtorek (03.08.2010) rząd przyjął uchwałę w sprawie Wieloletniego Planu Finansowego państwa na lata 2010-2013, który wprowadza większy podatek VAT m.in. na usługi telekomunikacyjne (w tym internet) oraz telewizyjne.
 • Finowie legalizują otwarte Wi-Fi

  Finowie legalizują otwarte Wi-Fi

  Fiński rząd wypowiedział się w sprawie nieautoryzowanego dostępu do otwartych sieci Wi-Fi. W skrócie jego stanowisko można opisać słowami - jeśli nie możesz ich zwalczyć, dołącz do nich.
 • Rząd będzie ostrzegał przed komórkami?

  Rząd będzie ostrzegał przed komórkami?

  Nie ma twardych dowodów na szkodliwe działanie telefonów komórkowych, ale wśród niektórych lekarzy pojawiają się pomysły, by ostrzegać społeczeństwo przed szkodliwością komórek.
 • Kuba połączy się z USA

  Kuba połączy się z USA

  TeleCuba, niewielka firma telekomunikacyjna z Miami, twierdzi, że rząd USA zgodził się na ułożenie pierwszego światłowodu łączącego Kubę ze Stanami Zjednoczonymi. Jeśli teraz TeleCuba uzyska analogiczną zgodę Hawany, to kabel zacznie przesyłać dane w połowie 2011 roku.
 • Rewolucja w polskim internecie

  Rewolucja w polskim internecie

  Polski rząd szykuje internetową rewolucje - zapewnia, że do 2014 w Polsce będzie funkcjonował prawdziwie powszechny internet, który pojawi się w każdym domu. Wkrótce ma powstać nowa ustawa, przyspieszająca rozwój internetu.
 • Miliony na darmowy internet

  Miliony na darmowy internet

  Polska walczy z cyfrowym wykluczeniem. Od poniedziałku (13 lipca 2009 roku) samorządy będą mogły ubiegać się o unijne dotacje na zapewnienie dostępu do internetu. Do września rząd planuje wydać na ten cel prawie 200 mln zł.
 • Internetowa rewolucja w Australii

  Internetowa rewolucja w Australii

  100 Mb/s - w takie łącza za 8 lat wyposażonych będzie 90 procent australijskich domów, szkół i firm. Rząd Australii ogłosił największy w historii program rozbudowy infrastruktury.
 • Trudniejsze zrywanie umów

  Trudniejsze zrywanie umów

  Sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, który wprowadza kilka istotnych zmian dla konsumentów.
 • Komórki powodują wypadki

  Komórki powodują wypadki

  Kierowcy rozmawiający przez komórkę, nawet przy użyciu słuchawek, znacznie zwiększają ryzyko wypadku - przypomina kampania medialna, którą przedstawił francuski rząd.