ryby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ryby (zwierzęta) ,

Artykuły - Ryby (228)

Filmy - Ryby (40)

 • Można się zatruć. Lepiej wybrać inne ryby

  Ryby to samo zdrowie i wspaniały smak. Jednak niektórych gatunków ryb lepiej unikać, ponieważ mogą nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Na przykład śmiertelnie trująca ryba fugu, specjał japońskiej kuchni. Wnętrzności ryby zwierają silną truciznę. Z powodu zatruć tym przysmakiem umiera rocznie nawet kilkanaście osób.
 • Rybna kuchnia Bartosza Liska

  W kuchni programu Bartosz Lisek pokazał w jaki sposób przygotować pyszne dania rybne. Szef kuchni zdradził swoje sposoby na najlepsze krewetki oraz przepis na prostą rybę w papilocie. Jak wyszło? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy ryby są zdrowe?

  W studiu „Dzień Dobry Wakacje” Olin Gutowski, który jest pasjonatem wędkarstwa, rozmawiał z prowadzącymi o tym, które ryby warto spożywać. Po jakie gatunki najlepiej sięgać, a których lepiej unikać? – Ostatnie badania wskazują, że łosoś jest jednym z najbardziej toksycznych pokarmów, jakie możemy przyjąć – powiedział wędkarz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Szpinak, ryby i pomarańcze jedzone w nadmiarze mogą szkodzić! Dlaczego?

  Jeśli w naszej diecie znajdzie się nadmiar pewnych składników, organizm może zacząć się buntować. Białko pełni bardzo ważną rolę, ale jego zbyt duża ilość może spowodować przykre dolegliwości. Pogarsza się nastrój, nerki zaczynają gorzej pracować, powstają kłopoty z przewodem pokarmowym, oddech jest nieprzyjemny. Również nadmiar błonnika nam szkodzi. Uważajmy też na szpinak. Zbyt duże jego ilości mogą doprowadzić do kamicy szczawianowej. Nadmiar pomidora natomiast może spowodować refluks. Takie same skutki może mieć jedzenie zbyt wielu pomarańczy. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.