Fakty - RPA

Synonimy:
Republika Południowej Afryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RPA (126)

 • RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  W wieku 81 lat zmarła w poniedziałek Winnie Madikizela-Mandela - była żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli.
 • ​RPA: 950 górników uwięzionych w kopalni złota

  Dramat w Republice Południowej Afryki. Około tysiąc górników utknęło pod ziemią po awarii zasilania w kopalni złota niedaleko Welkom. 65 udało się już uratować - informuje AFP.
 • Południowoafrykański TK orzekł w sprawie prezydenta Zumy

  Południowoafrykański TK orzekł w sprawie prezydenta Zumy

  Trybunał Konstytucyjny RPA orzekł w piątek, że południowoafrykański parlament nie wypełnił swoich obowiązków w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta kraju Jacoba Zumy i pociągnięcia go do odpowiedzialności za malwersacje finansowe.
 • Prezydent RPA usłyszy 783 zarzutów korupcyjnych?

  Prezydent RPA usłyszy 783 zarzutów korupcyjnych?

  Najwyższy Sąd Apelacyjny w RPA podtrzymał w piątek decyzję Sądu Najwyższego o ponownym postawieniu setek zarzutów korupcyjnych prezydentowi RPA Jacobowi Zumie. Decyzja o postawieniu Zumy w stan oskarżenia pozostaje w gestii prokuratury krajowej.
 • Bijatyka w parlamencie RPA

  Bijatyka w parlamencie RPA

  Członkowie skrajnie lewicowej partii opozycyjnej w RPA wielokrotnie przerywali w czwartek prezydentowi Jacobowi Zumie doroczne orędzie do narodu, wygłaszane w parlamencie. Według nich Zuma nie powinien sprawować urzędu. W parlamencie doszło do bijatyki.
 • Nietypowy projekt w RPA: Stypendium pod specjalnym warunkiem

  Nietypowy projekt w RPA: Stypendium pod specjalnym warunkiem

  Mieszkanki Republiki Południowej Afryki, których nie stać na studia ale chcą pójść do college’u, mogą skorzystać z rządowej pomocy. Warunkiem przyznania specjalnego stypendium są dobre wyniki w szkole lub… bycie dziewicą.
 • ​RPA: Ośmiu policjantów winnych morderstwa

  ​RPA: Ośmiu policjantów winnych morderstwa

  Proces w Pretorii poruszył opinię publiczną i dowiódł wyjątkowej brutalności policji w RPA.
 • Zaczepił się nogą o pas bezpieczeństwa. 4-latek nie żyje

  Zaczepił się nogą o pas bezpieczeństwa. 4-latek nie żyje

  4-latek został zamordowany przez trzech mężczyzn, którzy porwali samochód, gdzie znajdowało się dziecko. Chłopiec starając się wydostać, zaczepił się nogą o pas bezpieczeństwa. Wypadł przez drzwi w momencie, gdy przestępcy rozpoczęli ucieczkę - o sprawie informuje AFP.
 • RPA: Górnicy uwięzieni w opuszczonej kopalni złota

  RPA: Górnicy uwięzieni w opuszczonej kopalni złota

  Zakończono akcję ratunkową w nieczynnej kopalni złota na przedmieściach Johannesburga w RPA. Udało się uratować 11 górników, którzy od razu po wyjściu na powierzchnię zostali aresztowani za nielegalne wydobycie. Wcześniej agencja Reutera informowała o 12 uratowanych.
 • RPA: Ponad 200 górników uwięzionych w opuszczonej kopalni

  Ratownicy z RPA próbują dotrzeć do ponad 200 górników, którzy zostali uwięzieni w opuszczonej kopalni złota na wschód od Johannesburga, gdzie pracowali nielegalnie - poinformował rzecznik służb ratunkowych.

Filmy - RPA (1)