Biznes - RPA

Synonimy:
Republika Południowej Afryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RPA (44)

 • Polska chce zwiększyć eksport żywności do RPA

  Polska chce zwiększyć eksport żywności do RPA

  Polska jest zainteresowana zwiększeniem eksportu żywności do Republiki Południowej Afryki - powiedział dziennikarzom w poniedziałek minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Wyjaśnił, że nasz kraj chce sprzedawać na ten rynek kurczaki, wieprzowinę, mleko w proszku i słodycze.
 • Będzie bardzo gorąco na południu

  Będzie bardzo gorąco na południu

  Anglo American Platinum Limited (Amplats) chce zwolnić 6000 osób w swoich kopalniach w RPA. W zeszłym roku doszło w nich do gwałtownych i tragicznych zamieszek. Firma chce oszczędzić 2,3 mld randów (256 mln dolarów).
 • 40 proc. ludności świata wyrwie się z kleszczy Zachodu

  40 proc. ludności świata wyrwie się z kleszczy Zachodu

  Grupa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) porozumiała się wprawdzie we wtorek w sprawie utworzenia banku rozwoju, ale w środę podczas szczytu w Durbanie przywódcy tych krajów nie zdołali uzgodnić wspólnej konkretnej wizji tego projektu.
 • Zwolniono 12 000 ludzi. To kara za strajk

  Zwolniono 12 000 ludzi. To kara za strajk

  Anglo American Platinum (Amplats) - największy producent platyny na świecie - zwolnił w RPA aż 12 000 pracowników. To kara za udział w strajku na tle płacowym.
 • RPA: Górnicza rewolucja w kopalniach platyny

  RPA: Górnicza rewolucja w kopalniach platyny

  Trwające od miesiąca w RPA strajki górników obejmują wciąż nowe kopalnie, zagrażają gospodarce kraju i monopolowi władzy Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC), partii Nelsona Mandeli, która przewodziła walce z apartheidem.
 • PKN ORLEN S.A. podpisał ze Star Oil FZE umowę na dostawy ropy naftowej do Unipetrol RPA

  Raport bieżący nr 99/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.") informuje, że 20 czerwca 2011 roku PKN ORLEN S.A. zawarł umowę typu spot ze Star Oil FZE, United Arab Emirates ("Star Oil") na dostawę w lipcu 2011 roku rurociągiem "Przyjaźń" do Unipetrol RPA, s.r.o. ropy naftowej REBCO. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi około 85 mln USD (czyli oko
 • MFW: Będzie wojna o Europejczyka?

  MFW: Będzie wojna o Europejczyka?

  Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA, kraje tworzące tzw. grupę Brics w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, domagają się nowej procedury wyboru szefa MFW i odejścia o tradycji powoływania na to stanowisko Europejczyka.
 • PKN ORLEN S.A. podpisał ze Star Oil FZE umowę na dostawy ropy naftowej do Unipetrol RPA

  Raport bieżący nr 140/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.") informuje, że 19 sierpnia 2010 roku PKN ORLEN S.A. zawarł umowę typu spot ze Star Oil FZE, United Arab Emirates ("Star Oil FZE") na dostawę ropy naftowej do Unipetrol RPA, s.r.o. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi około 56 milionów USD (czyli ok. 173 miliony PLN wg kursu średniego Narodowego
 • Czy Euro 2012 pomoże Polsce?

  Czy Euro 2012 pomoże Polsce?

  Ogłoszenie decyzji o przyznaniu Polsce i Ukrainie prawa do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku wywołało niezwykle pozytywne emocje.
 • Wielkie mundialowe emocje za wielkie pieniądze

  Wielkie mundialowe emocje za wielkie pieniądze

  FIFA broni swojej decyzji o organizacji mistrzostw świata w RPA i płaci hojniej niż zwykle. Po rozliczeniu kosztów i wpływów z tegorocznego mundialu na jej kontach zostanie ok. 800 mln euro. Rachunek był prosty. Wpływy ze sprzedaży praw do transmisji i gadżetów z logo imprezy to ok. 2,3 mld euro. Na dofinansowanie imprezy trzeba przeznaczyć ok. 1,5 mld euro. Reszta to zysk. Od miesięcy mnożą się jednak wątpliwości, czy to się uda.