rudzielcy

Artykuły - Rudzielcy (2)

 • Czternaście zaskakujących faktów o rudowłosych

  Czternaście zaskakujących faktów o rudowłosych

  Jedni (głównie mężczyźni) uważają je za niezwykle uwodzicielskie i seksowne. Inni, mówią krótko: “ruda, znaczy wredna”. Tymczasem posiadaczki naturalnie rudych włosów to prawdziwy naukowy fenomen: nie siwieją, częściej uprawiają seks, a podczas operacji wymagają większej dawki znieczulenia. Oto czternaście naprawdę zaskakujących (i zupełnie niestereotypowych) faktów o rudych kobietach.
 • Najseksowniejszy rudzielec świata?

  Najseksowniejszy rudzielec świata?

  Daily Mirror nazwał ją czwartym najseksowniejszym rudzielcem świata, Terry Gilliam cudną lalką z porcelany, a Vogue mianował twarzą roku. Trzy lata po "Parnassusie" supermodelka Lily Cole powraca na duży ekran w mrocznym i emanującym erotyzmem horrorze "Internat".

Filmy - Rudzielcy (1)

 • Rude włosy: Powód do dumy czy przekleństwo?

  Są tacy, którzy uwielbiają ten typ urody. Inni go nie znoszą. Jedno jest pewne: obok rudzielca nie można przejść obojętnie! Na co dzień wyróżniają się oni z tłumu szatynów płynącego przez ulice. I tylko raz do roku, podczas Festiwalu Rudzielców organizowanego w holenderskiej Bredzie, rudowłose osoby mogą poczuć się... zwyczajnie. Ten niezwykły zlot odbywa się nieprzerwanie od 2005 r. i przyciąga tysiące rudzielców z całego świata. Niech was jednak nie zmylą pozory. Chociaż spacerując po ulicach Bredy można odnieść wrażenie, że rudzielcy rządzą światem, to jest dokładnie na odwrót. Na całym świecie liczba osób o tym kolorze włosów maleje z roku na rok. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że rudzi to ginący gatunek. Prawa genetyki są bowiem nieubłagane: by na świat mogło przyjść rude dziecko, zarówno matka, jak i ojciec muszą być nosicielami "genu rudości". A o to coraz trudniej.