rysie

Artykuły - Rysie (17)

  • Więcej odszkodowań za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta

    Więcej odszkodowań za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta

    Ograniczanie odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez żubry, wilki, rysie i niedźwiedzie wyłącznie do określonych przypadków jest niezgodne z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny.
  • Odszkodowania idą w grube tysiące

    Od początku roku Skarb Państwa wypłacił prawie 253 tys. zł rolnikom z Podkarpacia za straty wyrządzone przez bobry, wilki, niedźwiedzie i żubry - podała we wtorek zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie Magdalena Grabowska.
  • Ryse tytułem startowym Xboksa 720?

    Ryse tytułem startowym Xboksa 720?

    Po raz pierwszy zaprezentowany na ubiegłorocznym E3 pod nazwą Codename: Kingdoms, a oficjalnie zapowiedziany w tym roku Ryse docelowo ma ukazać się na Xboksie 360.
  • Jakub Gerber: Rysa na psychice została

    Pilot Roberta Kubicy Jakub Gerber, nie ukrywa, że choć wypadki wpisane są w sporty rajdowe, ten z niedzielnych zawodów pozostawił wyraźną rysę na jego psychice. - Były wypadki kiedy bardziej bolało ciało, a mniej serce - przyznał partner Kubicy.
  • Chciał wiedzieć jak wygląda rysa

    Chciał wiedzieć jak wygląda rysa

    40-letni mieszkaniec Katowic 60 razy od początku tego roku porysował stojące przed swoim blokiem samochody.
  • Rosja: Kobiety o azjatyckich rysach pobite na śmierć

    Dwie kobiety "o azjatyckich rysach" zostały pobite na śmierć w Moskwie w nocy z niedzieli na poniedziałek - poinformowała rosyjska prokuratura. Nie wiadomo, czy zabójstwo miało podłoże rasistowskie.
  • "Rysie" ograły "Kawalerzystów", pół setki Anthony'ego

    Gerald Wallace poprowadził Charlotte Bobcats do niespodziewanej wygranej nad Cleveland Cavaliers. Carmelo Anthony rzucił tej nocy 50 punktów a jego Denver Nuggets wygrało z New York Knicks. Pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie odnieśli San Antonio Spurs.
  • Rysa na spadkowym scenariuszu

    Taka sesja, jak wtorkowa musi zachwiać przekonaniem o tym, że rynki akcji znajdują się na krawędzi zmiany trendu na spadkowy, czy wręcz już go rozpoczęły. Szczególnie skokowy wzrost notowań na naszym parkiecie robił wrażenie.
  • Tatry: Nocna akcja toprowców na Rysach

    Tatry: Nocna akcja toprowców na Rysach

    17 ratowników TOPR brało udział w nocnej akcji ratowniczej z soboty na niedzielę na Rysach. Dwóch Belgów w wieku 17 i 24 lat z urazami głowy rąk i nóg oraz ogólnymi potłuczeniami trafiło do zakopiańskiego szpitala.
  • Rysa na ekranie

    Publiczność odmawia udziału w ogłoszonym przez krytykę święcie polskiego kina. Powinna się zachwycać, tymczasem się nie zachwyca, a nawet nie chce kupić biletu. Straciła zaufanie do krytyków czy do filmów?

Filmy - Rysie (9)

  • Najpierw głośna awantura. Potem było gorzej...

    Czy był to spór o terytorium, czy o samicę - trudno powiedzieć, jedno jest jednak pewne - przedmiot sporu rysiów mieszkających na kanadyjsko-amerykańskiej granicy musiał mieć sporą wagę. Dzikie koty najpierw zmierzyły się wzrokiem, stanęły łeb w łeb, po czym zaczęły dosłownie wydzierać się na siebie. Gdy emocje sięgnęły zenitu, jeden z rysiów podniósł na drugiego łapę. Wówczas emocjom dał się ponieść także autor nagrania i świadek tej rysiej wymiany zdań. Na chwilę drgnęła mu ręka trzymająca kamerę. Na nagraniu jednak słychać, że para obserwatorów jest zachwycona spotkaniem ze zwierzętami, zdając sobie sprawę z wyjątkowości napotkanej sceny. Zwaśnione zwierzęta stanęły na ich drodze przy jeziorze Avery, leżącym na granicy amerykańskiego stanu Michigan i kanadyjskiej prowincji Ontario. Jak zakończyła się kłótnia rysiów - to pozostaje tajemnicą. (STORYFUL/x-news)
  • Rysia mama z młodymi przechadza się po polu golfowym

    Takiego obrazka nie widzi się codziennie. Autor nagrania zauważył rysią mamę, spacerującą ze swoimi młodymi po parkingu pola golfowego. Kocia rodzinka nic nie robiła sobie z obecności ludzi. Wprawdzie rysie nie są rzadkimi mieszkańcami Florydy, to na pewno wyjątkiem jest spotkać je za dnia z „dzieciakami” u boku. (STORYFUL/x-news)
  • Karakale podejrzane podczas pieszczot

    Autorka nagrania jest wolontariuszką, odwiedzającą zwierzęce rezerwaty w różnych zakątkach świata. Podczas wizyty w Cheetah Experience w Bloemfontein w RPA zachwyciły ja pewne koty. Miejscowe rysie, zwane karakalami, okazywały sobie uczucia z wyjątkową czułością. (STORYFUL/x-news)
  • Sprzeczka rysia i lisa na środku drogi

    Przejeżdżająca tamtą drogą autorka nagrania aż zatrzymała się, widząc sprzeczkę lisa… z rysiem. O czym dyskutowały na środku drogi? (STORYFUL/x-news)