Ruch Autonomii Śląska

Synonimy:
RAŚ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ruch Autonomii Śląska (9)

 • RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  Katowicki IPN nie zajmie się doniesieniem Adama Słomki, który zarzuca działaczom Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) używanie sformułowania "polskie obozy śmierci", w odniesieniu do obozów zarządzanych po II wojnie światowej przez komunistyczne władze.
 • Marsz Autonomii na Śląsku: "Autonomia to normalność"

  Ok. 1,5 tys. zwolenników autonomii Górnego Śląska dziesiąty raz przeszło w sobotę ulicami Katowic w Marszu Autonomii, organizowanym przez Ruch Autonomii Śląska (RAŚ). Jego liderzy przekonywali, że - zgodnie z tegorocznym hasłem - "autonomia to normalność".
 • RAŚ chce powołania nowego zarządu województwa

  Ruch Autonomii Śląska chce powołania nowego zarządu woj. śląskiego z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów w sejmiku. Według działaczy RAŚ to jedyny sposób na przełamanie impasu w sejmiku, w którym koalicja PO-PSL i opozycja mają po tyle samo głosów.
 • Ok. 4 tys. osób wzięło udział w VII Marszu Autonomii

  Ok. 4 tys. osób wzięło udział w VII Marszu Autonomii

  Ok. 4 tys. osób wzięło udział w sobotę w Katowicach w VII Marszu Autonomii oraz III Dniu Górnośląskim zorganizowanych przez Ruch Autonomii Śląska (RAŚ), który jest zwolennikiem odzyskania przedwojennej autonomii Górnego Śląska w nowoczesnej formie.
 • Jerzy Gorzelik zrezygnował z funkcji członka zarządu woj. śląskiego

  Przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik zrezygnował w poniedziałek z funkcji członka zarządu woj. śląskiego. Poinformował o tym podczas sesji sejmiku tego regionu.
 • Sąd apelacyjny: Napieralski nie musi przepraszać RAŚ

  Sąd apelacyjny: Napieralski nie musi przepraszać RAŚ

  Były szef SLD Grzegorz Napieralski nie musi przepraszać Ruchu Autonomii Śląska za sugestię, że dąży on do oderwania Śląska od Polski - orzekł w czwartek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Ruch Autonomii Śląska zorganizuje trzecie prareferendum

  Ruch Autonomii Śląska zorganizuje w niedzielę trzecie sondażowe prareferendum, w którym mieszkańcy woj. śląskiego, będą mogli opowiedzieć się za lub przeciw przywróceniu autonomii Górnego Śląska. Urny pojawią się w trzech sołectwach gminy Świerklany.
 • Większość uczestników prareferendum za autonomią Śląska

  Większość uczestników prareferendum za autonomią Śląska

  Ponad 1,3 tys. osób wzięło w niedzielę udział w sondażowym prareferendum w sprawie przywrócenia autonomii Górnego Śląska, zorganizowanym w Lędzinach i Imielinie przez Ruch Autonomii Śląska (RAŚ). Ideę autonomii poparło ponad 98 proc. głosujących.
 • Prareferendum nt. przywrócenia autonomii dla Górnego Śląska

  W Lędzinach i Imielinie w pow. bieruńsko-lędzińskim na Śląsku w południe rozpoczęło się sondażowe prareferendum ws. przywrócenia autonomii Górnego Śląska. Głosowaniu nie sprzyja padający deszcz i silny wiatr. Frekwencja, jak dotąd, jest niewielka.