rynek IT

Artykuły - Rynek IT (17)

 • Rynek IT będzie rosnąć dzięki dużemu zapotrzebowaniu na centra danych i chmurę

  Rynek IT będzie rosnąć dzięki dużemu zapotrzebowaniu na centra danych i chmurę

  Dynamicznie rosnący popyt na rozwiązania w chmurze i centra danych będzie napędzać rynek IT. Firmy z branży spodziewają się także rozwoju usług outsourcingowych - dziś poziom ich wykorzystania sięga 20-25 proc. Polska wciąż jest w tyle wysoko rozwiniętymi za krajami, gdzie odsetek ten wynosi 80 proc.
 • Z tym fachem nie musisz się bać zwolnienia

  Z tym fachem nie musisz się bać zwolnienia

  ​Z danych badania Antal Global Snapshot 2014, przeprowadzonego przez firmę Antal International, wynika, że 68 proc. firm planuje zatrudnić specjalistę w zakresie programowania. Taki wynik jest efektem postępującego rozwoju gospodarczego, powstawania nowych firm z obszaru IT, jak również zapotrzebowania na innowacyjne technologie oraz aplikacje. Jak pokazuje badanie, tylko 11 proc. firm zamierza zwolnić specjalistę z tej branży w najbliższych kwartałach.
 • Kto jest w stanie pokonać Google?

  Wg najnowszego raportu "Rynek IT w mediach" - nikt. Wyszukiwarkowy gigant ma niezachwianą pozycję i reputację innowatora oraz pioniera. Analiza "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" bierze pod lupę nie tylko wizerunek największych korporacji IT, ale także sprawdza pozycję mobilnych systemów operacyjnych oraz przeglądarek internetowych.
 • Polska branża IT urosła o prawie 9 proc. Małe i średnie przedsiębiorstwa napędzają rozwój

  Polska branża IT urosła o prawie 9 proc. Małe i średnie przedsiębiorstwa napędzają rozwój

  Polski rynek IT rośnie znacznie szybciej niż cała gospodarka - aż o niemal 9 proc. w 2012 r. Branża rozwija się m.in. dzięki rozwojowi małych i średnich przedsiębiorstw. Cały sektor może być warty ponad 80 mld zł, a wartość tylko największych firm według raportu Computerworld Top200 to 43,3 mld zł.
 • AB zakłada wzrost na poziomie wzrostu rynku IT

  - Grupa AB zakłada w 2011 r. wzrost co najmniej na poziomie wzrostu rynku IT. Grupa AB koncentruje się obecnie na optymalizacji procesów zarządczych i uzyskaniu synergii pomiędzy wszystkimi spółkami w grupie.
 • AB chce rosnąć jak rynek

  AB chce rosnąć co najmniej w takim tempie jak rynek IT. Zarząd spółki na razie nie podjął decyzji odnośnie potencjalnych inwstycji w bieżącym roku obrotowym i rekomendacji o podziale zysku za rok obrotowy 2009/10 - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.
 • PMR: Rynek IT wychodzi z kryzysu

  Polski rynek teleinformatyczny wychodzi z kryzysu. Jego wartość wzrośnie w 2010 r. o ponad 3 proc. do ok. 25 mld zł - prognozuje firma analityczna PMR. Eksperci szacują, że w 2011 r. możliwy jest wzrost dwucyfrowy.
 • AB chce rosnąć

  Grupa AB zakłada, że w 2010 r. będzie rosła w takim tempie jak rynek IT. Przedstawiciele AB są zadowoleni z rezultatów pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku.
 • Nowe polskie dowody osobiste mogą wstrząsnąć rynkiem IT

  Nowe polskie dowody osobiste mogą wstrząsnąć rynkiem IT

  1 stycznia 2011 w Polsce rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z mikroprocesorem. Zamówienia z Polski mogą wstrząsnąć światowym rynkiem kart chipowych, będących blankietem nowych dowodów - informuje "Puls Biznesu".
 • Polski rynek IT straci 15 procent

  Według prognoz biura badawczo-analitycznego DiS spadek wartości polskiego rynku IT wyniesie w 2009 roku 14,9 proc. - poinformowało biuro w komunikacie prasowym.

Filmy - Rynek IT (2)

 • Rynek kandydata już nie tylko w sektorze IT

  Obecnie jednym z lepiej rozwijających się sektorów w Polsce jest branża SSC/BPO. Firmy z tego sektora – centra usług wspólnych, zajmujące się m.in. obsługą księgową, informatyczną czy obsługą klienta – cały czas tworzą nowe miejsca pracy (w samym ubiegłym roku 32 tys.).
 • Rynek IT będzie rósł dzięki dużemu zapotrzebowaniu na centra danych i chmurę

  Dynamicznie rosnący popyt na rozwiązania w chmurze i centra danych będzie napędzał rynek IT. Firmy z branży spodziewają się także rozwoju usług outsourcingowych – dziś poziom ich wykorzystania sięga 20–25 proc. Polska ma wciąż jest w tyle wysoko rozwiniętymi za krajami, gdzie odsetek ten wynosi 80 proc. – Potencjał wzrostu rynku, szczególnie w części dotyczącej centrów danych, można rozpatrywać w dwóch płaszczyznach – mówi Tadeusz Czichon, prezes zarządu ATM SA, operatora centrów danych. – Pierwszą jest ogólny wzrost zapotrzebowania na centra danych i cloud, drugą – nadrabianie pewnych zaległości, które ma Polska w stosunku do krajów o bardziej rozwiniętym sposobie korzystania z usług IT.