ryby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ryby (zwierzęta) ,

Artykuły - Ryby (332)

 • Warto przyjmować tran w trakcie ciąży. Dlaczego?

  Warto przyjmować tran w trakcie ciąży. Dlaczego?

  Codzienne przyjmowanie kapsułek z tranem podczas ciąży i pierwszych kilku miesięcy karmienia piersią może zmniejszyć ryzyko alergii pokarmowych u dziecka.
 • Polska największym importerem norweskiego łososia

  Polska największym importerem norweskiego łososia

  W 2017 roku Polska była najważniejszym odbiorcą norweskiego łososia. Na nasz rynek trafiło w ubiegłym roku 132 tysiące ton tej ryby, wynika z raportu Norweskiej Rady ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza.
 • Jaka ryba na obiad?

  Jaka ryba na obiad?

  Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat poławiane ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów świata, a tym samym ze sklepów i naszych stołów. Kto może to zmienić i jak?
 • Dzieci powinny jeść ryby

  Dzieci powinny jeść ryby

  Konsumpcja ryb sprzyja osiąganiu wyższych wyników na skali inteligencji przez dzieci w wieku szkolnym. Efekt ten związany jest prawdopodobnie z lepszą jakością snu – twierdzą badacze z Uniwersytetu Pensylwanii (USA).
 • UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość ryb, owoców morza i przetworów z nich * Dopatrzyła się nieprawidłowości w ponad 70 proc. sklepów i hurtowni * Najwięcej zastrzeżeń kontrolerzy mieli do ryb mrożonych.
 • Odkryto nowy gatunek samogłowa - może ważyć nawet dwie tony

  Odkryto nowy gatunek samogłowa - może ważyć nawet dwie tony

  Naukowcy potrzebowali czterech lat, aby znaleźć nowy gatunek największej ryby kostnoszkieletowej na świecie. Niektóre okazy samogłowów mogą ważyć nawet dwie tony!
 • Zdrów jak ryba?

  Zdrów jak ryba?

  Lekarze i dietetycy zalecają, byśmy jedli ryby jak najczęściej.
 • Wakacyjna ryba

  Wakacyjna ryba

  ​Liczysz, że nad morzem zjesz dobrą i świeżą rybę? Wbrew krążącym po sieci opiniom jest to możliwe. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba pozostać czujnym. Zwłaszcza, że ryby są zdrowe i polecane dla dzieci. Na co zatem zwracać uwagę?
 • Centra sprzedaży ryb nie poprawiły konkurencyjności

  Centra sprzedaży ryb nie poprawiły konkurencyjności

  Centra pierwszej sprzedaży ryb pozytywnie wpłynęły na rozwój portów i przystani morskich, ale ich wpływ na poprawę konkurencyjności sektora rybackiego był niewielki - wynika z opublikowanej ostatnio informacji Najwyższej Izby Kontroli (NIK).
 • Jak wybrać dobrego karpia?

  Jak wybrać dobrego karpia?

  Karp - król bożonarodzeniowego stołu, bez którego niejeden Polak nie wyobraża sobie wigilijnej kolacji. By zapobiec świątecznej tragedii, warto zaopatrzyć się w rybę ze sprawdzonego źródła. Sekret jego wyjątkowego smaku zależy bowiem od warunków jego hodowli.

Filmy - Ryby (33)

 • Zupa z pstrągiem - szybki przepis

  Zupa rybna to proste, wyborne danie, które nie tylko doskonale smakuje, ale również pozwala nam zaoszczędzić - gotowana z tych części ryby, której nie wykorzystujemy do innych, głównych dań, sprawia, że nic się nie zmarnuje! Ostatnio coraz chętniej przygotowujemy zupy z konkretnych ryb, dzięki czemu wydobywamy doskonały, nietypowy smak każdego rodzaju ryb. Tym razem mamy dla was przepis na zupę z pstrągiem - będziecie zaskoczeni, jak pyszna może być zupa rybna tego rodzaju. Przepis jest banalnie prosty!
 • Niezawodne sposoby na niemiłe zapachy

  Pyszne i zdrowe potrawy mają czasem jeden minus – niemiły zapach, jaki po sobie pozostawiają. Na przykład czosnek jest znaną aromatyczną pułapką. Guma do żucia to rozwiązanie tylko na kilkanaście minut, ale są inne sposoby, które pozwolą cieszyć się smakiem potraw i szybko zapomnieć o ich mocnym zapachu.
 • Jak zrobić szubę – sałatkę śledziową pod futrem?

  Czym jest szuba, sałatka śledziowa? To niezwykle smaczne danie prosto ze wschodu, dosłownie oznacza „śledź pod futrem”. Szuba wygląda bardzo efektownie i równie dobrze smakuje. Tę sałatkę śledziową powinno się przyrządzać warstwami, by nie utraciła swojego efektu wizualnego. Chcesz zaskoczyć czymś gości? Sałatka śledziowa szuba to doskonały sposób!
 • Wyborne świąteczne śledzie z żurawiną

  Nie masz pomysłu na świąteczne śledzie? Przyrządź je z żurawiną! Świąteczne śledzie z żurawiną są banalnie proste do zrobienia, a smakują rewelacyjnie. Kwaskowatość owoców przełamuje ostry smak ryby. Podawaj je z chlebem i innymi potrawami z wigilijnego stołu. Dowiedz się, jak zrobić doskonałe świąteczne śledzie z żurawiną.