rozszerzanie diety

Artykuły - Rozszerzanie diety (18)

 • Standardy żywienia niemowląt 2021. Nowe wytyczne i zalecenia

  Standardy żywienia niemowląt 2021. Nowe wytyczne i zalecenia

  Najnowsze wytyczne dotyczące żywienia niemowląt zostały opracowane w 2021 roku przez ekspertów z Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia dzieci. Jakie obecnie obowiązują zasady żywienia zdrowych niemowląt? O czym trzeba wiedzieć?
 • Smaczne śniadanko

  Smaczne śniadanko

  Pierwszy posiłek jest bardzo ważny, bo dostarcza energii, dzięki której brzdąc może sprawnie myśleć i działać. Dlatego – zdaniem ekspertów – najlepiej jest podać dziecku śniadanie w ciągu pierwszej godziny od momentu przebudzenia.
 • 4 rady, jak rozszerzać dietę uczulonego malca

  4 rady, jak rozszerzać dietę uczulonego malca

  Sprawdź, w jaki sposób wprowadzać do menu uczulonego malucha nowe potrawy.
 • Odkrywam nowe smaki

  Odkrywam nowe smaki

  Od tego, jak będzie wyglądać menu smyka w pierwszych latach życia, zależy jego sposób odżywiania się w przyszłości. Sprawdź, w jaki sposób kształtować kulinarny gust malca, by wyrósł na prawdziwego smakosza.
 • Nowe produkty w jadłospisie

  Nowe produkty w jadłospisie

  W zależności od tego, czy maluszek jest karmiony butelką czy piersią, jego menu rozszerza się przed albo po ukończeniu 6. miesiąca. Kolejność pozostaje ta sama.
 • 4 rady, by maluszek próbował nowości

  4 rady, by maluszek próbował nowości

  Starożytne chińskie przysłowie mówi, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Nie inaczej jest w przypadku rozszerzania diety.
 • 5 zasad bezpiecznego rozszerzania diety

  5 zasad bezpiecznego rozszerzania diety

  Boisz się, że nowy pokarm uczuli maluszka? Sprawdź, jak najlepiej zacząć wprowadzać nowe pokarmy.
 • Czego lepiej nie podawać małemu człowiekowi?

  Czego lepiej nie podawać małemu człowiekowi?

  Specjalistka ds. żywienia Anna Reszotek wyjaśniła, jakich zasad powinniśmy się trzymać rozszerzając dietę niemowlaka. - Na pierwszy ogień idą przeciery jarzynowe - podkreśliła Rzeszotek. Specjalistka wymieniła także produkty spożywcze, które nie powinny się znaleźć w jadłospisie małego dziecka oraz wytłumaczyła, czym jest "okno tolerancji immunologicznej".
 • Jesienne dary natury w posiłkach

  Jesienne dary natury w posiłkach

  Jesień obfituje w przepyszne i kolorowe sezonowe warzywa. W tym okresie bezkonkurencyjnymi składnikami jadłospisu są dynia, papryka i pomidor, będące źródłem naturalnych witamin.
 • Rozszerzamy dietę niemowlęcia

  Rozszerzamy dietę niemowlęcia

  Nie wiesz, od czego zacząć, gdy przychodzi pora na zapoznanie maluszka z nowymi smakami? Podpowiemy ci, jak krok po kroku wprowadzać do menu malca kolejne produkty.