ryż

Artykuły - Ryż (92)

 • Kotlety z ryżu i buraków

  Kotlety z ryżu i buraków

  Wegetariańskie kotlety z ryżu i buraków to zdrowa alternatywa dla klasycznych mielonych. Wypróbuj nasz przepis, a otrzymasz pyszne danie, które cieszy oczy i podniebienie.
 • Zapiekanka z ryżem i mięsem

  Zapiekanka z ryżem i mięsem

  Pożywna zapiekanka, która zasmakuje wszystkim domownikom. Z jej przygotowaniem poradzi sobie nawet osoba, która w kuchni stawia pierwsze kroki. Wystarczy kilka składników i pyszny obiad gotowy!
 • Ryż na pięć sposobów

  Ryż na pięć sposobów

  Ryż jest podstawą wyżywienia jednej trzeciej ludności świata. Biały, najbardziej oczyszczony, jest w Polsce powszechnie używany, ale to nie jedyna opcja. Ryż naturalny, brązowy, czarny, basmati czy dziki to gatunki, które też warto zaprosić do jadłospisu. Wszystkie rodzaje ryżu z powodzeniem możemy serwować w daniach słodkich i wytrawnych. Szukasz inspiracji? Dziś pięć pomysłów z ryżem w roli głównej.
 • Ryż GMO odpowiedzią na plagę HIV?

  Ryż GMO odpowiedzią na plagę HIV?

  Międzynarodowy zespół naukowców opracował innowacyjne rozwiązanie problemu pandemii HIV - genetycznie zmodyfikowany ryż.
 • Niezwykłe właściwości popularnego zboża

  Niezwykłe właściwości popularnego zboża

  Ryż który lepiej wykorzystuje zawarty w głębie azot wymaga mniej nawozów, co ogranicza zanieczyszczenie środowiska – informuje strona internetowa University of Toronto.
 • Ryżowa bomba

  Ryżowa bomba

  Nie masz pomysłu na obiad? Wykorzystaj nasz przepis na pyszne danie z ryżu.
 • Plany dużej wyprzedaży rezerw ryżu przez Tajlandię

  Plany dużej wyprzedaży rezerw ryżu przez Tajlandię

  Bieżący miesiąc przynosi wyraźny wzrost cen ryżu - cena tego surowca rosła wraz z notowaniami wielu innych towarów, które zyskiwały na wartości ze względu na większe zaangażowanie funduszy na rynku surowców.
 • Ryż na zdrowie

  Ryż na zdrowie

  Ryż stanowi bazę wyżywienia dla jednej trzeciej ludności świata. Mimo, że nie wszystkie odmiany są tak samo popularne, możemy spotkać aż 25 różnych jego gatunków.
 • Tych produktów nie jedz, bo będziesz mieć depresję

  Tych produktów nie jedz, bo będziesz mieć depresję

  Specjaliści przestrzegają, że częste spożywanie takich produktów, jak białe pieczywo, ryż, ciastka, może zwiększać ryzyko depresji. Dietetycy przekonują, aby zrezygnować z produktów bogatych w węglowodany rafinowane, na rzecz produktów pełnoziarnistych i warzyw.
 • Wartościowy ryż

  Wartościowy ryż

  Zwykle nie powoduje alergii, więc jest jednym z pierwszych produktów, jakie oprócz mleka, można podać dziecku. Jakie jeszcze kryje zalety? Oto nasze podpowiedzi.

Filmy - Ryż (33)

 • Przepisy Piotra Kucharskiego. Ryż w roli głównej

  Kucharz Piotr Kucharski pokazał w kuchni programu, jak wykorzystać zapasy ryżu. Jakie dania przygotował? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Mały gekon zajada się ryżem. Smakuje mu?

  Mały gekon został poczęstowany przez właściciela ryżem. Posmakował mu?
 • Syndrom ugotowanego ryżu. Bakteriom wystarczą dwie godziny

  W dzisiejszych czasach nie mamy żadnego problemu z przechowywaniem żywności i nie obawiamy się zatruć pokarmowych w domu. A niesłusznie, bo często popełniamy błędy, które mogą skutkować poważnym zatruciem bakteryjnym, a nawet w skrajnych przypadkach zagrozić życiu. Niska temperatura w lodówce nie hamuje całkowicie rozwoju bakterii, jedynie znacznie go spowalnia. Z tego powodu gotowanego makaronu nie powinno się przechowywać w lodówce dłużej niż dwa dni, a ugotowany ryż można trzymać najwyżej do następnego dnia, a najlepiej zjeść od razu. W surowym ryżu występują laseczki woskowe (Bacillus cereus) – bakterie powodujące silne wymioty i biegunki, tak zwany „syndrom ugotowanego ryżu”, czasami wywołują ciężkie zatrucie wymagające pobytu w szpitalu.
 • Ryż z czosnkiem - takiego nie jadłeś!

  Zwykły ryż, który podajemy zwykle jako dodatek do dań głównych, nie musi być nudny w swoim smaku - wystarczy drobna modyfikacja, by jego smak i aromat zmienił się diametralnie i zaskoczył każdego, nawet największego ryżowego malkontenta. Poznajcie nasz sposób na ryż z czosnkiem - w ten sposób będzie jeszcze pyszniejszy!