menway - ryby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ryby (zwierzęta) ,

Artykuły - Ryby (6)

 • Salpa. Przeźroczyste stworzenie nie z tego świata

  Salpa. Przeźroczyste stworzenie nie z tego świata

  Mówi się, że oceany znajdujące się na Ziemi są bardziej tajemnicze i niedostępne niż Księżyc. Jednym z powodów potwierdzających tę tezę są salpy – niesamowite zwierzęta z gromady sprzągli, które swoim wyglądem przyciągają i fascynują tłumy.
 • Ryby rodem z horroru. Czy potrafią zabić człowieka?

  Ryby rodem z horroru. Czy potrafią zabić człowieka?

  Piranie nie mają dobrej opinii. Uchodzą za drapieżne ryby, które potrafią nawet atakować ludzi. Czy to jednak jest prawdą? Jak się okazuje, wcale nie. A złą opinię w dużej mierze zawdzięczają... horrorom.
 • Comfort food - czym to się je?

  Comfort food - czym to się je?

  Aż jedna na trzy osoby uważa pracę za najbardziej stresujący element życia. Sposobem na uspokojenie nerwów i złagodzenia stresów jest zdrowa dieta - podkreślają specjaliści.
 • Antidotum na fast foody

  Antidotum na fast foody

  Olej z ryb może zminimalizować szkodliwy wpływ śmieciowego jedzenia na nasz organizm, również na mózg - wynika z najnowszych badań. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega-3 nie tylko wspomagają odchudzanie, ale i usprawniają procesy myślenia
 • Ryby i kakao lekiem na jesienne dolegliwości

  Ryby i kakao lekiem na jesienne dolegliwości

  Jesienią słońce nas nie rozpieszcza, dni są coraz krótsze i bardziej pochmurne, a my coraz bardziej apatyczni i podatni na przeziębienia. Czającej się pod parasolem grypie i depresji można jednak zapobiec dzięki odpowiedniej diecie. Jakiej? Ryby i kakao, które zawierają witaminę D.
 • Święta: Smacznie i ekologicznie

  Święta: Smacznie i ekologicznie

  Święta mogą być ekologiczne: Wybierajmy więc żywe choinki, ryby niezagrożone wyginięciem i prezenty pakowane w materiały z odzysku.