rysunek

Artykuły - Rysunek (38)

 • 97-latek tworzy w MS Paint piękne rysunki

  97-latek tworzy w MS Paint piękne rysunki

  97-letni mieszkaniec z Cleveland tworzy w programie Microsoft Paint prawdziwe cuda.
 • Szokujące rysunki szefa więzienia

  Ludzki płód jako "zagrycha" esesmana, wisielcy jako bombki choinkowe - szokującymi rysunkami mjr. Dariusza Kownackiego, dyrektora zakładu karnego w Opolu, zajęła się prokuratura, informuje "Rzeczpospolita".
 • Rysujesz, co czujesz

  Rysujesz, co czujesz

  Rysunki na marginesach twoich notatek nie są pozbawioną znaczenia bazgraniną. Jeśli chcesz poznać prawdę o sobie, przeanalizuj te gryzmoły!
 • Rysunki z getta warszawskiego na wystawie w Kordegardzie

  Rysunki nieznanego z imienia żydowskiego artysty Rozenfelda zaprezentowano po raz pierwszy publicznie na wystawie "Dziennik Getta - Rysunki. Z Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego". Ekspozycję otwarto w niedzielę w Kordegardzie.
 • Odnaleziono rysunki Caravaggia? Coraz więcej zastrzeżeń

  Odnaleziono rysunki Caravaggia? Coraz więcej zastrzeżeń

  Coraz więcej wątpliwości i zastrzeżeń wyrażają włoscy historycy sztuki kilka dni po tym, gdy dwoje badaczy ogłosiło, że znaleźli około stu rysunków Caravaggia w Zamku Sforzów w Mediolanie. To tylko optymistyczna hipoteza - odpowiadają sceptycy.
 • Dziecięce rysunki "polecą" na Księżyc

  Dziecięce rysunki "polecą" na Księżyc

  Obrazki namalowane przez dzieci i dzieła wybitnych malarzy, za pomocą fal radiowych, w sobotę 28 kwietnia dotrą na Księżyc. Po odbiciu od jego powierzchni powrócą na Ziemię. Wszystko w ramach akcji "MoonBounce", do której Polska włączyła się po raz pierwszy.
 • Egipt: Nie będzie procesu za brodatą Myszkę Miki

  Egipski sąd odrzucił pozew, wniesiony przez ultrakonserwatywnego islamistę przeciwko znanemu miliarderowi i politykowi, który zamieścił na Twitterze satyryczny rysunek przedstawiający brodatą Myszkę Miki oraz Minnie z twarzą za islamską zasłoną.
 • Brodata Myszka Miki uznana przez islamistów za obrazę

  Znanego egipskiego miliardera i polityka Naguiba Sawirisa czeka proces z oskarżenia o obrazę islamu. Powodem jest zamieszczony przez Sawirisa na Twitterze satyryczny rysunek, przedstawiający brodatą Myszkę Miki oraz Minnie z zasłoniętą twarzą.
 • Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  40 prac składa się na wystawę rysunków Andrzeja Wajdy, która została otwarta w poniedziałek wieczorem w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Są to zarówno portrety rodziny i znajomych reżysera, jak i np. rysunki wykonywane przez niego w czasie pracy lub podróży.
 • "Reżyser rysuje", czyli rysunki Wajdy

  "Reżyser rysuje", czyli rysunki Wajdy

  Andrzej Wajda stworzył w swoim życiu wiele obrazów, jak się niedawno okazało - nie tylko filmowych. Wybitny reżyser przez całe życie rysował. W poniedziałek, 24 października, odbędzie się w Sopocie wernisaż wystawy "Reżyser rysuje", trzeciej polskiej prezentacji prac Wajdy.

Filmy - Rysunek (3)

 • Kot robi wszystko, by przeszkodzić artyście w pracy

  Ten kot chyba lubi być w centrum uwagi. Robi wszystko, by zakłócić pracę właściciela.
 • Jak namalować kota?

  Rysowanie profesjonalnie wyglądających prac nie musi być nieosiągalne. Pokażemy wam parę prostych trików, którymi zachwycicie wszystkich - od teraz wasze rysunki będą piękne, estetyczne i zachwycające. Zaczynamy od rysunków kota - nie uwierzycie, jakie to proste!
 • Wszystko zaczyna się od rysunku

  Andrzej Lichota, rysownik, malarz, reżyser i twórca filmów animowanych był gościem Krakowskiej Szkoły Filmowej. Prowadził tam warsztaty "Od rysunku do filmu". Nam opowiedział o tym, jak ważny jest rysunek i który z filmów animowanych jest jego ulubionym.