Film - RPA

Synonimy:
Republika Południowej Afryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RPA (22)

 • "Piękno": Wstyd i głód

  "Piękno": Wstyd i głód

  Drugi film Olivera Hermanusa, zrealizowany w koprodukcji Francja-Niemcy-RPA, to opowieść o życiu zbudowanym na kłamstwie. Opowieść duszna, drażniąca, ale i na swój sposób delikatna.
 • Wycinek z "Żywotu świętego"

  Wycinek z "Żywotu świętego"

  "Invictus Niepokonany", ("Invictus"), reż. Clint Eastwood, USA 2009, dystrybutor Galapagos Films, premiera DVD i Blu-ray 24 września 2010 roku.
 • RPA, Czechow i konie

  RPA, Czechow i konie

  Prawie 200 filmów z całego świata, w różnych cyklach tematycznych, będą mogli obejrzeć widzowie 11. edycji Letniej Akademii Filmowej. Festiwal rozpocznie się w piątek w Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie.
 • Mundial: Rekordowy finał!

  Mundial: Rekordowy finał!

  Telewizja Polska tegoroczne wakacje już może zaliczyć do udanych, głównie dzięki piłkarskim mistrzostwom świata RPA. Mundial na antenach publicznego nadawcy (TVP1, TVP2, TVP Sport) oglądało średnio 3,3 mln widzów, a prawdziwym hitem okazał się mecz finałowy - ponad 8,8 mln odbiorców.
 • Filmowa wizja futbolu

  Filmowa wizja futbolu

  Piłka nożna dominuje w ostatnim czasie na ekranach polskich telewizorów. Dzięki mundialowi w RPA na konto TVP, wpłynęły już miliony złotych. Fenomen tej dyscypliny sportu starają się też czasem wykorzystywać także filmowcy. Oto kilka najbardziej spektakularnych prób zmierzenia się z tematem.
 • Mundial: Kogo oglądają Polacy?

  Mundial: Kogo oglądają Polacy?

  TVP transmitowała wszystkie 16 spotkań pierwszej serii rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w RPA. Największą popularnością cieszył się jak dotąd wtorkowy mecz Brazylia-Korea Północna, emitowany na antenie TVP1 o godz. 20:30, który oglądało średnio 4,6 mln widzów przy udziale w rynku na poziomie 33,26 proc.
 • Francja: Mundial bez wuwuzeli

  Francja: Mundial bez wuwuzeli

  Telewizja Canal+ we Francji oferuje transmisje z meczów piłkarskich mistrzostw świata w RPA bez charakterystycznego hałasu używanych przez afrykańskich kibiców trąbek wuwuzela - informuje agencja AP z Paryża.
 • Travolta dopinguje Australijczyków

  Travolta dopinguje Australijczyków

  Przygotowujący się po raz kolejny do roli ojca John Travolta zabrał swoją ciężarną żonę Kelly Preston i ich córkę Ellę do RPA, aby cała rodzina mogła obejrzeć ceremonię otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej, która odbyła się 10 czerwca w słynnej dzielnicy Soweto w Johannesburgu.
 • Komu kibicuje Lubaszenko?

  Komu kibicuje Lubaszenko?

  Popularny aktor i reżyser filmowy Olaf Lubaszenko ze względu na brak Polaków na tegorocznym mundialu w RPA, będzie trzymał kciuki za piłkarzy Słowacji. Marzy jednak o finale Argentyna - Anglia.
 • "Nazywam się Bauer, Jack Bauer"

  "Nazywam się Bauer, Jack Bauer"

  "Nazywam się Bauer, Jack Bauer" - mógłby o sobie mówić bohater serialu "24 godziny", który niczym James Bond rozprawia się z przeciwnikami i ratuje Stany Zjednoczone przed atakami terrorystów. Na ile Kiefer Sutherland identyfikuje się z graną przez sobie postacią Jacka Bauera, dowiemy się z lektury wywiadu, dotyczącego m.in. siódmego sezonu serialu.