rynek wtórny

Artykuły - Rynek wtórny (4)

 • Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Przy niskich stopach, Polacy szturmują nadal biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Około 7,5 proc. - tyle średnio można zbić z ceny mieszkania, targując się na rynku wtórnym. Pod względem możliwości negocjacji, wypada on zdecydowanie korzystniej niż rynek pierwotny.
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Choć deweloperzy notują rekordy sprzedaży, wielu Polaków nadal wybiera zakup mieszkania z rynku wtórnego. Przekonuje ich duży wybór standardu i lokalizacji, a także możliwość znalezienia nieruchomości gotowej do natychmiastowego zamieszkania.
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  Zakup nieruchomości to duże wyzwanie. Zwykle takich transakcji dokonujemy najwyżej kilka razy w życiu i dodatkowo przeznaczamy na nie oszczędności, jakie gromadziliśmy od lat. Dlatego warto dobrze sprawdzić mieszkanie, które zamierzamy kupić, zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości z rynku wtórnego. Ekspert Expandera podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas szukania swojego własnego M.
 • Zagrożenia przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

  Zagrożenia przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego

  Zakup mieszkania to dla wielu Polaków najpoważniejsza inwestycja w życiu. Bez względu na to, jakie mieszkanie kupujemy, warto zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Home Broker podpowiada, na co uważać, kupując nieruchomość z drugiej ręki.
 • Wybór nieruchomości - rynek wtórny czy pierwotny?

  Wybór nieruchomości - rynek wtórny czy pierwotny?

  Mieszkanie od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne i można je urządzić według własnych potrzeb. Czasami korzystniej jest jednak kupić lokum na rynku wtórnym, zwłaszcza że można tam znaleźć także oferty w nowym budownictwie.
 • W Warszawie warto negocjować ceny

  W Warszawie warto negocjować ceny

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, na stołecznym rynku nieruchomości wtórnych największym powodzeniem cieszą się najtańsze oferowane mieszkania. Nawet jednak one rzadko mieszczą się w limitach MdM, przez co wyczerpanie puli środków na ten rok nie miało większego wpływu na kształtowanie się rynku. Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest zatrzymanie wzrostu marż bankowych oraz utrzymujące się atrakcyjne oprocentowanie kredytów.
 • Ostatni rok dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym

  Ostatni rok dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym

  Po rekordowym roku 2015, rynek mieszkaniowy pozostanie jeszcze mocno rozgrzany do końca 2016 r. Schłodzenia koniunktury można oczekiwać na początku 2017 r. - przewidują w najnowszym raporcie E-VALUER INDEX 2016 eksperci Emmerson Evaluation.
 • Mieszkać na najwyższym poziomie

  Mieszkać na najwyższym poziomie

  Wydawać by się mogło, że piętro, na którym znajduje się mieszkanie, nie jest aż tak istotnym czynnikiem decydującym o jego wyborze, zwłaszcza jeśli chodzi o kondygnacje środkowe. W przypadku parteru i kondygnacji najwyższych sprawa nie jest już tak oczywista.
 • Nowela ustawy o programie MdM. Teraz obejmie rynek wtórny.

  Nowela ustawy o programie MdM. Teraz obejmie rynek wtórny.

  Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o pomocy państwa w kupnie pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" obejmie także rynek wtórny. Nie chciał tego rząd Ewy Kopacz, ale posłowie mieli inne zdanie.

Filmy - Rynek wtórny (4)

 • W rekordowym tempie przybywa nowych lokali mieszkalnych

  Deweloperzy nie zwalniają tempa. W ciągu ostatniego roku wystąpili o pozwolenie na budowę ponad 83 tys. mieszkań. Tylko w maju rozpoczęli budowę 8,3 tys. lokali, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Popyt też nie zwalnia, coraz więcej klientów chce w nieruchomościach ulokować posiadane oszczędności. – Po kryzysie w latach 2008-2009 branża jest silniejsza i dużo bardziej rozsądna, zarówno sami deweloperzy, jak i firmy zajmujące się generalnym wykonawstwem postępują racjonalniej – przekonuje Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński.
 • Rynek wtórny z powodu programu "Mieszkanie dla młodych" może zamrzeć

  Pośrednicy w obrocie nieruchomościami liczą się z mniejszym popytem na rynku wtórnym. Rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych wspiera tylko rynek pierwotny, co niekoniecznie jest korzystne dla klientów, bo to mieszkania z drugiej ręki są tańsze. "Mieszkanie dla młodych" (MDM) ma doprowadzić do zakupu około 130 tys. mieszkań. Łącznie dofinansowania pochłoną 3,5 mld zł. Mówi Leszek A. Hardek z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
 • Dobry moment na zakup nieruchomości

  Ceny w ostatnim czasie mocno spadły – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Dariusz Książak, prezes Emmerson Evaluation. – Sprzedający na rynku wtórnym coraz częściej dochodzą do wniosku, że nie mogą trzymać ofert w nieskończoność i stają się bardziej otwarci na negocjacje.
 • Mieszkania na rynku wtórnym nadal tanieją

  Mieszkania z drugiej ręki nadal tanieją. W porównaniu do początku roku największe obniżki nastąpiły na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem – wynika z raportu serwisu Dom.Gratka.pl. Odbicie może nastąpić pod koniec tego roku lub w pierwszym kwartale przyszłego. Sprzedaje się nieco więcej mieszkań starszych, ponad 12-letnich, czyli w blokach z wielkiej płyty i kamienicach. Komentuje Artur Osak, analityk serwisu Dom Gratka.pl.