rynek wtórny

Artykuły - Rynek wtórny (43)

 • "Rz": Drożyzna na rynku wtórnym

  "Rz": Drożyzna na rynku wtórnym

  ​Ceny lokali z drugiej ręki w ciągu roku wzrosły nawet o ponad 20 proc. Klienci i tak kupują. Boją się kolejnych podwyżek - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Wysokie ceny mieszkań we Wrocławiu

  Wysokie ceny mieszkań we Wrocławiu

  Już ponad 6000 zł za m kw. płacimy średnio za mieszkanie na rynku wtórnym we Wrocławiu. To najwyższy wynik w historii publikowanego przez Metrohouse i Expandera raportu. Do zakupów zachęcają jednak atrakcyjne oferty kredytów hipotecznych. Eksperci jednak ostrzegają, aby przy zaciąganiu kredytu pamiętać, że niskie stopy procentowe nie będą trwać wiecznie.
 • Jak rosną ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym?

  Jak rosną ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym?

  Niepokojącym sygnałem na rynku nieruchomości staje się powrót cen transakcyjnych na rynku pierwotnym do poziomów sprzed kryzysu finansowego. Tempo wzrostu cen, zwłaszcza w ostatnim roku, było stosunkowo wysokie. W porównaniu do III kwartału 2017 roku, we wszystkich dużych miastach zanotowano wzrost przeciętnej ceny transakcyjnej.
 • Ryzyka przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego

  Ryzyka przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego

  Osoby rozważające zakup nieruchomości z rynku wtórnego, często mają obawy co do bezpieczeństwa takiej transakcji, a także ukrytych kosztów remontu. Na co zwrócić uwagę nabywając mieszkanie z drugiej ręki, aby nie przejąć cudzych długów i nie zamieszkać z niechcianymi lokatorami?
 • Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Przy niskich stopach, Polacy szturmują nadal biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Około 7,5 proc. - tyle średnio można zbić z ceny mieszkania, targując się na rynku wtórnym. Pod względem możliwości negocjacji, wypada on zdecydowanie korzystniej niż rynek pierwotny.
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Choć deweloperzy notują rekordy sprzedaży, wielu Polaków nadal wybiera zakup mieszkania z rynku wtórnego. Przekonuje ich duży wybór standardu i lokalizacji, a także możliwość znalezienia nieruchomości gotowej do natychmiastowego zamieszkania.
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Zakup nieruchomości to duże wyzwanie. Zwykle takich transakcji dokonujemy najwyżej kilka razy w życiu i dodatkowo przeznaczamy na nie oszczędności, jakie gromadziliśmy od lat. Dlatego warto dobrze sprawdzić mieszkanie, które zamierzamy kupić, zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości z rynku wtórnego. Ekspert Expandera podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas szukania swojego własnego M.
 • Zagrożenia przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

  Zagrożenia przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

  Zakup mieszkania to dla wielu Polaków najpoważniejsza inwestycja w życiu. Bez względu na to, jakie mieszkanie kupujemy, warto zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Home Broker podpowiada, na co uważać, kupując nieruchomość z drugiej ręki.
 • Wybór nieruchomości - rynek wtórny czy pierwotny?

  Wybór nieruchomości - rynek wtórny czy pierwotny?

  Mieszkanie od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne i można je urządzić według własnych potrzeb. Czasami korzystniej jest jednak kupić lokum na rynku wtórnym, zwłaszcza że można tam znaleźć także oferty w nowym budownictwie.

Filmy - Rynek wtórny (4)

 • W rekordowym tempie przybywa nowych lokali mieszkalnych

  Deweloperzy nie zwalniają tempa. W ciągu ostatniego roku wystąpili o pozwolenie na budowę ponad 83 tys. mieszkań. Tylko w maju rozpoczęli budowę 8,3 tys. lokali, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Popyt też nie zwalnia, coraz więcej klientów chce w nieruchomościach ulokować posiadane oszczędności. – Po kryzysie w latach 2008-2009 branża jest silniejsza i dużo bardziej rozsądna, zarówno sami deweloperzy, jak i firmy zajmujące się generalnym wykonawstwem postępują racjonalniej – przekonuje Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński.
 • Rynek wtórny z powodu programu "Mieszkanie dla młodych" może zamrzeć

  Pośrednicy w obrocie nieruchomościami liczą się z mniejszym popytem na rynku wtórnym. Rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych wspiera tylko rynek pierwotny, co niekoniecznie jest korzystne dla klientów, bo to mieszkania z drugiej ręki są tańsze. "Mieszkanie dla młodych" (MDM) ma doprowadzić do zakupu około 130 tys. mieszkań. Łącznie dofinansowania pochłoną 3,5 mld zł. Mówi Leszek A. Hardek z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
 • Dobry moment na zakup nieruchomości

  Ceny w ostatnim czasie mocno spadły – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Dariusz Książak, prezes Emmerson Evaluation. – Sprzedający na rynku wtórnym coraz częściej dochodzą do wniosku, że nie mogą trzymać ofert w nieskończoność i stają się bardziej otwarci na negocjacje.
 • Mieszkania na rynku wtórnym nadal tanieją

  Mieszkania z drugiej ręki nadal tanieją. W porównaniu do początku roku największe obniżki nastąpiły na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem – wynika z raportu serwisu Dom.Gratka.pl. Odbicie może nastąpić pod koniec tego roku lub w pierwszym kwartale przyszłego. Sprzedaje się nieco więcej mieszkań starszych, ponad 12-letnich, czyli w blokach z wielkiej płyty i kamienicach. Komentuje Artur Osak, analityk serwisu Dom Gratka.pl.