rybacy

Artykuły - Rybacy (79)

 • Zakaz połowu dorsza na wschodnim Bałtyku

  Zakaz połowu dorsza na wschodnim Bałtyku

  Wciąż będzie obowiązywać zakaz połowu dorsza na wschodnim Bałtyku. Dorsz atlantycki we wschodniej części Morza Bałtyckiego jest jedną z najcenniejszych ryb stanowiących źródło utrzymania wielu rybaków. Ministrowie zdecydowali również o ograniczeniu połowów śledzi na Bałtyku.
 • Strajk rybaków z Zatoki Gdańskiej

  ​50 jednostek rybackich wypłynęło z portu w Helu i zacumowało w Gdyni w ramach protestu. Rybakom nie podobają się nowe przepisy, jakie chce wprowadzić Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
 • Rybacy dostali wyższe kwoty połowowe

  Rybacy dostali wyższe kwoty połowowe

  Polscy rybacy będą mogli odłowić więcej śledzi na Zalewie Wiślanym. Masowe połowy śledzi zaczynają się wczesną wiosną. W ubiegłym roku za 1 kg śledzi w hurcie płacono jedynie 1,2 zł.
 • Dramatyczna sytuacja naszego węgorza

  Dramatyczna sytuacja naszego węgorza

  Naukowcy chcą odtworzyć populację węgorza która w ostatnich latach dramatycznie spadła. Jeszcze w latach 70. czy 80. XX wieku tylko na Zalewie Wiślanym odławiano 350 ton ryby tego gatunku.
 • Europosłowie zreformowali wspólną politykę rybołówstwa

  Europosłowie zreformowali wspólną politykę rybołówstwa

  Parlament Europejski dokonał w tym tygodniu gruntownej reformy unijnej polityki rybołówstwa, zakazującej wyrzucania przez rybaków części połowów z powrotem do morza, a także przeławiania.
 • Rybacy protestowali ws. połowów dorsza

  Ponad 100 rybackich jednostek brało w poniedziałek udział w proteście przeciwko polityce połowowej Unii Europejskiej, której efektem, według rybaków, jest ekologiczna katastrofa w stadach bałtyckiego dorsza.
 • Rybacy twierdzą nasz dorsz jest niedożywiony

  Rybacy twierdzą nasz dorsz jest niedożywiony

  Rybacy twierdzą, że dorsz bałtycki jest niedożywiony, bo brakuje w polskim morzu ryb, którymi się żywi. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że podejmuje działania, które mają rozwiązać ten problem.
 • Komisja Europejska będzie wspierać hodowle ryb w sztucznych zbiornikach. To szansa dla Polski

  Komisja Europejska będzie wspierać hodowle ryb w sztucznych zbiornikach. To szansa dla Polski

  Kondycja Bałtyku pod względem zasobów naturalnych jest dobra, ale nie na tyle, żeby rozbudowywać narodową flotę rybacką - ocenia Tomasz Nawrocki, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 • Rybacy znaleźli amerykańskiego drona

  Filipińscy rybacy znaleźli amerykański samolot bezzałogowy w okolicach wyspy Masbate, w środkowej części kraju - poinformował w poniedziałek rzecznik armii Filipin. O znalezisku powiadomiono już ambasadę USA w Manili.
 • Polsce grożą masowe odłowy ryb!

  Polsce grożą masowe odłowy ryb!

  Wędkarze z powiatu piskiego chcą takiej zmiany prawa, która zabroni prowadzenia gospodarki rybackiej na wodach śródlądowych, w tym na mazurskich jeziorach. Uważają, że oddanie jezior do wyłącznej dyspozycji wędkarzy przedłuży na Mazurach sezon turystyczny.

Filmy - Rybacy (5)

 • Przyszłość tuńczyków z Filipin

  Na całym świecie komercyjne floty rybackie opróżniają morza. To katastrofa ekologiczna, która zagraża również istnieniu lokalnych rybaków. Na Filipinach rybacy walczą o łowiska i przyszłość swoich rodzin.
 • Misja ratownicza. Wskoczył do wody, by uwolnić humbaka

  Mężczyzna wykazał się niezwykłą odwagą i wskoczył do wody, by uratować z sieci humbaka. Akcja ratownicza trwała około trzech godzin.
 • Grupa rybaków uratowała uwięzionego w sieci

  Grupa australijskich rybaków uratowała rekina, który zaplątany w sieci dotarł aż na plażę.
 • Komisja Europejska będzie wspierać hodowle ryb w sztucznych zbiornikach

  Kondycja Bałtyku pod względem zasobów naturalnych jest dobra, ale nie na tyle, żeby rozbudowywać narodową flotę rybacką – ocenia Tomasz Nawrocki, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podkreśla przy tym, że Komisja Europejska dostrzega bariery w rozbudowie floty rybackiej na poszczególnych akwenach. Dlatego Bruksela stawia obecnie na rozwój akwakultury w poszczególnych krajach, czyli na hodowlę ryb skoncentrowaną w zamkniętych obiektach.