InteriaTV - rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Rząd (85)

 • Kary za błędy gospodarcze rządu są bardzo wysokie

  Przykładem tego jak kosztowne dla społeczeństwa są populistyczne decyzje są kraje Ameryki Łacińskiej. Waluty trzech państw bardzo osłabły, a koszty obsługi zadłużenia szybko wzrosły. W tym samym okresie polska waluta trzymała się bardzo dobrze.
 • Powstaje ministerstwo o ogromnej władzy gospodarczej

  Powstaje ministerstwo, które będzie miało nadzór nad spółkami górniczymi i energetycznymi, ale nie wiadomo jeszcze, kto będzie przygotowywał prawo dla tych sektorów, bo powstaje ministerstwo ds. klimatu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – Gdyby to ministerstwo ds. klimatu zajmowało się energetyką, a tak jest już nie tylko na Zachodzie, bo także w Europie Środkowej, to moglibyśmy spodziewać się bardziej progresywnej polityki stawiającej na niskoemisyjne i bezemisyjne źródła energii.
 • Matyja: Nie wiem, co to za plan „odchudzania rządu”. Dymisje to manewr czysto wizerunkowy

  „Czasem człowiek może się nauczyć po dwóch latach bycia w polityce, by mówić bliżej ziemi. Cały czas to nie jest blisko ziemi. Mam wrażenie, że to opowiadanie takich bajek, w które powinniśmy wierzyć, żeby się lepiej poczuć” – tak wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego komentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM politolog Rafał Matyja. „Krawca, szewca widać po drobiazgach, a nie po tym, że on mówi, że będzie robił najlepsze buty na świecie i będziemy w nich biegać trzy razy szybciej” – dodał. Według gościa RMF FM sprawa nagród dla ministrów na pewno odbierze PiS-owi część społecznego zaufania. „To są sumy rocznych dochodów dla wielu ludzi. Jako premia nie za bardzo pasują do ideałów dobrej zmiany” – komentuje. „Nikt z nas nie dostaje premii w postaci drugiego tyle, co się zarabia. Nie znam także firmy, która wypłaca regularnie premie wszystkim” – zaznacza. O „odchudzaniu” rządu powiedział: „Nie wiem co to jest za plan. Chciałbym zobaczyć w BIP-ie, gdzie odwołani wiceministrowie wylądowali, bo jak w tych samych ministerstwach, to niewiele się zmieniło (…) To manewr czysto wizerunkowy” – mówił gość Marcina Zaborskiego.
 • Nowy rząd Austrii. Ważne stanowiska dla skrajnej prawicy

  Nowy rząd Austrii. Ważne stanowiska dla skrajnej prawicy.
 • Rząd Beaty Szydło

  Skład rządu Beaty Szydło.
 • Czy rządowi wystarczy pieniędzy na podwyżki dla pracowników budżetówki

  Wzrost PKB w wysokości 3,8%, inflacja 2,3% oraz stopa bezrobocia 6,4% to główne założenia do projektu ustawy budżetowej na rok 2018. Najbardziej zaskakujący jest mały wzrost wydatków.
 • Rząd chroni górnictwo, a polityki energetycznej nadal nie mamy

  Nadal nie mamy w Polsce perspektyw na długofalową, szeroką politykę energetyczną do 2050 r., która wytyczyłaby jasny kurs. W obecnych warunkach skazujemy się na gaszenie pożarów i łatania dziur, takich jak kryzysy w górnictwie.
 • Rząd chce zwiększyć podatek za wynajmowanie mieszkania

  Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. W ramach działań związanych z uszczelnieniem systemu podatkowego proponowane są podwyższenia podatków. Jedna ze zmian dotyczy opodatkowania przychodów z najmu mieszkania.
 • KIG: Rząd wprowadza regulacje gospodarcze bez obliczenia ich skutków?

  Mamy coraz częściej do czynienia z projektami ustaw, które dotyczą warunków działalności przedsiębiorców, a nie pochodzą z resortu odpowiedzialnego za regulacje gospodarcze. Jednym z tego typu przykładów może być propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości, która zmienia kodeks prawny w zakresie udzielania pożyczek – nie tylko od firm specjalizujących się w np. „chwilówkach”, lecz również pożyczek bankowych. Limity maksymalnego oprocentowania i kosztu pożyczki wprowadza się w kodeksie karnym – a nie w regulacji dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej kwalifikowanej lub rejestrowej. Użycie wyższego – niż ustalone maksymalne – oprocentowania wiązać się ma z karą pozbawienia wolności.
 • Arendarski, KIG: Działania rządu są skierowane przeciwko budowie klasy średniej w Polsce

  Każdy rząd dba o budowę klasy średniej w swoim kraju. Właśnie ta klasa jest grupą najbardziej rozwojową, która napędza go oraz jest ważną grupą konsumencką, która wpływa na rynek. W polskiej klasie średniej za dobrze się nie dzieje, ponieważ ostatnie uchwalone prawa bardzo dotykają ją w negatywny sposób. Klasa średnia wskutek wprowadzenia kwoty wolnej od podatku – która jest uzależniona od wysokości zarobków – będzie ofiarą tych zmian