rozwodnicy

Artykuły - Rozwodnicy (8)

 • Single, rozwodnicy, wdowcy. Jak radzą sobie na rynku pracy?

  Single, rozwodnicy, wdowcy. Jak radzą sobie na rynku pracy?

  Czy stan cywilny ma wpływ na sytuację danej osoby na rynku pracy? Ze statystyk pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wynika, że w najlepszej sytuacji znajdują się osoby będące w związkach małżeńskich.
 • Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Kościół otworzy się na homoseksualistów i rozwodników?

  Podczas pierwszego tygodnia synodu biskupów w Watykanie omawiano kwestię uznania i otwarcia wobec osób homoseksualnych. W ogłoszonym przez Watykan pierwszym podsumowaniu obrad zgromadzenia biskupów na temat rodziny podkreślono, że w trakcie dyskusji wyrażono potrzebę podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich".
 • SN: Rozwodnicy dzielą się dopłatami unijnymi

  SN: Rozwodnicy dzielą się dopłatami unijnymi

  Małżonkowie muszą podzielić się dopłatami unijnymi do gospodarstwa rolnego, otrzymanymi już po rozwodzie, a przed podziałem majątku - wynika z piątkowego postanowienia Sądu Najwyższego. O tym, w jakiej części przypadną im te dopłaty, decyduje zawsze sąd.
 • Watykan: Rozwiedzeni nadal nie mogą przystępować do komunii

  Watykan: Rozwiedzeni nadal nie mogą przystępować do komunii

  Nie zmienił się stosunek Kościoła katolickiego do rozwiedzionych, którzy wstąpili w nowy związek (tzw. niesakramentalny): nie mogą przystępować do komunii.
 • "Rzeczpospolita": Synod zajmie się rodziną. Komunia dla rozwodników?

  "Rzeczpospolita": Synod zajmie się rodziną. Komunia dla rozwodników?

  Papież Franciszek zwołał nadzwyczajny synod poświęcony duszpasterstwu rodzin w dniach 5–19 października 2014 r. Pojawiły się spekulacje, że jednym z owoców obrad będzie dopuszczenie rozwodników do komunii - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".
 • Rozwodnicy na Swoim, czyli grzechy główne programu RnS

  Rozwodnicy na Swoim, czyli grzechy główne programu RnS

  Kilkanaście miesięcy trwały prace rządu nad zmianami w ustawie z 2006 roku dotyczącej dopłat do kredytów, znanych na rynku jako Rodzina na Swoim (RnS). Mając na względzie ogrom pracy i czasu naszych parlamentarzystów poświęconych tej kwestii, w tym spotkań sejmowych komisji, podkomisji, konsultacji prawnych, itp. można by się spodziewać, że nowa wersja programu budżetowych dopłat do kredytów będzie pozbawiona wad poprzedniej. Czy ten ambitny cel udało się osiągnąć? Nie do końca...
 • Imprezy dla rozwodników

  Po modzie na wieczorki panieńskie i kawalerskie, przyszła do Polski moda na... imprezy rozwodowe. Pierwsze tego typu party zaczął organizować jeden z krakowskich klubów - informuje "Gazeta Krakowska".
 • Rozwodnicy Blanchett i Spacey

  Rozwodnicy Blanchett i Spacey

  Cate Blanchett ("Elizabeth", "Utalentowany pan Ripley") wystąpi wraz z Kevinem Spacey'em ("Podejrzani", "American Beauty") w filmie "The Shipping News". Mówiąc dokładniej bohaterowie grani przez znanych aktorów zagrają parę rozwodników. Obraz wyreżyseruje Lasse Hallstrom ("Co gryzie Gilberta Grape'a", "Chocolat").