rynek walutowy

Artykuły - Rynek walutowy (345)

 • Rynek walutowy: Nieznaczne umocnienie złotego

  Rynek walutowy: Nieznaczne umocnienie złotego

  Czwartkowy, poranny handel przynosi słabe umocnienie polskiej waluty, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się dalsza stabilizacja kursów.
 • Dolar pod presją juana

  Dolar pod presją juana

  Początek nowego tygodnia przynosi słabą passę amerykańskiego dolara. Dolar wyraźnie osłabia się w relacji do chińskiego juana - i jest na najniższym poziomie od połowy marca br.
 • Złoty najmocniejszy od połowy marca

  Złoty najmocniejszy od połowy marca

  Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie podbicia eurodolara oraz dalsze zwyżki na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 4,1151 PLN wobec dolara, 4,2402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0277 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407%.
 • Chiny bliskie wprowadzenia suwerennej cyberwaluty

  Chiny bliskie wprowadzenia suwerennej cyberwaluty

  Wielu ekspertów spodziewało się, że Chiny w odpowiedzi na amerykańskie oskarżenia o przyczynienie się do rozwoju pandemii koronawirusa, zaczną wobec USA reagować symetrycznie, oskarżając je również o "stworzenie koronawirusa" i załamanie światowej gospodarki.
 • Czasami lepiej, czasami gorzej

  Informacje o sekwencyjnym otwieraniu kluczowych stanów USA pomaga w poprawie nastrojów, ale w szerszym ujęciu rynki utrzymują niezdecydowany ruch boczny przy dużych niepewnościach wokół perspektyw gospodarczych i rozwoju pandemii (m.in. zagrożenia drugiej fali).
 • Cały świat skupiony na ropie

  Cały świat skupiony na ropie

  Rynki finansowe pozostają mocno niespokojne. Jest to obecnie powiązane głównie z sytuacją na rynku ropy naftowej.
 • Złoty w trendzie bocznym; rentowności SPW jeszcze w dół

  W najbliższym czasie kurs EUR/PLN pozostanie w trendzie bocznym - oceniają ekonomiści. W tym tygodniu rentowności SPW mogą jeszcze spadać, choć wyznaczone w kwietniu poziomy będą prawdopodobnie tegorocznymi minimami.
 • Wielki reset na światowych walutach

  Wielki reset na światowych walutach

  Prognozy Saxo Banku na II kwartał 2020 r. - jesteśmy świadkami wielkiego resetu globalnej bańki długu. Rynek walutowy odczuł już pierwsze skutki tej sytuacji przejawiające się tradycyjnie awersją do ryzyka i równoważeniem licznych pozycji spekulacyjnych. Waluty rynków wschodzących poszły ostro w dół, a pomniejsze waluty państw G10 znalazły się pod presją.
 • Funt w rękach doświadczonego kapitana

  Funt w rękach doświadczonego kapitana

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/funt-w-rekach-doswiadczonego-kapitana/
 • Waluty: Złoty negatywnym bohaterem tygodnia

  Waluty: Złoty negatywnym bohaterem tygodnia

  Utrzymywanie się awersji do ryzyka sprzyja wzrostowi EUR/PLN w kierunku 4,60 - uważają ekonomiści. Ich zdaniem, na rynku krajowych SPW będzie podwyższona zmienność, ale prognozowanie, choćby kierunku zmian, jest obarczone dużym marginesem błędu.

Filmy - Rynek walutowy (12)

 • Kiedy dolar będzie słabszy, a złoty mocniejszy?

  Amerykański dolar jest wobec złotego najdroższy od niemal dwóch lat. To się zmieni dopiero wówczas, gdy do gospodarki USA dotrą efekty światowego spowolnienia gospodarczego. Zmiany na parze walut dolar/złoty nie były duże, po dobrych danych o PKB Polski, wynoszącym 5,1 proc. w 2018 r., złoty się wzmocnił, ale zaledwie na kilka dni. Za dolara znów płacimy ponad 3,80 zł. - Z ważnych walut dolar jest najbardziej przewartościowana walutą, ale jest też najbardziej wykupioną walutą i inwestorzy będą bronić zajętych pozycji - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Trzęsienie ziemi na rynkach walut. Co się dzieje?

  Rok rozpoczął się od wyjątkowo dużych zmian kursów walut. Epicentrum trzęsienia było w Azji. Polska waluta tych zmian nie odczuła, bo wówczas świętowaliśmy. Ale złoty w tym roku nie będzie się wzmacniał. Kursy walut zaczęły szaleć, gdy większość ważnych światowych giełd była zamknięta z powodu świąt noworocznych. Rynek walutowy był w tym czasie płytki, więc łatwiej było wywołać duże zmiany. I zyskiwał japoński jen. - Azjatyckie waluty będą właśnie narażone w tym roku na dużą zmienność - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Na polskiej walucie zamieszanie na światowych rynkach nie zrobiło wrażenia. - To dobrze świadczy o złotym, ale jednak nie ma perspektyw, aby złoty się wzmacniał, na przykład wobec franka szwajcarskiego - dodaje ekspert.
 • Nerwowość na rynku walutowym. Co z kursem franka szwajcarskiego?

  W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy mocny wzrost kursu franka względem złotego. – Druga połowa sierpnia przyniosła na szczęście stabilizację sytuacji, ale na bardzo duże umocnienie złotego wobec szwajcarskiej waluty bym nie liczył – prognozuje główny ekonomista XTB dr Przemysław Kwiecień.
 • Europejska waluta, która straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Turecka lira, to waluta europejska, która w ostatnich latach poniosła największe straty. Znane są wyniki wyborów w tym kraju, wprowadzono system prezydencki i ograniczono rolę parlamentu. Jaka będzie reakcja inwestorów? - Lira długo była ulubieńcem inwestorów, ale popadła w niełaskę z powodu sporu o stopy procentowe - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Przeciwnikiem podnoszenia stóp procentowych przez bank centralny był prezydent Turcji, który jest zwycięzcą czerwcowych wyborów. Turcja oddaliła się od standardów państwa demokratycznego. A jak zareagowali na to inwestorzy?